Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Egitim Duzeyi Ve Dini Konudaki Eksiklikler Evlilikte Ne Derece Onemli?

B Çevrimdışı

bilinmeyen0754

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum arkadaslar

Insallah evlenmeyi dusundugum birisi var ama aklimdada bir kac soru var umarim cevaplandirilabilir.
-Birincisi ben uni. Ogrencisiyim ve o kisi lise mezunu.bunu kafaya takan birisi asla degildim ama bir kac arkadasimla konustugmda bunun ciddi bir sorun olabileceğini ileri surdu.ozellikle ben ilahiuat okuyorum ve dini konulardaki bilgim ona gore gercekten fazla.bazen mesru daierede gorustugmzde konuşuyoruz ve bu cok fark edeliyor.acaba ileride kendisini gercekten kotu hissedebilir mi bu konuda ?

Ve dini konulardaki eksikligine gelirsek dogru duzgun kuran ezberi yyok 5 6 tane namaz suresi bildiğini ve kuran okumayi bilmedigini soyledi.Sizce bunlar buyuk eksiklik mi ve giderilemez mi ? Namazlarini kilan birisi ibadetlerini yerine getirmeye calidtiginda biliyorum. Bu iki konudaki sorularimi cevaplarsaniz cok memnun kalicam :)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Eğitim kısmı sorun olmaz lakin cehaletle alakalı. Üni okuyup cahil olan varsa sorun olabilir mesela ya da lise mezunu ama kendini geliştirmiş nice okuyan insan var. Kişisel değerlendirmek lazım. Arkadaşlarının ne söylediği önemli değil eş adayını iyi tanı sonra kararını ver.
Dini konuda da cevaplar biri sanırım. Allah hayırlısını versin