Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Diyarbakırda Bir Düğün

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla sizleri meydanlarda görmek isteriz...

Vanı iyi biliyor olmanız lazım şöyle söyliyim,

Ğaçurttan İskeleye Edremitten Sanayiye kadar Her tarafta PKK hakim...

Bölgeyi bildiğiniz üzere orada alınan Haraçları ve dağa kaldırmaları da biliyor olmalısınız. Şahsen ben Hizbullahın Bu İt sürüsüne karşı en ufak bir karşı duruş sergilediğine şahid olmadım. Nerde o eski satırlarla milleti kesen Hizbullah nerde o domuz bağı yapan Hizbullah...

O yaptıklarının 100 de 1 ini PKK'ya yapında en azından samimiymişsiniz diyelim...

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bölgeyi bildiğiniz üzere orada alınan Haraçları ve dağa kaldırmaları da biliyor olmalısınız. Şahsen ben Hizbullahın Bu İt sürüsüne karşı en ufak bir karşı duruş sergilediğine şahid olmadım. Nerde o eski satırlarla milleti kesen Hizbullah nerde o domuz bağı yapan Hizbullah...

O yaptıklarının 100 de 1 ini PKK'ya yapında en azından samimiymişsiniz diyelim...
Ahi bu dediklerini hizbullah kime yapmıştır.Niçin yapmıştır Ve bunları yaptıklarını kabul etmişlermidir ? Bilgim olmadığı için soruyorum.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Niye yapsınlarki,kurbanlıkmı bunlar?birileri otursun,onlarda vursun,sonra pkk ve sistem medyası,yani fasık medya onları yukarda yazdığın gibi lanse etsin,sende medyaya inan öylemi?milleti satırla kesen söylemi pkkya ait,domuz bağıda fasık medyaya ait,al işte hepsine inanmışsın,kasapmı bunlar mübarek,niye inanıyorsun?onlar din düşmanı pkkya vuracak(zamanında)sonrada senin gibi kardeşler,milleti kesiyorlardı diyecek?sana bişey diyeyimmi kardeşim...Git araştır,tekbir domuz bağı olayını ispatlarsan Hattab Amedi senden özür dileyecek sitenin huzurunda..Medya öyle bişey işte,sana zalimi mazlum,mazlumuda zalim gösterir,araştırmayanda inanır..Tamamen mizansen,montaj fotolarla,karikatür resimlerle bir algı oluşturdular ve bırak islam düşmanlarını,müslümanların çoğuda buna inandılar,halende senin gibi kardeşler söylüyorlar,gerçekten varmış gibi...
şimdi de bana,bugün vursalar,medya onları ertesi gün vahşi,yamyam,kasap olarak gösterse,delil değilde sadece iddiadan öteye gitmese,ynede onlara inanacakmısın.
Mademki vanda onlar (pkk)hakim,de hadi sizde bişeyler yapın,bu din düşmanları ile mücadele sadece bunlarınmı görevi?Birileri pkkya bölgede sesini etmez,ama hizbullah ses edincede kasapmı dersin,vahşetmi dersin,domuz bağımı dersin,kontramı dersin,herşey söylenir...hayır bunu pkk söylese,zoruma gitmez,zaten adamların hayatı yalan,en iyi yaptıkları şey karapropaganda ile müslümanalrı kötülemek,ama müslümanın bir ölçüsü var ve olmalı,asla fasık medyayı ölçü almamalı..kime dersen,herkes derki ben duydum,nerden duyduğunu bile bilmez,çünkü bu duyum söylentilerini yayanda pkk ve onların kardeşleridir.
Bak sana diyeyim,sen vanda yaşıyorsan,haberin olsun..bir gün evde otursan bile,sırf müslüman olduğun için bu pkk ve fasık medyası,seni ışidçi ve kafa kesen ilan edip,yargısız bir karalamaya tabi tutulabilirsin.Halen bunları anlamamışsak,işimiz zor..
sanmaki hzbullahı aklayıp,paklıyorum,hatalar,yanlışlıklar ve olmaması gerekenler olabilir,o tartışılır..ama bir müslümanın ölçüsü yukardaki gibi olmamalı...
var olan bişey özerinde eleştirsen bişey demem,mesela desenki yukardaki düğünde müzik var,bundan dolayı eleştirsen bişey demem,ama var olmayan ve tamamen mizansen ve kurgu domuz bağı dersen,veya halkı milleti kesiyorlardı dersen,o zaman başka olur..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Niye yapsınlarki,kurbanlıkmı bunlar?birileri otursun,onlarda vursun,sonra pkk ve sistem medyası,yani fasık medya onları yukarda yazdığın gibi lanse etsin,sende medyaya inan öylemi?milleti satırla kesen söylemi pkkya ait,domuz bağıda fasık medyaya ait,al işte hepsine inanmışsın,kasapmı bunlar mübarek,niye inanıyorsun?onlar din düşmanı pkkya vuracak(zamanında)sonrada senin gibi kardeşler,milleti kesiyorlardı diyecek?sana bişey diyeyimmi kardeşim...Git araştır,tekbir domuz bağı olayını ispatlarsan Hattab Amedi senden özür dileyecek sitenin huzurunda..Medya öyle bişey işte,sana zalimi mazlum,mazlumuda zalim gösterir,araştırmayanda inanır..Tamamen mizansen,montaj fotolarla,karikatür resimlerle bir algı oluşturdular ve bırak islam düşmanlarını,müslümanların çoğuda buna inandılar,halende senin gibi kardeşler söylüyorlar,gerçekten varmış gibi...
şimdi de bana,bugün vursalar,medya onları ertesi gün vahşi,yamyam,kasap olarak gösterse,delil değilde sadece iddiadan öteye gitmese,ynede onlara inanacakmısın.
Mademki vanda onlar (pkk)hakim,de hadi sizde bişeyler yapın,bu din düşmanları ile mücadele sadece bunlarınmı görevi?Birileri pkkya bölgede sesini etmez,ama hizbullah ses edincede kasapmı dersin,vahşetmi dersin,domuz bağımı dersin,kontramı dersin,herşey söylenir...hayır bunu pkk söylese,zoruma gitmez,zaten adamların hayatı yalan,en iyi yaptıkları şey karapropaganda ile müslümanalrı kötülemek,ama müslümanın bir ölçüsü var ve olmalı,asla fasık medyayı ölçü almamalı..kime dersen,herkes derki ben duydum,nerden duyduğunu bile bilmez,çünkü bu duyum söylentilerini yayanda pkk ve onların kardeşleridir.
Bak sana diyeyim,sen vanda yaşıyorsan,haberin olsun..bir gün evde otursan bile,sırf müslüman olduğun için bu pkk ve fasık medyası,seni ışidçi ve kafa kesen ilan edip,yargısız bir karalamaya tabi tutulabilirsin.Halen bunları anlamamışsak,işimiz zor..
sanmaki hzbullahı aklayıp,paklıyorum,hatalar,yanlışlıklar ve olmaması gerekenler olabilir,o tartışılır..ama bir müslümanın ölçüsü yukardaki gibi olmamalı...
var olan bişey özerinde eleştirsen bişey demem,mesela desenki yukardaki düğünde müzik var,bundan dolayı eleştirsen bişey demem,ama var olmayan ve tamamen mizansen ve kurgu domuz bağı dersen,veya halkı milleti kesiyorlardı dersen,o zaman başka olur..

Hocam hocam burada defaatle de dile getirdim yine dile getiriyorum...

Zerre miskal MEDYA ya güvenmem. Söylediğim hiçbir şey inandığım savunduğum ya da iddia ettiğim hiçbir konu SANAL üzerine bina edilmemiştir edilmeyecektir de inşallah...

Medya dan kastım sanıldığı gibi SADECE TÜRK medyası değildir. BUNA İNCA,PRESS,TAKVA,ISLAH, İSLAM-TR de dahildir.

Siz burada benim için bir hayali karaktersiniz ama benim HİZBULLAHÇI arkadaşlarım REEL dir. Dolayısı ile burada veya başka bir mecrada yazılan çizilin şeyleri sadece takip etmekteyim. İNTERNET aleminden okuduğum gördüğüm ve izlediğim HİÇBİR ŞEYE İMAN ETMEM.

İNTERNET BENİM İÇİN SAHİHLİĞİ OLMAYAN BİR MECRADIR. (yukarıda islam-tr de saymamı yanlış anlamayın ahiler örneklendirme yapıyorum)

Dolayısı ile HİZBULLAH hakkında konuşurken PKK'nın (Allah'ın laneti üzerlerine olsun) diliyle konuşmam. İSLAMına şahitlik ettiğimiz Müslümanların dillerinden konuşuyorum.

"Zamanında HİZBULLAH İRAN a biatlı iken biz yine VAN da idik. VE HİZBULLAH bizi YOK ETMEK İLE TEHDİT EDİYORDU. (BİAT ETMEMİZİ İSTİYORDU.)"

Neyse buraları şuan deşmeyelim hatalar varsa Allah affetsin yalnız şu kadarını dipnot düşeyim yukarıdaki tırnaklı bölge VELİOĞLU nun HİZBULLAH muhabbetinden önce dostluğunu yaptığı daha sonra mesafe koyduğu Müslümanın BİZZAT kendi sözleridir.

Şuan Türkiye Hizbullah hakikaten SAFINI BELLİ ETMEKTEN ACİZ.

