Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Diyarbakır`da Yeni Ihya-der`e Ses Bombası Atıldı

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Yahu sanki karsindaki din iman nedir bilmiyor gibi konusuyorsun...
o dönem tüm bunlara itiraz eden bir tek örgüt pkk idi ve mazlum kürtler çocuklar babalarının initkamı için kadınlar kocalarının intikamı için pkk ye katılıyorlardı ve şimdi bu katılan insanların aileleri pkk ye sempati duyuyor olabilir bunları tekfir etmenin yanlış olduğunu söylüyorum

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bak kardeşim,bu tip hikayeleri bu bölgede yaşamayanlara yutturabilirsin ama bu coğrafyada yaşayan ve pkk gibi kafir bir örgütün ne olduğunu çok iyi bilen bizlere anlatamazsın.Pkknın kuyruk acısını iyi biliyoruz,neden doğruları konuşmayıp,yalana başvurursunuz?pkknın hayatı yalan,nefes alışı bile yalan,sen onu gel bize anlat,kanlarındaki zehri ve yalanı ortaya çıkartalım.Bize neden düşman olduklarını,kanımızı bile içseler neden doymayacaklarını iyi biliyoruz.Çünkü bu bölgeyi o marksist anlayışlarına teslim etmedik hamd oslun,komonizmi din olarak bu halkın önüne sermelerine müsade etmedik,şuan dine sarılmalarınında münafıklıktan olduğunu herkes biliyor bunu kendileride biliyor,keşke samimi olsalardı..
Önce şu klasik hikayeleri bir kenara bırak..gel mertçe ve dürüstçe,delikanlıca yaz.eğip bükme,bak bizi tüm site izliyor,ak kara neymiş herkes karar verecek,çocukmu sanıyorsunda hikayelere baş vuruyorsun.
Bir kere şu ispatlandı dediğin şeyleri bir ispatla bakayım.
tüm bunlar yaşanırken şimdi bölgede dini kullanan hizbullah kanadı o zaman sistemin bir parçasıydı bunlar delilleri ile ortaya çıktı.demişsin...
şimdi delillerini buraya sırala,tüm forum önünde diyorumki deliller değil,bir tek delil getirirsen senden özür dileyeceğim,bana delil getir ama hikaye değil,bana pkk dostu ve kardeşi perinçekten ve onun işbirlikçilerinden değil,aponun dostları olan ergenekondan değil,elle tutulur delil getir.Heyhat sistemin parçasıdır diyenlere bakınn hele,bu nasıl bir zihin bulanıklığıdır ya Rab.işte herşey ortaya çıktı,pkknın derin devletle nasıl kucak kucak olduğunu sağır sultan bile duydu ama halen,nasılda bunu görmemezlikten geliyorlar,benimse delil getirme gibi bir durumum yok,her şey zaten ortada,aponun ve pkknın kimlerle olduğu artık saklanmıyor bile....

Benim öz dayımı(ki hiç bir gurubla bağı yoktu sadece muvahhid bir müslümandı)köyde onlara boyun eğmediği için,işkence ed ede öldüren pkk idi,sonra gidip onu köy ortasında direğe asıp şehid ettiler...Bak yaşayan biri olraka sana yüzlerce örnek veririm,pkk bugünlere yalanla geldi,milleti kandıra kandıra geldi,hep saldırdı,mazlum rolüne girdi, ahlaksızlıkta yakalandı,suçu karşı tarafa attı,pkknın hakkını yememek lazımiyeryüzünde onun gibi yalan propaganda yapıp başarılı olan hiç bir örgüt yoktur,Havada kırk takla atıp yalan atıp ayak östü düşerler,o kadar becerikliler.halkıda büyle aldatıyorlar,bize hikaye anlatma,ne olduğunu hergün biz görüyoruz..
wallahi yalanda,aldatmada,mazlum rolüne girmede,timsah gözyaşını dökmede o kadar mahirlerki,bazen nutkum tutuluyor..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
pkk beni ilgilendirmez ama ben ezillenlerin hakkını savunurken pkk de savunuyorsa ben vaz mı geçeyim? ŞEHADET delil diyorsun öyle mi kendi çevremde o kadar çok delil var ki ben hangi birisini söyleyeyim medya ya zaten inanmazsın ama çok ilginçtir sen den olamayan aleyhine bir haber çıkarsa medyadan terredüt etmeden inanırsın ama o medya nefsine uymayan bir haber versin hemen etiketini yapıştırırsınız.... evet medyanın çoğuna bende inanmıyorum ama sana şöyle bir şey sormak istiyorum... pkk apo nun kafir oldukalrını nereden duydun onlarla birebir konuştuğunu sanmıyorum mutlaka '' yalancı medyadan'' almışsındır haberi... işte ben sana o medyadan delil getirisem inanmayacaksın........

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
pkk beni ilgilendirmez ama ben ezillenlerin hakkını savunurken pkk de savunuyorsa ben vaz mı geçeyim? ŞEHADET delil diyorsun öyle mi kendi çevremde o kadar çok delil var ki ben hangi birisini söyleyeyim medya ya zaten inanmazsın ama çok ilginçtir sen den olamayan aleyhine bir haber çıkarsa medyadan terredüt etmeden inanırsın ama o medya nefsine uymayan bir haber versin hemen etiketini yapıştırırsınız.... evet medyanın çoğuna bende inanmıyorum ama sana şöyle bir şey sormak istiyorum... pkk apo nun kafir oldukalrını nereden duydun onlarla birebir konuştuğunu sanmıyorum mutlaka '' yalancı medyadan'' almışsındır haberi... işte ben sana o medyadan delil getirisem inanmayacaksın........
Sana cevap yazmak zaman kaybi.Daha akide bilmiyorsun gelip millete ders veriyorsun.
Cevap yazmayinda kendini adam sanmasin.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanılıyorsun,medyadan değil onlardan delil getireceğim,bakalım inanacakmısın?Bunları yanıma not etmiştim,bir gün lazım olur diye...

...........................

öcalan...

''Lenin 1900'de ne ise ben de 21. yüzyıl sosyalizmini temsil ediyorum, reel sosyalizmle savaşarak, emperyalizmle savaşarak yeni sosyalizmi inşaa ediyorum.'' (Özgür Yaşamla Diyaloglar, s. 201)

..................

''PKK, Marksizm-Leninizm geleneğine uygun bir gelişme yaşamıştır. Bundan sonrası açık ki etle tırnak gibi birbirinden ayrılmayan bu miras üzerine şekillenecektir.'' (Kürdistan`da Halk Kahramanlığı, s.78)
............................

13. kuruluş yıldönümü mesajından:

''Sosyalizm yıkıldı, komünizm yıkıldı" diyenlere en iyi cevap olarak, 'tam tersine, SOSYALİZMİN EN GÜÇLÜSÜ, EN DOĞRUSU, EN YÜCESİ PKK'DE GERÇEKLEŞMİŞTİR' diyoruz.''
Bölücü örgütün elebaşının 1 Mayıs 1982 tarihli konuşmasından:
''Ne kadar elverişsiz koşulları yaşarsa yaşasın, işçi sınıfının objektif gücüne ve onun eylem kılavuzu olan bilimine, MARKSİZM-LENINİZM’E DAYANMAK ZORUNDADIR VE DİKKAT EDİLİRSE BİZİM VARLIK NEDENİMİZ TÜMÜYLE BU GERÇEK ETRAFINDA OLUŞMUŞTUR. ...Eğer o aşiret duvarları, o feodal çitler aşılmasaydı, MODERN DÜŞÜNCE, EN DEVRİMCİ DÜŞÜNCE OLAN MARKSİZM-LENINİZM kafalarımıza sıçramayacaktı.''

öcalanın aşağıdaki ifadeleri de örgütün komünist olduğunun net bir delilidir:

Partimizin Merkez Komitesi üyesi ve kurucularından olan DEĞERLİ KOMÜNİST Mazlum Doğan yoldaş... Halkın engin değerlerini SAĞLAM VE AYDINLANMIŞ KOMÜNİST KİŞİLİKLE BİRLEŞTİREN BU YOLDAŞIMIZIN Kürdistan ulusal kurtuluş savaşçıları ve tüm devrimcilere yol gösterebilecek güçtedir. (Kürdistan’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s.43)

.....................................
ÖCALAN, ELİ KANLI KOMÜNİST
LİDERLERDEN ÖVGÜ İLE BAHSETMEKTEDİR

İşte PROLETARYANIN KAHRAMANLARI MARKS VE ENGELS. İşte onun TEORİK, SİYASAL DAHİSİ LENİN ve yine ONUN PRATİK USTALARI STALİN, HO CHİ MİNH VE MAO. Ve bunların önderliğinde yürüyen birçok ulusal ve enternasyonalist kahraman. İnsanlığın özgürlük bilincini ayaklandıran, örgütlendiren ve halk ordusu denilen orduları ortaya çıkaran bu büyük kahramanların insanlık tarihindeki yeri gerçekten büyüktür. (K.’da Halk Kahramanlığı, İstanbul, Mart 2004, s.87)

Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum. (Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)

Tek tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

ALLAH bir nevi ortaçağın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)

Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur. (Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)

Öcalan 1992'de Yalçın Küçük'e verdiği röportajda " PKK'nın çıkışıyla İslamiyet'i karşılaştırıyorum... Peygamber gibi konuşmak, peygamber gibi hitap etmek, nazarımda çok değerlidir. Kaldı ki peygamberce olmak niye kötü olsun!"

.........................
KENDİNİ HZ. İSA GİBİ GÖRÜYOR

11 Eylül 2004'te Özgür Politika'daki yazısında Hz. İsa'ya da parantez açmış. "Doğuş, oluşum tarzım, sistemin içine giriş, muhaliflik ve yakalanış tarzım Hz. İsa öyküsüne öz ve biçim olarak yakın durmaktadır. PKK başlangıçta on iki kişi civarındaydı."
......................

Bak Ape musanız ne diyor..
Musa Anter diyor ki : "hatıralarım da geniş çapta Zerdüştlüğün etkisi altındadır. Ve her zaman, bir fantezi olarak söylemiyorum: eğer öteki dünya varsa, inanıyorum ki Arap Muhammed, Yahudi İsa ve Musa Peygamberler Kürtlere şefaat etmez, yani sahip çıkmazsa muhakkak ki Beni İsrail Peygamberlerinden çok daha üstün olan Zerdüşt bize şefaat edecektir." (Hatıralarım -Musa Anter s. 173, Avesta yayınları, 1999). Kürt bayrağı, Kürt milli dini olan Zerdüştlük'ten geliyordu (age, s. 65). Musa Anter hatıralarında bir fıkra anlatır: burada Yahudiler ve Hıristiyanlar Cennete, Müslümanlar ise Cehenneme gönderilir (age., s. 237).
mercekarka7kp6.gif

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet pkk dini olmayan bir örgüt ne olduğunu herkes biliyor ama asıl mesele Hizbullah çok mu dindar bakalım.. senin de dediğin gibi bu bölgede yaşamayana yutturabilirsin ama Allah a çok şükür biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.. Hizbullah pastadan büyük pay almak için 90 lı yıllarda devletle işbirliği yaptı mazlum insanları öldürdü camileri kendilerine mesken edindi benim akrabalarımdan biri şu anda yurtdışında hizbullahın tetikçilerinden di kendisi bunları söylüyordu ama devlet in onlarla işi bitince bu defa devlet kontrolsüz bir duruma gelmesinler diye onlara operasyonlar düzenledi Hüseyin Velioğlu öldürüldü ve hizbullah silahtan vazgeçti.. (HUDA PAR)siyasete atıldı şimdi soruyorum siyaset dinin neresinde? siyasete zemin hazırlamak ve kendi gücünü görmek için kutlu doğum haftası adı altında peygamberin yasakaldığı bir etkinliği peygamber sevdası adı altında kutladı( aman Alalhım bu ne yaman çelişki) daha sayalım mı? gerçekleri gözleri ile de görseler inanmayacaklar

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah akıl fikir versin pkk apo musa anter bilmem kim vs vs bunlarla ilgili sizin bilmediğiniz kadar delil getireyim size bu neyi değiştirecek benim le ne ilgisi var bunları herkes biliyor zahmet etmeyin... benim derdim islam onun adına yalan yanlış şeyler yapıp bu kutsallığımıza sığınanlar pisliklerini günahlarını din ile temizlemeye çalışanlar

ben sizin sevyenize düşmeyeceğim size hakaret etme hakını kendimde görmüyorum zira sizleri hakkı ile tanımıyorum akide yi biliyorsan Allah muafık etsin

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet pkk dini olmayan bir örgüt ne olduğunu herkes biliyor ama asıl mesele Hizbullah çok mu dindar bakalım.. senin de dediğin gibi bu bölgede yaşamayana yutturabilirsin ama Allah a çok şükür biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.. Hizbullah pastadan büyük pay almak için 90 lı yıllarda devletle işbirliği yaptı mazlum insanları öldürdü camileri kendilerine mesken edindi benim akrabalarımdan biri şu anda yurtdışında hizbullahın tetikçilerinden di kendisi bunları söylüyordu ama devlet in onlarla işi bitince bu defa devlet kontrolsüz bir duruma gelmesinler diye onlara operasyonlar düzenledi Hüseyin Velioğlu öldürüldü ve hizbullah silahtan vazgeçti.. (HUDA PAR)siyasete atıldı şimdi soruyorum siyaset dinin neresinde? siyasete zemin hazırlamak ve kendi gücünü görmek için kutlu doğum haftası adı altında peygamberin yasakaldığı bir etkinliği peygamber sevdası adı altında kutladı( aman Alalhım bu ne yaman çelişki) daha sayalım mı? gerçekleri gözleri ile de görseler inanmayacaklar
Dur başka bir alana atlama hemen,daha karpuz kesecektik..:)
Ben yukardada dedim,bunlar büyle,hemende işi başka yere çekerler,az önce ne dedin,şimdi ne diyorsun,sana son defa yazıyorum,daldan dala atlama,devletle işbirliğine dair deliller değil bir tek delil getir diyorum dahada senle boş konuşuyorum...
ALLAHın laneti yalancıların özerine olsun..Forumdaki kardeşlerin bakış açısını bildiğin için hemende işi particiliğe ve siyasete aktarmışsın,:) her zaman derim siz bu işşleri iyi bilirsiniz,nasılda hemen dönüp başka alana kaydın,de hele ne oldu işbirlikçilik ve aponun müslümnalık meselesi,gel bunları önce halledelim sonra diğer konuya geçeriz..
uyanık seni...

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Riyakarlığın dinimizde ki yerini biliyorsunuzdur... islama dair ne varsa hepsini kullanıp kendilerini mazlum kendilerini ehli iman olarak görenler siyaset yapabilirler seçimlere girebilirler zor durumda kaldıklarında laikliğin kurucusunun resmini büro larına asabilirler saygı duruşunda bulunabilirler bayrak asabilirler.....Forumdaki kardeşlerin bakış açısını bildiğin için... cümleye bakar mısınız işte kardeş sen ve uğruna mücadele etiğin düşünce olayı bitirdin kendini çok güzel özetledin.....

daldan dala atlama demişsin hayır yanılıyorsun sen beni pkk apo ile eleştiriyorsun ben sana kaç defa dedim Allah ın ve peygamberin düşmanları benim de düşmanlarımdır... sen kendini savunmak yerine beni onlarla vurmaya çalışıyorsun..... heyhat heyhat

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Riyakarlığın dinimizde ki yerini biliyorsunuzdur... islama dair ne varsa hepsini kullanıp kendilerini mazlum kendilerini ehli iman olarak görenler siyaset yapabilirler seçimlere girebilirler zor durumda kaldıklarında laikliğin kurucusunun resmini büro larına asabilirler saygı duruşunda bulunabilirler bayrak asabilirler.t
Hiç bir iddianı delillendiremedin,iftira var ama delil sunamadın,buyur hodri meydan delilleri değil bir tane getir senden özür dilerim dedim ama ses yok sende,dolayısıyla mesele benim için anlaşılmıştı ama herkes içinde anlaşılsın istedim,madem delilin yok,sadece hikayen var,benden sana artık cevab yok..her mesajında iftira var,bak yukarda yine etmişsin,vaz geçin bu huylarınızdan,bu huyun dersinimi alıyorsunuz ne....yok saygı duruşuymuş vesaire bilmem ne?neyse dahada fazla zamanım yok...son mesajımdır bu konuya..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
son olarak şunuda belirtmek isterim ki bunca zamanı sana doğruyu göstermek için boşuna harcamışım..... yanılıyorsun,medyadan değil onlardan delil getireceğim,bakalım inanacakmısın?Bunları yanıma not etmiştim,bir gün lazım olur diye...

Bölücü örgütün elebaşının 1 Mayıs 1982 tarihli konuşmasından: demiştin önceki mesajında

onlardan delil getirceğim demişsin ama Bölücü örgütün elebaşının cümlesini silmeyi unutmuşsun kaynak onlardan değil iste yalanın böyle çıkıyor ortaya çünkü onlar Bölücü örgütün elebaşının diye bir cümle asla kullanmazlar yalancı olduğun kadar cahilsin kardeşim daha çok okumalısın amacım seni rencide etmek değil gerçekelri göstermekti

M Çevrimdışı

mucahidhakan

Üye
İslam-TR Üyesi
Kişi sevdiğiyle beraberdir. Müslümanların Müslüman olmaları dışında bu söze sevindikleri kadar başka bir şeye sevindiklerini görmedim.” (Ebû Dâvûd, Edeb: 113; Müslim, Birr: 50)
ž Tirmizî: Bu hadis sahihtir.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hunermend, sen pkk'yı ve apo kafirini müslüman mı sayıyorsun?eğer böyle düşünüyorsan bu küfürdür.Derhal bu düşünceden vazgeçip tevbe et.Yoksa da bu sitede bir işin yok.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben kafirim diyenin onu müslüman ;ben müslümanım diyenini de kafir etme gibi bir hakkım ve haddim olamaz bu kadar açık mesajlarımdan bunu mu çıkardınız

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
eskiden tv proğramlarına çıkınca kimi kürtlere sorarlardı pkk ye terör örgütü diyebilir misin öcalana bebek katili diye bilir misin diye sen onlar hakkımdaki düşüncemi merak ediyorsan bakabilirsin beni sorgulama hakkını nerden buluyorsun ? ama istersen seninle düşüncelerimizi tartışırız kaldı ki müslüman olmanın şartı birilerini tekfir etmek değildir

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pkk üye ve sempatizanlarının bir kısmını müslüman sayıyormuşsun gibi bir havan var mesajlarından anlaşılıyor ve net cevap veremiyorsun?açık küfrü(komünizm,ırkçılık,laiklik,demokrasi v.s) ortada olan bir grubu yada sempatizanlarını tekfir etmek tevhidin gereğidir.Ortada kapalı bir durum yok.şüpheli bir durum da yok.Sana akideni düzeltmeni söylüyorum bunda kötü birşey mi var?tevbe etmek bu kadar zor mu?

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeşim bakın söyleyeyim ben bu forum a şirksiz bir dini öğrenmek için üye olmuştum çok güzel paylaşımlar var ben elimden geldiği kadar öğrenmeye gayret ediyorum bir kaç güzel arkadaş var ve islami bilgilerinden faydalanmak hepimiz için bir nimettir. ben gerçek neyse ona göre yeri geldiğinde fikirlerimi söylüyorum gerçek kurandan referans almalı diyorum şahıslar kurumlar beni ilgilendirmez benim derdim birilerini tekfir etmek değildir ben apo kafirdir değildir bilmiyorum ister olsun ister olmasın benim imanımı zayıflatmaz ki kald ki ben ondan ne kafir olduğunu nede müslüman olduğunu duymuşum ha bir arkadaş olarak soruyorsan söyleyeyim onu sevmiyorum...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
illaki kendisinden duymana gerek yok bu adamların ideolojisinin komünizm olduğunu cümle alem bilir.Komünizm küfürdür net.Ve sen tekfir edemiyorsun.Küfrü açık olan tekfir edilir.Kapalı ve şüpheli olanlar tekfir edilmez.Şimdi sen komünistlerin küfründen şüphe mi ediyorsun?pkk ve sempatizanları ayrım yapmaksızın kafirdir.

Üst Ana Sayfa Alt