Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

***ELHAMDÜLİLAH MÜSLÜMANIZ(!)***

Ö Çevrimdışı

özgürlüğe hasret

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman muvahhiddir.İnandığı Rabbi,Yaratıcı’sı olan Allah’ta Vahid .

Rabbimiz” Ben sizlerin göğsünde iki kalp yaratmadım” buyuruyor.

Peki nedir bu ilah-i kelamın vermek istediği mesaj?

Ey Muvahhid olduğunu iddia eden ! Beden ülkenin başkenti olan kalbini tek yarattım.Tek ve Mutlak Yaratıcı’n olarak orada sadece Ben’im sevgim ve emirlerime yer vardır.Tüm kainatı senin için, senide kendim için yarattım.

Kalbinin bir bölümünü Bana, bir bölümünüyse çeşitli ilahlarına tahsis edemezsin.

Evet İslam bütüncül bir yaşam tarzının adıdır.Ortak kabul etmez.Müslüman’ım demek , Rabbi, İlahı,Kitabı,Önderi birlemek demektir. Biraz Müslüman,biraz laik,biraz demokrat,biraz hubelist ….ikilemini reddetmektir.

Rabbimiz yaşamımızın tamamını Allah’a has kılmamızı emreder.Yani dinin işimize gelen yönlerinde Kur’an’a uymak,bir kısmındaysa hakla batılı karıştırarak yaşamayı sapkınlık sayar.Bu durumda olanları ise dünya ve ahiretini kaybedenler olarak zikreder.

“Elhamdulillah bizde müslümanız ama İslam bir hayat tarzı olamaz.Canım, bu çağda bindörtyüz kusur sene önce gelen bir kitapla yaşam belirnemez ki!” diyenlere sormak lazım.

İyi ama hamdın tamamına layık gördüğünüz Allah ‘ mı yanlış biliyor? Sizin ileriyi gördüğünüz kadar, (haşa) ileriyi bu günleri Allah göremedi iddiasında mısınız yoksa ?

Sizin dininizi kemale erdirdim.Yaşam tarzı olarak ta İslam’ı beğendim,uygun buldum ilahi buyruğundan ne anlıyorsunuz?

Yoksa göğüslerinizde iki kalp varda birinde bu emirler,diğerinde başka ilahlarınızın hükümlerimi hakimiyetlerini sürdürüyorlar?

İsviçre yasalarına göre doğup,evlenen,yaşayan, Alman yasalarına göre ticaret yapan, İtalyan yasalarına göre cezalandıran, İngiliz yasalarına göre eğitim,öğrenim gören, AT (Avrupa Topluluğu) yasalarına göre kişneyen pardon dış ilişkilerini düzenleyen, İT (İleri Toplumlar) yasalarına göre, “dinimi yaşamak istiyorum “ diyenlere saldıran,yargılayan, Amerikan yasalarına göre iç ilişkilerini düzenleyen,seçip yöneten bir yaşam tarzını seçtiniz öylemi?

Buna rağmen, ölünce İslam yasalarına göre defnedilmeyi seçtiğinizde Salih Müslümanlarla aynı ödülü hak edeceğinizi mi umuyorsunuz?

Buyurun cevabınız;

“…Yoksa Kitabın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkarmı ediyorsunuz? İçinizden öyle yapanların görüp göreceği dünya hayatında rezillikten başka bir şey değildir.Kıyamet günü ise en şiddetli azap onları bekliyor.Allah yaptıklarınızdan habersiz değildir.(2/85)

Evet, haklısınız.Bu ayetler sizleri,bizleri bağlamaz öyle ya! Bu ayetlerin muhatabı İsrailoğulları.

Biz ise “Elhamdulillah Müslümanız”
(alıntı)
 
ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah razı olsun kardeşim :helalsana :helalsana :helalsana
 
eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“…Yoksa Kitabın bir kısmına inanıp, bir kısmını inkarmı ediyorsunuz? İçinizden öyle yapanların görüp göreceği dünya hayatında rezillikten başka bir şey değildir.Kıyamet günü ise en şiddetli azap onları bekliyor.ALLAH yaptıklarınızdan habersiz değildir.(2/85)

ALLAH RAZI OLSUN...
 
Üst Ana Sayfa Alt