Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Demokrasi Yürüyüşüne Katılanlar Kafir Olur Mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Musab98

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.
Birkaç gün önce malum darbe olayları cereyan etti. Ve ardından (dün; şeriat, islam devleti filan diyen müslümanlar) ezanlar, tekbirler eşliğinde demokrasi istiyoruz dediler.
Halbuki demokrasi beşeri bir sistem ve Ukraynalı bir hahamın dediği gibi; ateizmin en gelişmiş versiyonudur.
Şimdi size sorum; darbeyi savunanların dinden olmadığı gibi, tekbir eşliğinde demokrasiyi savunanlar da dinden çıkar mı?
Yoksa, ikinci grup "ehven-i şer" mantığı ile hareket ettiğinden mazur mudur?
Teşekkürler.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam kardes soru akide ile alakali ve sen cogu cahil ve heyacanli olan üyelere aciktan soruyu yöneltmissin.

Sana tek kelime yazayim almak istedigini al.

Kim ki demokrasiyi din edinip benimseyip degil yürüyüsüne katilmak kalben dahi olsa bunu din edindiyse zaten o kisi onlardandir.

Yanliz hic bir akli selim müslüman demokrasi icin cikipda yani ben cikayim demokrasiyi kurtarayim sonra secimler düzgün yapilsin sonra gelen parti ciksin tbbmye girsin ve o parti Allahin kanunlari disinda kanunla beni yönetsin ben de bu kanunlarla yönetileyim demez.

Var mi böyle 1 kisi ??? Varsa zaten adina müslüman denmez.

Umarim cevabini almissindir, almadiysan konunu sorucevaba yaz.

Burada konuyu kapatiyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aşağıdaki videoda Mısır'da Mursi'nin partisi ve cemaatine yapılan kafir Abdulfettah Sisi idaresindeki askeri cuntanın darbe girişimi esnasında meydanlara dökülen ihvan-ı musliminin 5 bine yakın üyesi öldürülmüştü. Bunların hükmü konusunda 2 saat 51. dakika 40. saniyede suale Musa hocanın cevabı mevcud.

Öldürülenlerin hükmü
2. 51' 40"

ŞEHİD İSTİSMARCILIĞI
https://www.islam-tr.org/konu/sehid-istismarciligi.7121/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt