Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dijital Risale-i Nur Külliyatı

K Çevrimdışı

kevser00

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Hepinizin bildiği gibi Risale-i Nur Külliyatı hepimizin okuması gereken bir bilgi kaynağıdır. Ancak buna zaman ayırmak, hayatın koşuşturmasında gerçekten çok zordur. Bu nedenle sizinle, bir haber sitesinde rastladığım ve hemen almaya karar verdiğim Dijital Risale-i Nur Külliyatı'nı paylaşmak istedim. mp3 dinler gibi, hayatın her alanında kullanılabilir. Daha ayrıntılı incelemek için TemizMarket.com.tr: Temiz Al??veri? 'den inceleyebilirsiniz.
Hayırlı Ramazanlar..

K Çevrimdışı

kevser00

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
asıl kaynağı incelemeden, eleştirileri ve araştırmaları öğrenmek bana mantıklı gelmiyor. Başkasının fikrine sahip olmaktan başka bir sonuç alınmaz bu şekilde. Önce asıl kaynağı okumak sonrasında kendi eleştirilerinin yanında, alternatif araştırmaları incelemek gerekir.

Bu benim kişisel fikrimdir.Cahil vs. yargılamalar yakışmıyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
asıl kaynağı incelemeden, eleştirileri ve araştırmaları öğrenmek bana mantıklı gelmiyor. Başkasının fikrine sahip olmaktan başka bir sonuç alınmaz bu şekilde. Önce asıl kaynağı okumak sonrasında kendi eleştirilerinin yanında, alternatif araştırmaları incelemek gerekir.

Bu benim kişisel fikrimdir.Cahil vs. yargılamalar yakışmıyor.

Aynaya bak yazdıklarını kendine oku. Tüm eserler titizlikle incelendikden sonra bu eser oluşturulmuştur. Siz önce size sunduğumuz eseri inceleyin sonra gelin yazın. Biraz saygı!!!

K Çevrimdışı

kevser00

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Henüz okumadım, paylaştığım dijital risalenin ulaşmasını bekliyorum.

Ya arkadaşım, titizlikle incelenmiş diyorsun eyvallah. Ama kim incelemiş. Özgün olmaktan bahsediyorum, kişisel eleştiriden bahsediyorum. Daha fazla uzamasın bu anlamsız tartışma.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Henüz okumadım, paylaştığım dijital risalenin ulaşmasını bekliyorum.

Ya arkadaşım, titizlikle incelenmiş diyorsun eyvallah. Ama kim incelemiş. Özgün olmaktan bahsediyorum, kişisel eleştiriden bahsediyorum. Daha fazla uzamasın bu anlamsız tartışma.

Anlamsız tartışmak istemiyorsan anlamsız yazılar yazma. Bak bu çalışma aylarca sürdü. Videoları indirip izlersen çalışmanın mahiyetini görmüş olursun ve böyle sorular sormanada gerek kalmaz.

Kişisel eleştiri yapacaksan önce eseri izle sonra gel eleştir ve sorularını sor. Sitemizi incelersen senelerdir risale hakkında incelemeleri var.

Dediğim gibi eseri sabrla izler, not alır, risaleden takip edersen gerçekleri görmen Allah'ın izniyle zor olmaz.

Evet eseri izledikden sonra sizi burada tekrar görmek isterim.

M Çevrimdışı

minhac

Üye
İslam-TR Üyesi
okumadığınız bir eseri övüp başkalarına tavsiye etmek ne kadar doğru. eseri incelemeden başkalarının kanaatleriyle olumlu düşünüp, yine eseri incelemeden başkalarının aksi kanaatlerine tepki göstermek doğru değil. madem eseri okumadınız, iki tarafada eşit uzaklıkta olmalısınız. müslüman taassup sahibi olmamalı, unutmayın ki Rasulullahdan başka herkes hata yapabilir, reddedilemeyecek söz sadece Rasulun sözüdür.
bu işin kime göresi Kuran ve sünnettir. Kuran ve sünnete uymadığı için risaleler eleştiriliyor. ben size eseri incelemenizi tavsiye ediyorum. Hidayet Allahdan.

U Çevrimdışı

unce

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
okumadığınız bir eseri övüp başkalarına tavsiye etmek ne kadar doğru. eseri incelemeden başkalarının kanaatleriyle olumlu düşünüp, yine eseri incelemeden başkalarının aksi kanaatlerine tepki göstermek doğru değil. madem eseri okumadınız, iki tarafada eşit uzaklıkta olmalısınız. müslüman taassup sahibi olmamalı, unutmayın ki Rasulullahdan başka herkes hata yapabilir, reddedilemeyecek söz sadece Rasulun sözüdür.
bu işin kime göresi Kuran ve sünnettir. Kuran ve sünnete uymadığı için risaleler eleştiriliyor. ben size eseri incelemenizi tavsiye ediyorum. Hidayet Allahdan.

