Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duanızın Kabul Olunması Için (inşallah) Delilsiz

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve bereketuhu kardeşler..

Eğer duanızın kabul olunması için Peygamber efendimiz Aleyhissalatu Vesselam'a Salavat getirmeniz lazımdır.. Bunu ben söylemiyorum, Resulullah (s.a.v) söylüyor;

-Dua arasında bir engel vardır. Üzerime salâvat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.
-Üzerime salâvat getirilmeden yapılan hiçbir dua kabul olunmaz.

Rabbimiz (c.c.) dualarımızı kabul eylesin ve bizlere rahmet nazarıyla baksın.

Kardeşlerim birde unutmadan, Cuma günü ve gecesi Resulallah Aleyhissalatu Vesselam'a 100 defa Salavat getirmenizi sizlere tavsiye ederim. Çünkü Cuma günü salavat getirenin Allah (c.c) 80 yıllık günahlarını affeder ve Allah (c.c.) bin defa rahmet nazari ile bakar. Biliyoruz ki, Allah (c.c) kuluna rahmet nazarı ile bakarsa o kul Allah (c.c) azaba duçar olmaz.

-Üzerime Cuma günü veya gecesi yüz defa Salâvat okuyan kimsenin yüz türlü haceti kabul edilir.
-Cuma günü üzerime (100) defa salâvat-i şerife getiren kimse kıyamette öyle bir nur ile gelecek ki, eğer o nur bütün mahşer ehline taksim edilse hepsine yeterdi.

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve bereketuhu :)

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben bir yerden alıntı yaptım, kusura bakma orda dipnot yoktu. İnandım ve sizlere sunmak için buraya yazdım. Yok eğer delil lazım diyorsan kardeş delil yok. Ama Buna iman ettim ve siz kardeşlere yararlı olsun, siz sevap avcıları kardeşlere sevap kazandırmak niyetiyle buraya yazdım. Ve illa delil istiyorsan maalesef yok kardeşim, ama eğer bana güvenmiyorsan bu siteyi terk edebilirim.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok kardeş inşaAllah terk etme

ama şunu hatırlatırım ki yapılan tüm ibadetlerin ve emirlerin delili olmak zorunda , o açıdan Muhammed kardeş ilk defa duymuş olmalıki delilini istemiş inşaAllah sana kardeşane tavsiyemiz bir amel işleyeceksen mutlaka delilini öğren bid'atler delil araştırmamaktan çıkmış almış başını gidiyor

seni aramızda görmekten memnunuz :)

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben bir yerden alıntı yaptım, kusura bakma orda dipnot yoktu. İnandım ve sizlere sunmak için buraya yazdım. Yok eğer delil lazım diyorsan kardeş delil yok. Ama Buna iman ettim ve siz kardeşlere yararlı olsun, siz sevap avcıları kardeşlere sevap kazandırmak niyetiyle buraya yazdım. Ve illa delil istiyorsan maalesef yok kardeşim, ama eğer bana güvenmiyorsan bu siteyi terk edebilirim.
ahican seni kırdıysam hakkını helal et sana güvenmiyorum demedim sadece delili varsa merak ettim iyi niyetinden dolayı Allah razı olsun yalnız Abdullah abimin dediği gibi tüm ibadetlerin ve emirlerin delili olmalı hayırlı geceler

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşim :) Haklısınız, elbette delil olması lazım. Kusuruma bakmayın. Bilgileri ve hadisleri güvenilir olan bir siteden aldım. Ve benim gayemde bu hadis-i şerifleri siz kardeşlere sunmak, ve iyi amel işlemek, işletmektir. Ve inşAllah artık delilli hadisler getirmeye çalışacağım.. Esselamu Aleyküm :)

Üst Ana Sayfa Alt