Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Eliaçık Ateistlere Cennet Garantisi Verdi

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin de Müslüman olmanız Türk olmanızı engellemesin. Türklüğe karşı oluşunuzun ve Araplığa olan hayranlığınızın sebebi nedir? Ne kadar Türk düşmanı ve Arap hayranı olursam o kadar Müslüman olurum diye mi düşünüyorsunuz yoksa? Oysa Kur'an'da Arapların inkarcılıkta ve ikiyüzlükte en aşırı toplum olduğu yazar. Ve bildiğiniz gibi Ebu Cehiller, Ebu Lehebler ve Ebu Süfyanlar Türk değil Araptı. İslam'ın ilk kadın şehidi olan Sümeyye annemiz ise bir Türk'tü! Yine bazı rivayetlerde Türklerin İslam'ın sancaktarı toplum olduğu bildirilir -ki Osmanlı gibi devletler de İslam'ın sancaktarı olmuşlardır.

Tanrı ile Allah arasında ne fark var? Bir Türk olarak Zeus diyecek halim yok herhalde, elbette Tanrı diyeceğim. Buradan Allah denilemez gibi bir anlam çıkarmasın kimse. İsteyen Allah der, isteyen Rahman der, isteyen de Tanrı der. Alman olan Got der, İngiliz olan God der vs. Tevrat ve İncil'de Allah geçiyor mu? Geçmiyor. Çünkü Tanrı kendisini her topluluğa kendi dilleriyle tanıtır. Araplara Allah diye, Yahudilere Eloh diye, Hristiyanlara Elah diye, Türklere Tengri (Tanrı) diye.

Peygambere esenlik dilemiş olmak için illa ki burada isminin sonuna belli kısaltmalar yazmam gerekmiyor. Tanrı insanların kalplerinin özünü bilendir. İnsan diliyle söylemese, yazıyla yazmasa bile içinden dilekte bulunuyorsa o dilek gideceği yere gider. Buraya yazmayınca ulaşmıyor mu yoksa? Aracı mı lazım yoksa?

Bize arapci diyerek kendi türkcülügünü örtbas etmeye calisma. Allah (subhane ve teala) ne ben türküm diye beni cennete sokacak ne de baskasi alman diye cehenneme sokacak. Cennet, Islam ve takva ile hak edilir. Ayrica biz duruma göre araplarin da hata yaptiklarini, Allah'in hükümlerini ayaklar altina aldiklarini ve kendisini müslüman diye adlandiran hain zindik Türk hükümeti gibi kafirleri müslüman mücahid kardeslerimize karsi desteklediklerini söyleyebiliyoruz. Bazi kardeslerin senin bu kavmiyetci tavirlarina karsi araplari savunmasi, arap irkini arap olduklarindan dolayi üstün gördüklerinden degil, senin gibi kibirli kavmiyetci kisilerin sözlerinden Allah icin öfkelenmelerinden dolayidir.

"Oysa Kur'an'da Arapların inkarcılıkta ve ikiyüzlükte en aşırı toplum olduğu yazar. Ve bildiğiniz gibi Ebu Cehiller, Ebu Lehebler ve Ebu Süfyanlar Türk değil Araptı."

Evet, Islama davet etmeye ilk olarak Mekke'de baslanmis ve ilk olarak Mekke müsriklerine karsi savasilmis, herhalde ölenler Arap olacak. O yönden bakiyorsun da su yönden niye bakmiyorsun: Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) arapti, hz ebu bekir, hz ömer, hz osman, hz. Ali, halid bin velid, ibn mesud, ebu cendel, usame bin zeyd, vs. arapti, Allah onlardan razi olsun.

Konusmalarin beni, benim kavmiyetci oldugum zamani hatirlatiyor, müslümanlarla tartistigimda laiklik ve milliyetcilik Kuranda vardir diyecek kadar cahildim, onlar bana münafiklar hakkinda ayetleri gösterdiklerinde, ben bu ayetleri seriat isteyen ve hicab, sakalla dolasan kisilere yorumluyordum, kibrim bunu bana böyle kabullendiriyordu.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
923366_159859664188806_221769805_n.png

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Irkçı hastalığa yakalananların tevhid ehline karşı tipik savunmasıdır "arapçılık- arap hayranlığı" söylemleri. Sanki biz "arap milletinin faziletleri" "arapların üstünlüğü" gibi konular açıyoruzda arap hayranı oluyoruz neye göre böyle diyorlar anlamıyorum.Arabında,Türkünde kafirini sevmiyoruz tüm müslümanlar kardeştir diyoruz. Ama şunuda açıkça görüyoruz; bizi arapçılık yapmakla suçlayanların hepsi siyonist yahudilerden daha fazla araplara düşman kesilmiş. Sen önce bu şizofrenik sıkıntılarından kurtul sonra konuşalım kardeşim.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
9-10 yaşlarında bir çocukken ailemde en sevdiğim kişi olan dayıma "dayı sen kürtlerden mi yoksa türklerden mi yanasın" diye sorduğumda o ana kadar bu soruyu sorduğum herkes içinde tek verilebiecek 2 cevap dışında farklı tek cevabı o vermişti "ben müslümanım ve müslümanlardan yanayım" demişti ve o söz benim için ışık olmuştu.

