Dr.iyad El-kuneybî: “ey Genç! Ebedi Olarak Cehennemde Mi Kalmak Istiyorsun?”

JuNDuLLAH

İyi Bilinen Üye
Üye


Youtube ve yahoo sitelerine girişte, göze milyonlarca izlenmiş videolar takılmaktadır. Başlıklarına baktığımda gerilemenin ve çirkinliğin eserini görüyorum. Başlıklarının çoğu arapça ve izleyenlerin geneli Müslümanlar!

Ey genç! Bu videoları yayınlayan kimselerin küstahça seni şehvetinin peşinden sürüklemesine razı oluyor musun?

Şeytanın insanları ve cinleri binek gibi kullanmasından hoşnut oluyor musun? Rabbinin şu sözünü işitmiyor musun? “-Şeytan- dedi ki; Şu benden üstün kıldığına da bir bak! Yemin ederim ki, eğer beni kıyamete kadar yaşatırsan, pek azı dışında, onun neslini kendime bağlayacağım.” İsra/62

Yani Şeytan, Allah’a; şu benim kendisine hürmet olsun diye secde etmemi istediğin kişi varya, bana fırsat verde, onun neslinin ağızlarına “gem” vurayım ve bana isyan eden az kişi dışında hepsinin üzerine bineyim ve istediğim yöne doğru yönlendireyim.

“Andolsun İblis, onlar hakkındaki tahminini doğruya çıkardı. İnanan bir zümrenin dışında hepsi ona uydular.” Sebe/20

Eğer dinin seni “şeytana uymaktan” engellemiyorsa, hani nerde senin izzetin, saygınlığın, gururun… Düşmanların kardeşlerini öldürürken, kız kardeşlerininin namuslarına dil uzatırken, ümmetin zenginliğini çalıp çırparlarken, senin saygınlığına ayak basarlarken… Şeytanın seni bu şekil de “Eşşek” gibi kullanmasına izin mi vereceksin?

Sana: “Gel seni aldatalım, sapıtalım, eğlenelim.” diyecek. Sen de ona; buyrun emrinize amedeyim mi diyeceksin?

Allah’a yemin olsun ki; cahiliyye şairlerinden Antera(1) bile bunu kabullenemzdi!

Soytarılar, zalimler, entrikacılar bu tür videoları; “tavsiye edilen” videolar diyerek islam aleminin izlemesi için seçmektedirler. Sen bunu bildiğin halde, gözlerini bu tür videolara açarak kalbine onların attıkları pislikleri dolduruyorsun.

Kıyamet günü, kendileri ile mü’minler arasına duvarların örüldüğü, münafık şahsiyetlerden olmak ve ebedi olarak cehennemde mi kalmak istiyorsun?

Bu kiselere kıyamet günü şöyle denilir: “Nefislerizi aldattınız!” Evet nefsini fitneye maruz bıraktın o da fitneye kapıldı, Allah’ın Şeriatini çirkin bulup, soytarıların, fasıkların ve asilerin peşine takıldı.

Şimdi evet şimdi hemen tevbe et ve deki:”Sizin bineğiniz değilim ey Allah düşmanları. Şüphesiz Allah bana saygınlık verdi ve bana ikramda bulundu. asla kendime ihanet etmeyeceğim.”

Allah’ım Müslüman gençleri hidayete erdir.

İyad Kunaybi

Arapça orjinalini bu linkte bulabilirsiniz: بيني وبينكم !

(1) Antera bin Şeddat: Cahiliye dönemi şairlerinden. Şiirlerinin geneli cesareti, haksızlığa karşı olmayı, hak edene hakkını verme gibi bir çok güzel özelliklere teşvik edici kesitleri barındırmaktadır.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt