Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Hanife Delisi Zahid el Kevseri!

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli hadis günümüzde hanefilik çatısı altında selefi salihine ta'n eden onları yeren bunu maturidiliğin özü olarak gören bir takım cehmilerin taarruzlarını müşahede etmektedir. Bu zerzevatın şeyhleri Muhammed Zahid el Kevseridir.

Kendisi Ebu Hanife Taassubundan dolayı Ebu Hanifenin Delisi lakabı kendisine takılmıştır. واشتهر عنه ذلك التعصب حتى لقب ب(مجنون أبي حنيفة) (المقابلة : ص142) .

Şimdi size müslümanları muteber gördüğü ulemadan bazısını kendi akidesine uymuyor diye nasıl karalıyor hep birlikte görelim;

Zehebi Hakkında;

يقول في الذهبي- الدارمي: وثناء ابن السبكي على الدارمي المجسم ناشئ من تقليد الذهبي ونحوه من الحشوية.ص318

''İbn Sübkinin mücessim Darimiyi övmesi, Zehebi ve sair haşevileri taklid etmesinden kaynaklanmaktadır.''

İbn Kesir Hakkında;

يقول في ابن كثير-الكثبي-ابن عبد الهادي:وأما أمثال ابن كثير والصلاح بن شاكر الكثبي والشمس بن عبد الهادي من الذين اتصلوا به(يعني ابن تيمية)وهم شباب حتى افتتنوا به وعزروا على ذلك فلا يوثق بهم في ترجمة الرجل.ص 375

''İbn Kesir, Salah bin Şakir, Şems bin Abdülhadinin emsali, İbn Teymiyyeye bağlı bu zevat, fitneye maruz kalmış gençlerdir ama mazurdurlar lakin hiçbir kimsenin tercemesinde kendilerine güvenilmez!''

Ahmed bin Hanbel Hakkında;

يقول في أحمد بن حنبل: وليس بقليل من لم يرضى تدوين أقوال أحمد في عداد أقوال الفقهاء بإعتبار أنه محدث غير فقيه وأنى لغير الفقيه ابداء رأي متزن في فقه الفقهاء؟(التأنيب ص206).

''Fukahanın akvali içinde Ahmed bin Hanbelin akvalinin tedvinine rıza göstermeyen kimseler az değildi. Zira muhaddis olmasına rağmen fakih değildi. Fakih olmayan biri için fıkıh görüşü bildirmesi ne derece doğrudur!''

Darekutni Hakkında;

يقول في الدارقطني: وهو الأعمى بين عور حيث ضل في المعتقد وتابع الهوى في الكلام على الأحاديث.(التأنيب ص244).

''Kendisi kördür. Öyle ki, inanç esaslarında sapmış ve hadis üzerine kelamda hevasına uymuştur''

Bunun türbesi falan varsa patlatalım inşallah

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun türbesi falan varsa patlatalım inşallah

Bilgilendirme amaçlı yazmışsınız eyvAllah.
Ayrıca sitede onunla ilgili bilgiler de mevcutmuş.
Fakat şu cümleye de bakınca ümmetin en büyük probleminin, büyük sorunları çözüme kavuşturmaktan ziyade küçük sorunlar için daha çok çabalamak olduğunu anlıyoruz.
Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem insanların önce akideleri için mi uğraştı yoksa ölmüş kimselerin türbelerinin derdine mi düştü?

Usuli Çevrimdışı

Usuli

ےے مِلَّةُ إِبْرَاهِيمَ ےے
İslam-TR Üyesi
el-Kevserinin dil uzatmadığı alim kalmamış!
Dil uzattığı alimlerden biri de
İmam Ebu Davud'un oğlu Abdullah bin Süleyman bin el-Eşastır. Onun hakkında şöyle demiştir:
"وهو ناصبي مجسم خبيث"
"o, pis bir nasibi mücessimdir." !!

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha hoca olacaksin insallah.

abla çok büyük hedeflerim var düşün; 2014-2018 arası bu ilahiyat konusu kapanmalıyken 2021'e kadar bitiremedim kaydım silindi ama Allah benim kaderimi öyle bir takdir etmiş ki hocalık/mollalıktan başka hiçbir şeyi beceremiyorum. En başarılı olduğum alan islami ilimler. Rabbime hamdolsun kalbimden ilim muhabbetini hiç silmedi. Yegane Mualimmim olan Rabbime işlerimi tafviz ederek yeniden başlamak istiyorum. Bu sefer başaracağıma inanıyorum. Tevfikim ve sabrım Allahtandır

Üst Ana Sayfa Alt