Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dokunuş

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Haşir meydanındaki insanlar, ebed ülkesine uçmak için sabırsızlanıyordu. Peygamberler, şehitler ve büyük veliler için herhangi bir problem yoktu. Ancak diğerleri, "Elli bin sene sürer" denilen bu yolu, dünyadaki
hayatlarının karşılığı olan bir vasıta ile aşmak durumundaydı. Her insan, sevap ve günahlarını ortaya döküp ince hesaplar yaparken, sermayeleri yetmeyen bazı gençler bir araya geldi ve kendilerine gözcülük eden meleğe başvurarak:
— Bizler, dünyada iken meşhur bir yarışmaya katılmış ve ellerimizi günler boyu süren bir sabırla lüks arabaların üzerinden çekmeyerek onları kazanmıştık, dedi. Bu gayretimize karşılık o arabaların verilmesini istiyor ve bu zorlu yolu onlarla aşmayı planlıyoruz.
Melek, yarışmanın detayını öğrendikten sonra:
— Yanlış şeye dokunmuşsunuz, dedi. Sizin arabanız, o yolda gitmez.
Gençler, biraz ilerideki insanları göstererek:
— Şuradaki insanların da bir şeylere dokunduğu söyleniyor, diye itiraz etti. Ama şimdi Cennet’e uçuyorlar.
— Evet!.. dedi, melek. Onlar da dokundular. Hem de günde sadece bir saatçik.
— Bir saat mi?..diye atıldı gençler. Oysa bizler günler boyu çekmedik elimizi. Uyumadık, aç kaldık, nerdeyse ölüyorduk. Peki onlar nelere dokundular?
— Seccadeye, dedi melek. Küçük bir seccadeye. Şimdi ise onlarla uçuyorlar.
 
L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
bencede çok güzel bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz Allah razı olsun
 
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
es selamu aleykum kardeşlerim..

Samanpan kardeş Allah sana merhamet etsin.Yazı güzel olmuş.Yanlız benim sizlere bir kaç tavsiyem olucak..Bu tür yazılar her ne kadar güzel olsada ve sonuç olarak iyiye teşvik edecek derece de olsada konu Tevhid'e birebir etkilediğinden zararı yararından daha büyüktür.

Çünkü bu konular islam kaynakları (Kuran,sünnet)dışında geldiği muhakkahdır..Buna benzer hikaye türünden yazılarda gerek Allah cc olsun,gerekse Melekler,ve önden insanlar konun akışına göre yazı sahibinin düşüncesine göre konuşturulmaktadır..

Bir hadis-i şeriflerinde Allah resûlu s.a.v ''Benim adına yalan atan cehennemde yerini hazırlasın''..diye buyurmaktadır..Ki bu konulara baktığımızda insanlar daha da ileri giderek Allah cc adına konuşmalar yapabilmektedir..

Bu tür konular 1200 yani 12 yuz yılda OSMANLI DEVLET'i dönemi alimlerin halkı islam'a ısındırmak için bu tür şeylere baş vuruyorlar..Zira konuyu ayrıntılı incelediğimizde bunu görmek mümkündür..Bu anlayış ise ne Kur-an'a ne de sünnete uymaktadır..

Dinimiz İslam bizlere tuvalete nasıl gideceğimizi kendimize bırakmamıştır..Böyle hassas bir dinde bu tür şeylerden uzak durmak gerek..

Bunu dikkate almanız dileğiyle..

Sevgilerle..
 
Benzer konular Forum Tarih
Ü Namaz 11 6K

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt