Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Ebubekir Sifil Ve Caner Taslaman Canlı Yayında Tartışma Ayarladı

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Spiker Veyis Ateş, sosyal medya hesabı üzerinden 20 Temmuz 2017'de Perşembe günü saat 21:00'da Habertürk TV'de Caner Taslaman ve Ebubekir Sifil'i ağırlayacağını duyurdu.

A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kerede muvahhid tevhid ehli bir müslümanı çıkarmazlar ki.Nerde belam hadis inkarcısı saptırıcı varsa toplarlar konustururlar televızyonda şurda burda.Sonrada vay efendim halk çığırından çıktı zina yayıldı tecavüzler arttı vs vs zırlarlar.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
DD6Wf55XcAoxFEO.jpg

DD6Wf58XYAAHsu0.jpg

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sifil hocanın bazı görüşlerine katılmazsam bile ( oy kullanması, Mücahidlere atışması vb. gibi ) Mutezile zihniyeti karşısında Ehli sünneti savunuyor olması, Sünnete olan bağlılığı ve müdafası hasebiyle; Duamız onunla birliktedir inşaallah.
Mustafa islamoğlu gibi bozuk zihniyetli kişilere karşı ehli sünneti müdafaa edenlerden biri. O gün bir işim olmaz ise ; izlemeyi düşünüyorum inşaallah...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsen Sifil Hoca'dan da Taslaman'dan da hazzetmem, ikisinin birbirine girmesi beni çok da ilgilendirmiyor fakat tartışacakları şeyin Kur'an ve Sünnet olması hepimizi ilgilendiriyor. Sıkıntı da zaten burada, Sifil Hoca ve Taslaman sosyal medya üzerindeki kavga yüzünden karşı karşıya geldiler, yani bu kur'an ve sünnet müdafaasından çok nefsani bir tartışma gibi duruyor. İsteyen basit bir google araştırması ile ikisinin arasındaki diyaloğa ulaşabilir.

Velev ki Sifil Hoca tevhid ehli olsa ve İslam'ı müdafaa niyeti gütse, yine de canlı yayında müşriklerin televizyonuna çıkıp Taslaman gibi bir sapık ile tartışması ne derece doğrudur?

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tartisma sacma degil mi?bir hadisciyle hadislere mesafeli duran peygamber kuran disi hukum koyamaz diyen birisi nasil ortak noktada bulusup da tartisacak?biri digerine peygamber hukum koyabilir/koyamaz gorusune ikna etmeye calisacaksa o baska.o olabilir.ya da hadislere guvenmesi gerektigini mi anlatacak sifil taslamana? Tesetturu mu konuscaklar cuma namazini mi konuscaklar neyi konusabilir ki bu ikisi?
Biri kuran disi bana bir sey okuma der digeri hadis okursa o tartisma gereksiz degil mi?

Ne hakkinda tartisma olcakmis belli mi o ?
Ayrica arapca bilmeden tvlere cikan din hakkinda konusan taslaman da ilginc.ing arti almanca biliyorsun biraz ugras da arapca da ogren de millet dalga gecmesin seninle:)
Taslamanda oyle deli cesareti varki mustafa ozturke tefsir alaninda posta koymaktan cekinmeyen birisi☺

kemkem1223 Çevrimdışı

kemkem1223

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sifil'in bazı görüşlerini tasvip etmesem de Taslaman gibi biri karşısında galip gelmesini temenni ediyorum.

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
hadis inkarcıları samimi iseler tüm ehli sünneti ve şiayı tekfir etmeleri lazım.
Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyen yöneticileri ve
kendileri gibi mealci olupda hadis ehlini dost edilenleri ve yöneticilere meyleden oy kullanan herkesi müşrik kafir addetmeleri lazım.
askeri ve polisleri hakimleri ve mahkemelere giden herkesi. ..
hadi bakalım buyurun !

Üst Ana Sayfa Alt