Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Delilleri Ile ''domuz Jelatini (gelatine) Helal'dir!'' Şeyh Ebu Zeyd

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Delilleri ile ''Domuz Jelatini (Gelatine) Helal'dir!''Şeyh Ebu ZeydNot: Bu video'yu domuz jelati'nin helal olduğunu iddia edenlerin delillerini tanıtmak açısından paylaşıyorum!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim 1 saatlik videodan delilleri madde madde yazınız.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
1 saatlik konuşmayı mi yazayım, bırak da insanlar kendileri dinlesin!

Burasi ringonun ahiri degil, kafana göre paylasim insanlar dinlesin demek olmaz, tekrar böyle paylasim yaparsan yaptirim alacaksin.

Domuz jelatinin helal olduguna itikat getiriyorsan buyur delilini ortaya koy aksi halde kalabalik yapmayin.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu da şiilerin sünnilere muhalif olmak kaydı ile ortaya çıkardıkları pis bi oyun gibi geliyo bana ... domuz haram daha ne gibi fetva arayıp helal olduğuna itikad etmek istiyorsunuz ki şeyhe göre değil Kur!an ve sünnete göre bak olaylara yassak do you under stand me ?

A Çevrimdışı

abdulkadir27

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun Aleykum,

Mekke'nin fethedildiği sene Peygamber (sav)'i Mekke'de işittim, şöyle buyuruyordu: "Cenab-ı Allah içki, ölmüş hayvan, domuz ve putun alım-satımını yasakladı." Bunun üzerine: "Ey Allah'ın Resulü "ölmüş hayvanların iç yağı hakkında ne buyurursunuz, zira onunla gemiler yağlanır, derilere sürülür, kandiller aydınlatılır" dendi. Cevaben: "O (nun satışı) haramdır" buyurdu ve ilave etti: "Allah Yahudilerin canını alsın. Allah onlara ölmüş hayvanların iç yağını haram kıldığı vakit bu yağı erittiler, sonra satıp parasını yediler."
Cabir r.a. rivayeti ile ; Buhari, Büyu 112, Meğazi 50; Müslim, Müsakat 71, (1581) Ebu Davud, Büyu 66, (3486) Tirmizi, Büyu 61, (1297) Nesai, Büyu' 93, (7, 309-310) İbnu Mace, Ticarat 11, (2167)

Peygamber (sav)'ı Kabe'nin yanında otururken gördüm. Bir ara başını semaya kaldırarak güldü ve şunu söyledi: "Allah Yahudilere lanet etsin, Allah Yahudilere lanet etsin, Allah Yahudilere lanet etsin! Allah onlara (ölmüş hayvanların) iç yağını yasaklamıştı tutup bunu sattılar ve parasını yediler. Halbuki Allah bir millete bir şeyin yenmesini haram etti mi, onun parasını da haram etti demektir."
İbnu Abbasın rivayeti ile; Ebu Davud, Büyu 66 (3488)

İçeceklerin içerisinde bulunan alkolünde değişime uğradığı için etil alkol oluyor helaldir diyenler var. Allahım ayaklarımızı yolunda sabit kıl. Batılın peşinden değil Hak olan Ehli-Sünnet youlundan gitmeyi bize nasip et. Benim kardeşlere tavsiyem ellerinden geldiği sürece hazır yiyecekler yemesinler öncelikle Helal-Haram yönü ile sonrada sağlıkları için. Yaşam tarzı Allah ve resulünün istediği şekilde olmayan insanlara nasıl Dininizi teslim etmiyorsanız midenizide teslim etmeyiniz unutmayalım ki yarın hepsinden hesaba çekileceğiz.

Selamun Aleykum.

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Burasi ringonun ahiri degil, kafana göre paylasim insanlar dinlesin demek olmaz, tekrar böyle paylasim yaparsan yaptirim alacaksin.

Domuz jelatinin helal olduguna itikat getiriyorsan buyur delilini ortaya koy aksi halde kalabalik yapmayin.

NE KADAR ÖNYARGILI İNSANLARSINIZ SİZ!
BEN DOMUZ JELATİNİN HARAM OLDUĞUNA İNANIYORUM.
NE YAZDIĞIMA DİKKAT ETMİŞ OLSAYDINIZ BÖY ÖNYARGILI YAZMAZDINIZ!
BAKINIZ İLK MESAJIMDA NE YAZMIŞIM:

Bu video'yu domuz jelati'nin helal olduğunu iddia edenlerin delillerini tanıtmak açısından paylaşıyorum!

