Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Yusuf Et-türki Abd Saldırısıyla Şehid Edildi :(

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sadece ebu yusuf degil onun hocasi konumundaki kiside insaAllah sehid oldu, bir cok neferimiz bir bir dün geceki saldirida sehadet serbetini icti, Rabbim herseyin en iyisini bilendir, Rabbim giden kardeslerimizin sehadetlerini kabul etsin ve artlarindan daha güzellerini bu ümmete nasip etsin. Her yerde zulum...

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bütün gün öfkeyle dolaşıyorum, dinmiyor. Amerikanin pis ikiyüzlü oyunlarına mi sinirleneyim, Suud münafıklarının kafirlerle işbirliğine mi, İŞİD'in gangsterligine mi yoksa insanların her cihad edeni İŞİDci zannedip gafil kalmasına mi? Allahın laneti kafirlerin üzerine olsun, Allahım kalplerimize ferahlık verecek bir olay meydana getir.
gerçekten tercuman olmuşsun kardeşim.Allah razı olsun

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece ebu yusuf degil onun hocasi konumundaki kiside insaAllah sehid oldu

ByR3gB_CQAAaul2.jpg

Nusret Cephesi Mücahit Emirlerinden olan Ebu Esma Cezravi

ebu ukayl Çevrimdışı

ebu ukayl

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah’a Adanmış bir ömrün Hikayesi idi seninki.

İlk tanıştığımız anı hatırlıyorum, Yüzünde o insanın içini ısıtan tebessümün vardı. O anda içim ısınmıştı sana. "İşte gerçek bir Müslüman abi" demiştim içimden. Hayran kalmıştım sana, örnek edinmiştim seni. Müslümanları sahiplenişin geliyor aklıma. "Canımdan daha değerlisiniz, Müslümansınız" diyordun.

Her an cihad meydanlarına kavuşmak, Allah için çarpışmak istiyordun, kendini hazırlıyordun. Allah için koşuşturmaların geliyor aklıma, maddi olarak sıkıntıların olsa da Allah için sesini çıkarmıyor yine de kardeşlerinin yardımına koşuyordun. Kısa bir an bile bulsan “gel kardeşim bir ayet ezberleyelim, cihad meydanlarında iken zikrederiz” derdin. Rabbinin kelamını en kısa anlarında bile yaşardın. Gün geldi Allah sana cihadı nasip etti. Aileni arkanda bırakıp Allah düşmanlarına islamın en keskin kılıcı oldun savaş meydanlarında en önde oldun. Senin elinle Müslümanlar zaferler kazandı. Mücahidleri eğittin, savaş meydanlarında senin öğrencilerin zaferden zafere şehadetten şehadete koştu. Gün geldi yoruldun hastalandın fakat hiç belli etmedin. Biz senin yüzünde bu yorgunluğu gördük. Hain dediler ajan dediler üzdüler seni, sen: “Herkes hesabını Allah’ a verecek ben işimdeyim” dedin tebessüm ettin yoluna devam ettin.

Şehit haberin geldi. Kalbimiz hiç böyle acımamışdı. Hiç bu kadar hüzünlenmemiştik. Sevinç ve hüznü yaşıyorduk. Şehid olmuştun sevindik. Artık Rabbinin yanındaydın, yanımızda yoktun hüzünlendik ağladık. . Sen güzeldin hayatın güzeldi biz sende güzel şeyler gördük. İyi ahlak, takva ve ihlas gördük. Bizi hep Allah için uyardın. Biz senden razı olduk Allah da senden razı olsun. Biz seni hep baba abi kardeş sıcaklığınla, dik duruşun, kafirlere karşı izzetin ve Müslümanlara karşı yumuşaklığınla hatırlayacağız. Derdin ya, "adam gibi Müslüman nerde" işte biz seni Adam gibi Müslüman oluşunla Hatırlayacağız.

Bizler kardeşlerin olarak senden hayr gördük. Rabbim seni ve aileni cennetine hapsetsin. Cennet bahçelerinde buluşmak üzere. Hoşcakal güzel adam dua ve anılarımızda olacaksın. Rabbim bizleri senin gibi bir yaşam ve şehadet ile şereflendirsin.

Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır. TEVBE-111

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İnnalillah inne ileyhi raciun RABBİM,şehadetini kabul buyursun amin RABBİM,firdevs ile rızıklandırsın amin

Üst Ana Sayfa Alt