risaleleri eleştirenleri bi araştır derim... çünkü bediüzzaman müctehiddir.. sanırım müctehidin özelliklerini söylemeye gerek yok.. ancak şunu belirteyim o bir karar almışsa yani o derecedeki biri bi karar almışsa zaten kaynağı kuran yada hadistir.. buna rağmen bu isabetli bi karar olmazsa bir sevap isabetli olursa iki sevap vardır.. bakın dikkat edin isabetli olmasa bile yanlış denilmiyor bi sevap vardır deniliyor.. ona göre günümüzün uyduruk alimlerinin makam mevki para içini yaptıkları insanları kötüleme yarışının ürünlerine aldanmayın derim.. kim ne derse desin iş sizin kalbinizde biter.. kim ne yazmış neyi eleştirmiş niye eleştirmiş neye yanlış diyor ne amaçla diyor hedefi ne.. bi düşünün.. yaşantıları ne söyledikleri ne.. öle bi adam varki herkes bilir babası bile oğlundan şikayetçi ancak ona uyan o kadar insan var.. kimse sahabeyi kötüleyemez hadisleri beğenmemezlik edemez saçma bulamaz.. şüphesiz ki siz bilmezsiniz Allah bilir.. kendi aklınızla herşeyi anlayıp yorumlayabileceğinizi sanmayınız.. minhac sözlerim şahsına değildir üstüne alınma.. yanlış bi durum gördüm ve düzeltmek istedim.. sözlerimi değerlendir.. iyi niyetimle yazdım.. o risaleyi kötüleyen zihniyetleri de derinlemesine araştır.. gerçi ne kadar araştırsan doğruyu bulman zor.. çünkü adamlar kötü bi iş yapmak için uğraşıyoruz demiyorlar... yanlışı düzeltmek için yapıyoruz diyorlar.. doğrusu bu diyorlar.. arabistanda bulunan ingiliz casuslarını bilirsin heralde.. hacca gelenlere bedeva kitap vs.. amaç ne.. niye dağıtıyon sen bunları.. açıp okuyup karşılaştırma yaptığın zaman aradaki farkı anlıyorsun ancak..yoksa adam sanki sana iyi niyetiyle kitap hediye ediyo gibi sanki senin faydalanmanı istiyormuş gibi sanki seni düşündüğü içinmiş gibi.. ama değil.. dini bozmaya çalışıyorlar.. bide biz dini sizden mi öğrenecez gibisinden bi üstünlük taslamaları mevcut.. müslümanda gurur kibir olmaz.. yanlışlarını kabul etmiyorlar.. bu müslüman ahlakı değildir.. bu bi amaç için yola girildiğini ve o yolda kendilerine göre yaptıklarının doğru olduğunu katiyyen bildikleirni gösterir.. çünkü adamlar islamı yavaştan yavaştan bozmayı hedefliyor.. her neyse daha çok örnek var.. belki anlatmak istediğim şeyi yazamamış olabilirim yanlış yazdığımı düşündüğün bi yer varsa bana yaz.. selametle..

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Said Nursi Gerçeği filmi yanlış değilse Ubeydullah Arslan tarafından yaptırıldı diye biliyorum...

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa kemal gerçeği ve said nursi gerçeği filmini kendine islam davetçisi ismini koyan ubeydullah arslan değil mi? Her yerde kendine islam davetçisi ismiyle itham edilir zaten...

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Mustafa kemal gerçeği ve said nursi gerçeği filmini kendine islam davetçisi ismini koyan ubeydullah arslan değil mi? Her yerde kendine islam davetçisi ismiyle itham edilir zaten...

Evet kendilerine İslam davetçisi diyor bu riyakârlar. O belgeselleri yapan yapan kişiyle de bir alakası yok. Ayrıca bunlar insanların küfürlerini, şirklerini deşifre etmekle değil, onların üzerini örtmekle uğraşırlar. Bu sebeple eğer ortada insanlara faydalı bir şey varsa, bil ki bunlar o işin arkasında değil karşısındadırlar.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
said-i-nursi-nin-kitaplarina-rusya-da-ambargo.jpg

Said'i Nursi yasaklandı! Rusya'da Kaliningrad Mahkemesi, Said-i Nursi'nin 16 kitabını 'aşırı' olduğu gerekçesiyle sakıncalı bularak yasaklanmasına karar verdi.

07 Şubat 2013 Perşembe - 12:30
TIMETURK / Haber Merkezi

RUSYA'da Kaliningrad Mahkemesi, Said Nursi'nin 16 kitabını 'aşırı' olduğu gerekçesiyle sakıncalı bularak yasaklanmasına karar verdi.

RIA Novosti ajansının haberine göre mahkeme, kararını adli tıp raporuna dayandırdı. Adli tıpın inceleme yaptığı, Said Nursi'nin 14 Risale-i Nur kitabıyla iki broşürünün, İslam'a inanmayanların dini özgürlüklerine zarar verdiği gerekçesiyle sakıncalı bulunduğu öne sürüldü. Ajans, kitapların Kaliningrad'ta yaşayan bir kişinin evinde ele geçirildiğini duyurdu.

Mahkeme, şahsı 'Yasa dışı örgüte üye olmak' suçundan da yargılama kararı aldı. Son kararla birlikte Said Nursi'nin kitapları bütün Rusya çapında yasaklı kitaplar listesine girmiş oldu. (Ajanslar)