SİZDEN RİCAM, BU KONUYU FORUMDAN SİLİN, BENİ DE SİLİN...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
NE KADAR ÖNYARGILI İNSANLARSINIZ SİZ!
BEN DOMUZ JELATİNİN HARAM OLDUĞUNA İNANIYORUM.
NE YAZDIĞIMA DİKKAT ETMİŞ OLSAYDINIZ BÖY ÖNYARGILI YAZMAZDINIZ!
BAKINIZ İLK MESAJIMDA NE YAZMIŞIM:

Bu video'yu domuz jelati'nin helal olduğunu iddia edenlerin delillerini tanıtmak açısından paylaşıyorum!

SİZDEN RİCAM, BU KONUYU FORUMDAN SİLİN, BENİ DE SİLİN...

Simdi nurcularla münazara ediyoruz, diyorlar ki, git risalenin tamamini oku. Simdi konuyla alakasi ne dedigimiz zaman ses yok.

Kardesim konuyu fazla zorlamana gerek yok, sen eriniyorsan yazmaya kusura bakma seni burada takan da olmaz, el insaf burada sizleri kaideye alip saatlerini günlerini burada delilleri yazmakla geciren kardeslerden utanin.

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Simdi nurcularla münazara ediyoruz, diyorlar ki, git risalenin tamamini oku. Simdi konuyla alakasi ne dedigimiz zaman ses yok.

Kardesim konuyu fazla zorlamana gerek yok, sen eriniyorsan yazmaya kusura bakma seni burada takan da olmaz, el insaf burada sizleri kaideye alip saatlerini günlerini burada delilleri yazmakla geciren kardeslerden utanin.

işinize geldiği gibi yapın bakalım...
işinize gelen videolara müsaade edin, işinize gelmeyenlere ''delilleri madde madde yaz'' deyin...
ne kadar aciz insanlarsınız siz böyle, ne kadar tahammülsüz ve önyargılı...

tekrar ifade ediyorum; ben domuz jelatinin haram olduğuna inanıyorum,
bu videoyu sadece domuz jelatinin helal olduğuna inananların delillerini göstermek için paylaştım!

kıvırmaya hiç gerek yok, adam bir saat video doldurmuş, senin anlayışına göre demezler mi, bana yazı getirme, video doldur da getir...

Allah sizi ıslah etsin!
Ayrıca konuyu zorladığım filan da yok, konuyu silin kapatın bitsin!
Sizin için en kolayı bu!!!

Allah rızası için beni de bu forumdan silin atın!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
işinize geldiği gibi yapın bakalım...
işinize gelen videolara müsaade edin, işinize gelmeyenlere ''delilleri madde madde yaz'' deyin...
ne kadar aciz insanlarsınız siz böyle, ne kadar tahammülsüz ve önyargılı...

tekrar ifade ediyorum; ben domuz jelatinin haram olduğuna inanıyorum,
bu videoyu sadece domuz jelatinin helal olduğuna inananların delillerini göstermek için paylaştım!

kıvırmaya hiç gerek yok, adam bir saat video doldurmuş, senin anlayışına göre demezler mi, bana yazı getirme, video doldur da getir...

Allah sizi ıslah etsin!
Ayrıca konuyu zorladığım filan da yok, konuyu silin kapatın bitsin!
Sizin için en kolayı bu!!!

Allah rızası için beni de bu forumdan silin atın!

Evvela kalın puntolu sözüne yanıt vereyim ; forumdan silinmeyi girmemek için diyorsan, ismin durunca girmiş sayılmıyorsun. Girmek istemeyen zaten girmemiş oluyor.

Konuya değinirsek; videoyu ortaya süren sensin. Demek ki izlemişsin , delilleri de biliyorsun. Bütün millete 1 saatlik videoyu izletmek yerine, delilleri 3-5 madde halinde özetlersen amacının üzüm yemek olduğunu isbatlamış olursun. Eğer bunu yap(a)mayacaksan bu konuya daha yazma, kapansın.

Üst Ana Sayfa Alt