Evet ırk ayrımı adı üstünde ayrıma sebep olan bir durumdu, yani insanları ayrıştıran, farklılaştıran aralarında fitne çıkartan saçma sapan bir dünya görüşüdür. Din ayrımı pek ala olabilir çünkü Allah (cc) "inneddine indellahil islam-Allah katında din islamdır" Ali İmran-19'da buyurmuştur, buna kayıtsız şartsız uyarız biz. Tek bir üstünlük vardır o da TAKVA'daki üstünlüktür, bu na da uyarız. Irkçılık faşistliktir, kafatasçılıktır insanlar arasında sadece fitneye sebep olur, dünyayı iyi gözlemle türkoğlutürk, (tanrı türkü korusun ve yüceltsin) gibi saçma sapan bir sözü kullanan, hatta bunları tişörte baskı yapıp, yanında uluyan bir itle beraber gururla taşıyanlardan çok da bişey beklenemez. Allah ıslah etsin.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sizin de Müslüman olmanız Türk olmanızı engellemesin. Türklüğe karşı oluşunuzun ve Araplığa olan hayranlığınızın sebebi nedir? Ne kadar Türk düşmanı ve Arap hayranı olursam o kadar Müslüman olurum diye mi düşünüyorsunuz yoksa? Oysa Kur'an'da Arapların inkarcılıkta ve ikiyüzlükte en aşırı toplum olduğu yazar. Ve bildiğiniz gibi Ebu Cehiller, Ebu Lehebler ve Ebu Süfyanlar Türk değil Araptı. İslam'ın ilk kadın şehidi olan Sümeyye annemiz ise bir Türk'tü! Yine bazı rivayetlerde Türklerin İslam'ın sancaktarı toplum olduğu bildirilir -ki Osmanlı gibi devletler de İslam'ın sancaktarı olmuşlardır.

Tanrı ile Allah arasında ne fark var? Bir Türk olarak Zeus diyecek halim yok herhalde, elbette Tanrı diyeceğim. Buradan Allah denilemez gibi bir anlam çıkarmasın kimse. İsteyen Allah der, isteyen Rahman der, isteyen de Tanrı der. Alman olan Got der, İngiliz olan God der vs. Tevrat ve İncil'de Allah geçiyor mu? Geçmiyor. Çünkü Tanrı kendisini her topluluğa kendi dilleriyle tanıtır. Araplara Allah diye, Yahudilere Eloh diye, Hristiyanlara Elah diye, Türklere Tengri (Tanrı) diye.

Peygambere esenlik dilemiş olmak için illa ki burada isminin sonuna belli kısaltmalar yazmam gerekmiyor. Tanrı insanların kalplerinin özünü bilendir. İnsan diliyle söylemese, yazıyla yazmasa bile içinden dilekte bulunuyorsa o dilek gideceği yere gider. Buraya yazmayınca ulaşmıyor mu yoksa? Aracı mı lazım yoksa?

sizde ırkçılık hastalığı tezahür etmiş.hemen bir doktora başvurmanız gerekir.sebep;"herkesi kendi gibi ırkçı sanma vakası" Araplardan birini sevince arapçı,türklerden birini sevince türkçü mü oluyoruz.Bunun üstüne bir de diyorsunuz ki türkler islamın öncüsüdür.islamı türk için ve türkle yüceltmek,bütün hayırları türk olmaya bağlamak,herkesin türk olmasını istemek,türkün her yaptığını en doğru görmek,türkü destanlaştırmak,onu sevmeyeni düşman ilan etmek senin için bir psikolojik bir vakadır.Bak suriyedeki mücahitler türkçü değil onlar türklere ve islama düşman olanlar ile islam adına cihat ediyorlar.Senin türkçü dediklerin milliyetçiler hani nerede.Gidip pyd ve pkk ya bir taş bile atmıyorlar.Geçin bu safsataları.Allahtan sana hidayet diliyorum.

Üst Ana Sayfa Alt