Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Zerka - Huseyin Avni; Ebu Zerka - Ahbas Munarası

Р Çevrimdışı

Ринат

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum sizde abu zerkanın söhbeti var mı sufilerle söhbeti avni,bayındır,cüppeli,bunlarla ebu zerkanin munazarasi varsa buraya ekler misiniz dinleriz

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam mutlaka vardır : ))) Tağut dışı kişi ve kurumlara saldırmakta üstlerine yok : ))) ...........

Hüseyin avni ile olan münazarasını özellikle ben de aradım zira Hüseyin avni ile olan münazarası güzel bir kıstas olur...

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yok böyle bir sohbet
zaten olursa burada mutlaka yayınlanır merak etme, olayın yakın takipcisiyim

Hüseyin Avni ile ilgili ise yazılı olarak var, ses kaydı var diyorlar ama biz hala göremedik

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
dediğiniz münazara bu mu acaba...

[D]18224[/D]

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salamun alaikum wa rahmatUllah akhiler.

Evet, Istishad ahinin koydugu kayit konumuzda bahsi gecen kayittir.Huseyin Avni, bu ses kaydi internete dustukten sonra bir yazi yazdi, bu isin aslinda boyle olmadigini dile getirmeye calisti.
Farkettiginiz gibi Ebu Zerka kendisini telefondan ariyor, H.A guzel bir uslub ile o sirada pek musait olmadigini ve birkac saat sonra bulusabileceklerini ve konuyu oyle konusabileceklerini soyluyor.Ebu Zerka ( ne acelesi var ise ) ise nebevi bir teblig metodundan cok karsisindaki koseye kistirip susturayim hesabi konusuyor.
Isin asli ise, aslinda H.A. o sirada misafirlerinin yaninda yemekte imis, yazdigina gore de ilk basta samimi sandigi bu genci kirmamak icin 40 dakika boyunca onunla telefonda konusmus, misafirleri ile ilgilenememis, hatta herkes yemegini bitirmis kendi yemegi ayni sekilde sogumus kalmis.En vahimi de Zerka'nin bu bu konusmayi kayda aldigini bilmiyormus, sonra internete dusunce isin aslini farketmis.

Ben H.A.'dan beriyim akhiler, ama insafi elden birakmamak lazim diye inaniyorum, Ebu Zerka o kadar teblig sevdalisi ise neden yuzyuze konusmak istememis de boyle bir oyun hazirlamis.Ki kendisinin baska videolarini da biliyoruz.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ebu zerka ve Hüseyin Avni kim? Bizimde bilmemiz gereken bi olaymi?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Budur Allahu alim.

Kardeş aynı şekilde Ebu said ile Hüseyin avni arasında da çok eskiden bir münazara geçmiş onuda eklersen dinleriz: ))

Geçmişte bu münazara üzerine Hüseyin Avni karşısında ebu zekra konuşamamış gibi lanse eden arkadaşlar vardı derginden bir yazı eklemişlerdi.

Ama münazarayı dinlediğimizde net olarak kimin HAK karşısında eğilip büküldüğünü görmek zor değil. Münazaranın başından sonuna Hüseyin avni 1 tek delil getirememiş.

NoT: Haklı haksız kim olursa olsun gizli kapaklı iş yapandan oldum olası gıcık olmuşumdur. Gizli birşekilde olduysa izin alınmadan da yayına katıldıysa, Allah ıslah etsin ne diyebilirim ki..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Budur Allahu alim.

Kardeş aynı şekilde Ebu said ile Hüseyin avni arasında da çok eskiden bir münazara geçmiş onuda eklersen dinleriz: ))

Geçmişte bu münazara üzerine Hüseyin Avni karşısında ebu zekra konuşamamış gibi lanse eden arkadaşlar vardı derginden bir yazı eklemişlerdi.

Ama münazarayı dinlediğimizde net olarak kimin HAK karşısında eğilip büküldüğünü görmek zor değil. Münazaranın başından sonuna Hüseyin avni 1 tek delil getirememiş.

NoT: Haklı haksız kim olursa olsun gizli kapaklı iş yapandan oldum olası gıcık olmuşumdur. Gizli birşekilde olduysa izin alınmadan da yayına katıldıysa, Allah ıslah etsin ne diyebilirim ki..

Р Çevrimdışı

Ринат

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya hu komik olan ne biliyor musunuz bunu Muridleri diyor ki, Ebu Zerka 2 defa aramış demiş avni hocam çok özur dilerim ben cok haksizim afedersin :)))

Ben şahsen medinEden ilim talabeleriyle sohbet etmisim o kadar konusurken sozlerine dikkat ediyorlar ki insan kiskaniyor. Muratla ebu zerka sohbet ederken zerka hoca diyor ki ben konusmadan önce sozlerime dikkat ederim

Simdi bunlar diyor ebu zerka özur dilemis kardes kaldi avnin reddiye yazmasi ona bende bakmışım bu reddiye degil munazara yuz yuze olmali insallah gördük sizin turkiye ulkesine allah islah etsin aminnnnnnnnnnnnnn

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu zerka ile Ahbas'ın münazarası
Konu , istiva üzerine

[D]18225[/D]

http://www.gulyarasi.com/audios/18225/ebu-zerka-ve-ahbas-munazarasi--istiva-uzerine.html

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ahbas ile olan münazarayıda dinledim, uzun oldu ama yararlı oldu. Varsa münazaralar arkadaşlar buraya ekleyin.

Yine delil getirememe sendromu : )))

Р Çevrimdışı

Ринат

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ne ya ya çok uzluyorum bunlara

ALLAHım bu Sufi kardeşlerimize hidayet ver ki,onlar hakkı görsün.Amin

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ebu zerka kim hüseyin avni kim kısacık bir açıklama yapsanız