İRANDAN UZAKLAŞTI İYİYE İŞARET.
DEMOKRASİYE BULAŞTI KÜFRE İŞARET.
SİLAHI KISMEN BIRAKTI İYİYE İŞARET.(TEBLİĞ ORTAMI AÇISINDAN)
SİLAHI BIRAKINCA İT SÜRÜSÜNE (PKKYA) YOL AÇILDI KÖTÜYE İŞARET.

inşallah Türkiye Hizbullahı Hidayete erer tek temennim budur. Bir art niyetim yoktur. Allah Müslümanlara yardım etsin AMİN

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir çok arkadaşım,halen suçsuz ve tek amacı islam davasını zamanında halka irşad ettiği için yıllardır zindandadır.Bu kardeşininde bir ara yine gözaltında birkaçkişiyle bir odaya alındı,yüzümüzü duvara çevirdiler,bir ara arkaya baktım ve ne göreyim..Rabbim şahid ancak filmlerde gördüğüm alet edevatları arka arkaya sıralamışlar ve güya bunlar bizimle yakalanmış,ertesi gün boy boy vermişler,halbuki denilen suçlar ve arkamıza bırakılan şeyleri bize gözaltında sormamışlardı bile,medya öyle bir şey..
Bir anımı anlatmadan geçemiyeceğim,aklıma gelirken beni bir gülümseme tutar..Zindanda görüş günü,bizimde görüş günü ve görüş kabinine gittik,aileler camlı ve tel örgülü olan yerden bize bakıp konuşurlardı,ses pek gelmediği için sesli konuşurduk,bir ara yan tarafımdaki kardeşin annesi,oğluna şüyle dedi*oğlum koğuşunda kimler var* oğluda*falankesler var*dedi.Annesi*wah oğlum wah,gece yatarken dikkatli ol,onlar yatmadan sen yatma,bunların hepsi vahşi,onların çoraplarını yıka,elbiselerini yıka,hizmetlerini yap,sana karışmasınlar ve idareye dilekçe ver,başka yere geç*(Anne medyanın etkisinde öyle kalmışki,oğlunun kasaplarla,vahşilerle kaldığına inanmış)Oğlu her ne kadar annesine büyle birşeyin olmadığını desede anne yüreği,dışarının etkisinde kalmış,halbuki oğlunuda öyle gösteriyorlardı,ama o oğlunu biliyordu ama benim oğlum büyle değil,ama diğerlerinde kesin büyle birşey var diye düşünüyordu...velhasıl..biz odaya geldik,arkadaşlarla hemen çorapları ve elbiseleri çıkartıp kardeşe verdik:) *Hadi bakalım anne sözünü dinle dedik*herkesi bir gülümseme almıştı,günlerce bunu muhabbetini aramızda yapar,bazende *al şu çorapları derdik*takılırdık..şimdi aziz kardeşim,butür zülm ve vahşetlere maruz kaldık ama geçti ve suçsuzluk ortaya çıkıncada yıllar sonra bırakıldık,bunun gibi daha yüzlerce olaya şahid olduk,anlatmaya kalksam bitmez.

kısacası,bunun mağdurlarının sözüne kulak vermek daha adildir.Blmeden hak yemek doğru değil,inanki öyle zülmler varki insanın kalbi durur.Bir kardeşim,tam 20 yıldır içerdedir,18 yaşındaki kızı geçenlerde yanıma gelip*Abe bana biraz babamı anlatsana,onu hiç tanımadım,hiç onunla ilgili bir anım yok,onu hep tel örgüler arkasında görüyorum,el ele tutuşamadık,kısacası bana biraz babamı anlat deyince*oturup ağladım,babası wallahi bir edep,haya ve islam kahramanı,ama gelgörki zalimlerin,suçsuz iddiaları neticesinde bunca zaman içerdedir...insanın içi dolu olunca,söyledikleride ağır olabilyor,o açıdan bir şey hakkında karar verirken,başınıda sonunuda iyi bilmek lazım...
selametle

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Emniyete Duyurulur İŞİD'in Diyarbakır'daki Yeri
Diyarbakır'da Bağlar Dörtyol da Takva Okuma salonu adı altında İŞİD'e adam toplatıkları belirtiliyor.

emniyete_duyurulur_i_id_in_diyarbakir_daki_yeri_h4088.jpg

Çoğunluğunun Bingöllü olduğu belirtilen İŞİD Sempatizanları Emiyetin bilgisinde çalışma yaptıkları idda ediliyor.İsmi açıklamasını istemeyen kişi Dernekte kısa süre çalışma yaptım ve İŞİD Kürt hareketiyle savaşmasından sonra örgütün gerçek yüzünü gördüğünü Belirti.

İŞİD Takva Okuma salonu adı altında Diyarbakır Valiliğin izniyle çalışma yaptığı Polislerin sık sık bilgi aldığını belirten Yurtaş İŞİD Sempatizanları resmini paylaştı.
Haber Kaynağı: Diyarbakır Haber Ajansı

...
mürted pkk medyasında sıradan bir gün,işte büyle iftiracı ve alçaktırlar...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam hocam burada defaatle de dile getirdim yine dile getiriyorum...

Zerre miskal MEDYA ya güvenmem. Söylediğim hiçbir şey inandığım savunduğum ya da iddia ettiğim hiçbir konu SANAL üzerine bina edilmemiştir edilmeyecektir de inşallah...

Medya dan kastım sanıldığı gibi SADECE TÜRK medyası değildir. BUNA İNCA,PRESS,TAKVA,ISLAH, İSLAM-TR de dahildir.

Siz burada benim için bir hayali karaktersiniz ama benim HİZBULLAHÇI arkadaşlarım REEL dir. Dolayısı ile burada veya başka bir mecrada yazılan çizilin şeyleri sadece takip etmekteyim. İNTERNET aleminden okuduğum gördüğüm ve izlediğim HİÇBİR ŞEYE İMAN ETMEM.

İNTERNET BENİM İÇİN SAHİHLİĞİ OLMAYAN BİR MECRADIR. (yukarıda islam-tr de saymamı yanlış anlamayın ahiler örneklendirme yapıyorum)

Dolayısı ile HİZBULLAH hakkında konuşurken PKK'nın (Allah'ın laneti üzerlerine olsun) diliyle konuşmam. İSLAMına şahitlik ettiğimiz Müslümanların dillerinden konuşuyorum.

"Zamanında HİZBULLAH İRAN a biatlı iken biz yine VAN da idik. VE HİZBULLAH bizi YOK ETMEK İLE TEHDİT EDİYORDU. (BİAT ETMEMİZİ İSTİYORDU.)"

Neyse buraları şuan deşmeyelim hatalar varsa Allah affetsin yalnız şu kadarını dipnot düşeyim yukarıdaki tırnaklı bölge VELİOĞLU nun HİZBULLAH muhabbetinden önce dostluğunu yaptığı daha sonra mesafe koyduğu Müslümanın BİZZAT kendi sözleridir.

Şuan Türkiye Hizbullah hakikaten SAFINI BELLİ ETMEKTEN ACİZ.

İRANDAN UZAKLAŞTI İYİYE İŞARET.
DEMOKRASİYE BULAŞTI KÜFRE İŞARET.
SİLAHI KISMEN BIRAKTI İYİYE İŞARET.(TEBLİĞ ORTAMI AÇISINDAN)
SİLAHI BIRAKINCA İT SÜRÜSÜNE (PKKYA) YOL AÇILDI KÖTÜYE İŞARET.

inşallah Türkiye Hizbullahı Hidayete erer tek temennim budur. Bir art niyetim yoktur. Allah Müslümanlara yardım etsin AMİN
Kardeş grubun geçmişteki hatalarını kabul edip ondan rücu etmesi iyi ve kabul edilmesi gereken bir şey. Geçmişte Hüseyin V.oğlu'nun hatalarını konuşacağımıza bugünkü hizbullah görüşünü eleştirelim. Bugün bir hüdaparın açılması silahın bırakılması vs. gibi şeyler ortak bir ilim kaynağımızdan beslenmediğimizin göstergesidir. Biz ortak alimlere danışırsak aramızda hiçbir problem kalmaz. Çünkü grupları yönlendiren alimlerdir. O nedenle Allah swt müslümanların arasını birleştirsin ve kalplerini birbirine ısındırsın.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş grubun geçmişteki hatalarını kabul edip ondan rücu etmesi iyi ve kabul edilmesi gereken bir şey. Geçmişte Hüseyin V.oğlu'nun hatalarını konuşacağımıza bugünkü hizbullah görüşünü eleştirelim. Bugün bir hüdaparın açılması silahın bırakılması vs. gibi şeyler ortak bir ilim kaynağımızdan beslenmediğimizin göstergesidir. Biz ortak alimlere danışırsak aramızda hiçbir problem kalmaz. Çünkü grupları yönlendiren alimlerdir. O nedenle Allah swt müslümanların arasını birleştirsin ve kalplerini birbirine ısındırsın.
Dediğin husus çok önemli abem,Rabbim müslümanları birleştirsin ve aradaki gurublaşma taasubunu ortadan kaldırsın,br tek sancak altında,tevhid bayrağı altında birleştirsin...Bu işin sorumluluğu alimlerdedir,eğer bir araya gelebilirlerse,bir çok hususun dahada netleşeciğine inanıyorum..

Üst Ana Sayfa Alt