Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinden Çıkana Ne Yapmamız Gereklidir?

H Çevrimdışı

hasankayaci10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın selameti üzerinize olsun selamın aleyküm arkadaşlar.teyzemin oğlu din ile ilgili bazı şeyler anlatıyor bizlere.ben de imamhatibe giden komşunun çocuğuna sordurttum ve dinden çıktığını söylediler.acaba bu durumda ne yapmalıyım?dinden çıkana ne yapmamız gereklidir.sırf bunun için nette araştırırken bu siteyi buldum. Allah sizden razı olsun.

H Çevrimdışı

hasankayaci10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet linklerdeki konuyu okudum.müftülüğe gidip durumu anlatıcam ve cezasını uygulatıcam.rivayet kültürü ve senetli olan her türlü bilgiyi reddediyor.erkeklerin sünnnet olması islamda yok diyor.peygamberden bahsederken askerlik arkadaşı gibi konuşuyor.peygamberin koyduğu emirleri geçersiz sayıyor,özellikle buharinin hadisleri kontrol etme yolunu aşağılıyor.bu gibi durumları sordurttum işte ve dinden çıktığını söylemiş okuldaki öğretmen

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
La havle vela kuvvete illa billah.

H Çevrimdışı

hasankayaci10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hem peygamberin emri var diyorsunuz hem de uygulamaya kısmında kızıyorsunuz.ben ne yapayım?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:) guzel insan kizmak degilde ilk sorunda ki cevaba binaen cevapladim
Senin vermis oldugun cevabi anlayamadim yada anlayamadik.
Garip garip sorular biz kendimize bakalim once bu dindemiyiz baska dindemi.!

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rivayet kültürünü kabul etmemesi, buharinin hadisleri kontrol etme yolu ,müftüye ceza uygulatma, dinden cikip cikilmadigini imam hatipe giden ogrenciye sordurtmak, ahlak öğretmeninden dinden ciktigi fetvasi alinmasi bunlar kilit cümleler.Galiba aklı sıra dalga geçiyor.

Üst Ana Sayfa Alt