Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Demokrasi ve İslam Tartışması

acizkul46 Çevrimdışı

acizkul46

Üye
İslam-TR Üyesi
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İMANDAN İHSANA TASAVVUF

www.altinoluk.com'un ücretsiz hizmetidir. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz Kopyalanamaz.

ücretsiz ama izinsiz kopyalanamaz kardeş çok ilginç Allah cc bizim hocalarımızdan razı olsun ben bu tarz ibareleri onlarda hiç görmedim

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
İmamı Rabbani hakkında görüşlerinizi okadar merak ediyorum ki ayrıca mevlana hz.lerinin hakkındaki görüşlerinizi
Selamun Aleykum

Yazmayım dedim ama söylemeden yapamam. İmamı Rabbanı, Osman Nuri Topbaş ya da diğerleri vs. Şahısları bir kenara bırakarak tarafsız bir şekilde size anlatılanları dinlemenizi ve size anlatılanlara ya da okuduklarınıza hemen öfkelenmemenizi sakin kafayla düşünüp araştırmanızı tavsiye ederim. Her iki görüşü sakinlikle ve anlamaya çalışarak öğrenirseniz ona göre neyin doğru ya da yanlış olduğunu anlayabileceğinizi umuyorum. Yine de derseniz ki benim hocalarım görüşlerim doğrudur o zaman inancınız kuvvetlenir fakat hatalıysanız o zaman da yanlışınızı fark edip doğruyu daha kolay bulursunuz inşaAllah. Allah sizi doğru olana yönlendirsin. İslamı gönderdiği haliyle, Allah Rasulü'nün ilettiği haliyle yaşamayı nasip etsin. Amin.

acizkul46 Çevrimdışı

acizkul46

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum

Yazmayım dedim ama söylemeden yapamam. İmamı Rabbanı, Osman Nuri Topbaş ya da diğerleri vs. Şahısları bir kenara bırakarak tarafsız bir şekilde size anlatılanları dinlemenizi ve size anlatılanlara ya da okuduklarınıza hemen öfkelenmemenizi sakin kafayla düşünüp araştırmanızı tavsiye ederim. Her iki görüşü sakinlikle ve anlamaya çalışarak öğrenirseniz ona göre neyin doğru ya da yanlış olduğunu anlayabileceğinizi umuyorum. Yine de derseniz ki benim hocalarım görüşlerim doğrudur o zaman inancınız kuvvetlenir fakat hatalıysanız o zaman da yanlışınızı fark edip doğruyu daha kolay bulursunuz inşaAllah. Allah sizi doğru olana yönlendirsin. İslamı gönderdiği haliyle, Allah Rasulü'nün ilettiği haliyle yaşamayı nasip etsin. Amin.

Amin. buradan devam edelim https://www.islam-tr.org/serbest-kursu/46043-tasavvuf-ve-islam-tartismalari.html#post292644

Selahaddin Eyyubi Çevrimdışı

Selahaddin Eyyubi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi ikiyüzlülüktür; (Münafıklıktır)
Eğer demokrasi özgürlükse neden bizim insanlarımız özgür değil.
Eğer demokrasi adaletse , neden biz adalete sahip değiliz.
Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sahip değiliz.

|Malcolm X|

hüseyinedip Çevrimdışı

hüseyinedip

الحَمْد لله
İslam-TR Üyesi
Selâmun Aleykum hocalarım. Linkleri aktif hâle getirir misiniz? Hususan Tasavvufun Müslümanlar Üzerindeki Kötü Sonuçları PDF var mı?

Üst Ana Sayfa Alt