Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Hanzalanin Inanci

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bellavi

Üye
İslam-TR Üyesi
EBU HANZALANIN İNANCI:

1-CİHAD SAHALARINI; KAOS DİYE İSİMLENDİRİR.

2-CİHAD EDEN BÜTÜN MÜCAHİDLER ONA GÖRE KABUL EDİLMEZ KİMSELERDİR.

3- BÜTÜN CİHAD EDEN GRUPLARIN AKİDELERİ HATALIDIR.

4-TOPLUMLARIN HEPSİ ASLİ KAFİRLERDİR...

5-CİHADA VE CİHAD MEYDANLARINA GİTMEK DOĞRU DEĞİLDİR...

6-DEMOKRASİ GÖSTERİLERİNE, MÜSLÜMANLARDA KATILABİLİR.

7-CEMAATİN İSTEĞİ, KOCANIN İSTEĞİNDEN ÖNCE GELİR...

8-CEMAATİ BAŞKA MÜSLÜAMNLARIN ARKASINDA NAMAZ KILMAZLAR..

9-CEMAATİN KADINLARI, BAŞKA MÜSLÜMAN KADINLARIN YANINDA PEÇELERİNİ AÇMAZLAR...

10-EBU HANZALA HOCANIN HER SÖYLEDİĞİ GDOĞRUDUR. BÜTÜN MÜSLÜMANLAR AKİDELERİNİ VE SÖYLEMLERİNİ BUNA GÖRE UYARLAMALARI GEREKİR.

VE...VE....

NOT: BUNLARIN KAYNAKLARINI SORANLAR, CEMAATİN KİTAPLARINA YA DA HOCANIN KONUŞMALARINDA BU SÖYLEDİKLERİMİ RAHATLIKLA BULABİLİRLER....

ALLAH HEPİMİZE HİDAYET ETSİN...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EBU HANZALANIN İNANCI:

1-CİHAD SAHALARINI; KAOS DİYE İSİMLENDİRİR.

2-CİHAD EDEN BÜTÜN MÜCAHİDLER ONA GÖRE KABUL EDİLMEZ KİMSELERDİR.

3- BÜTÜN CİHAD EDEN GRUPLARIN AKİDELERİ HATALIDIR.

4-TOPLUMLARIN HEPSİ ASLİ KAFİRLERDİR...

5-CİHADA VE CİHAD MEYDANLARINA GİTMEK DOĞRU DEĞİLDİR...

6-DEMOKRASİ GÖSTERİLERİNE, MÜSLÜMANLARDA KATILABİLİR.

7-CEMAATİN İSTEĞİ, KOCANIN İSTEĞİNDEN ÖNCE GELİR...

8-CEMAATİ BAŞKA MÜSLÜAMNLARIN ARKASINDA NAMAZ KILMAZLAR..

9-CEMAATİN KADINLARI, BAŞKA MÜSLÜMAN KADINLARIN YANINDA PEÇELERİNİ AÇMAZLAR...

10-EBU HANZALA HOCANIN HER SÖYLEDİĞİ GDOĞRUDUR. BÜTÜN MÜSLÜMANLAR AKİDELERİNİ VE SÖYLEMLERİNİ BUNA GÖRE UYARLAMALARI GEREKİR.

VE...VE....

NOT: BUNLARIN KAYNAKLARINI SORANLAR, CEMAATİN KİTAPLARINA YA DA HOCANIN KONUŞMALARINDA BU SÖYLEDİKLERİMİ RAHATLIKLA BULABİLİRLER....

ALLAH HEPİMİZE HİDAYET ETSİN...
Gercekten ALLAH hepimize hidayet nasip etsin :)
ALLAH ve rasulune gore yine ibare bulamadim.
Kardesim yolunu duzelt bi iznillah ALLAH a iman ettim diyen yasaklarina kanunlarina dikkat eden rasulallah i nebisi onderi kabul eden VE ONUN YOLUNA UYAN kimse cehennemi haketmiyor.cennette o kadar ucuz degil
Acin artik su nefret dolu kalplerinizi guzel dusunceler hayirlar tecelli etsin.İslami savunalım tamam ama bu ALLAH ın emrettıgı RAsulallahın yaptığı sekılde olsun..!

RahmaninKulu Çevrimdışı

RahmaninKulu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hanzalanin bazı konularda aşırı gittiğini biliyorum ve kabul ediyorum... Fakat Ebu hanzalanın çoğu dersini dinlememe binaen yukarıda yazdıklarının birkaçı dışısında insafsızca iddiaları yazdığını düşünüyorum. Sakın biri kalkıp da Ebu Hanzala'yı savunduğumu iddia etmesin.
Eğer bir kimse hakkında birşeyler iddia ediyorsan onun delili açıkça göstermen gerekir, kitaplarına veya derslerin de kolaylıkla bulursunuz diye yuvarlak bir yönlendirme yapmaman gerekir diye düşünüyorum...

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamı bu kadar gündem yapmayın. Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru mu bilmiyorum birisi anlatmıştı.
Ebu Hanzala'yı dinleyip IŞİD'e katılanları IŞİD tekfirci diye infaz ediyormuş. :D :D

Buna benzer bir olaya sahid oldum. Hatta bu durumdan sonra isid beni sasirtmisti.
Buradan iside katilmak icin giden hanzalaci birine ilmi bilgisini sinamak akaid ile alakali problemleri olup olmadigi ile alakali teste tabi tutmuslar. Sormuslar disarida tesettursuz birini gordunuz ne dersiniz cevap olarak kafirdir. Sonra buraya geri sutladilar.

B Çevrimdışı

Bellavi

Üye
İslam-TR Üyesi
Yukarıdaki eleştirilerin devamı:

11-CİHADA GİTMEK İSTEYENLERİ CEMAAATLERİNDEN ATMAKTADIRLAR...

12-CİHADİ DÜŞÜNCEYE SAHİP OLANLARI MESCİDLERİNDEN UZAKLAŞTIRIRLAR...

13-CİHADA GİTMEK İSTEYENLERE BİRÇOK MADDİ VE MANEVİ ENGEL KOYARLAR...

14-EBU HANZALA; CİHADA, ARAPLARIN CİHADI DEMEKTEDİR..

H Çevrimdışı

hido79

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Senin gibi murciyeleri desifre etmesi sana biraz dokundu dimi. Muhaysininin (Ş)Erdogana yaptigi yagciligini ortbas etmek icin binbir tevile basvur, sonra burda ebu hanzala'ya iftira at. Ayip ya

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Senin gibi murciyeleri desifre etmesi sana biraz dokundu dimi. Muhaysininin (Ş)Erdogana yaptigi yagciligini ortbas etmek icin binbir tevile basvur, sonra burda ebu hanzala'ya iftira at. Ayip ya

Bu hanzalacılar ayrı bi mezheb. Şu Yorum da bile Şeyh Muhaysini için tekfir kokuyor.

2010 yılından beri sitede üye hiç mi düzelme olmaz ! ayrıca hanzalayı sevmem lakin konuyu açan zat bire bin katmış konu kilit...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt