Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Emir Ebu Yahya El Azeri'den Müslümanlara Çağrı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhacir ve Ensar Ordusu'ndaki Azerbaycan cemaati Emiri Ebu Yahya el-Azeri'den müslümanlara çağrı

FiSyria.com websitesi, "Muhacir ve Ensar Ordusu" bünyesinde yer alan Azerbaycan Cemaatinin Emiri Ebu Yahya El-Azeri, Müslümanlara Şam'daki (Suriye'deki) cihadın önemini hatırlatarak çağrıda bulunduğu bir video yayınladı.

Ebu Yahya, bazı Müslümanlar arasında sık sık tartışılan, "Suriye'de para için savaştıkları" ve sözde Amerika'nın mücahdilere "yardım" ettiği konularına da değindi.

Azeri Cemaati Emiri; "Biz burada ne Amerika ne de Rusya için savaşıyoruz. Bizim savaşımız Allah'ın yolunda sadece Onun kanunlarını bu topraklar üzeride kurmaktan ibarettir", şekline konuştu.

"Bir çok kardeşimiz buraya kendi aileleriyle birlikte geldi ve cihat ediyor. Kız kardeşlerimiz buraya kendi çocuklarıyla birlikte geliyor ve burada yaşıyor".

O, Abdullah ibn Hevala (Radiyallahu anh)'den nakledilen bir hadis nakletti:

İbnu Havâle (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.) buyurdular ki: "Bu iş, sizin bir kısım toplu gruplara ayrılmanıza neden olacak:

Şam'da bir grup, Yemen'de bir grup, Irak'ta bir grup!" Ben: "Ey Allah'ın Resûlü! dedim. O güne erdiğim takdirde (bunlardan en hayırlısı hangisi ise şimdiden) bana seçiverin!" dedim.

"Öyleyse dedi, sana Şam'ı tavsiye ederim! Çünkü orası, Allah'ın, arzında mümtaz kıldığı yerdir. Allah kulları arasında seçkin olanları oraya tahsis eder. Ancak (oraya gitmekten) imtina ederseniz, size Yemen'inizi tavsiye eder, (oradaki) havuzlarınızdan için derim. Zira Allah, Şam ve ahalisini (fitnelerden koruma hususunda) bana garanti verdi".

(Ebu Davud)

Yine Abdullah bin Havale (Radiyallahu Anh)'dan rivayet edildiğine göre, o dedi ki:

"Ya Allah'ın Resulü (s.a.v.) bana benim olduğum ülkeyi tarif et.Eğer senin kalacağını bilseydim seninle olmak için seçmezdim''. O üç defa ‘'Şam'a git!'' dedi".

Emir Ebu Yahya son olarak; "İlim talebeleri arasından cihada yardım etmek için bize gelen kardeşler! Bizim burada şeriat kurulumuz var ve sorunlarımızı onun aracılığıyla çözüyoruz. Ayrıca ketibemizde dünyanın pek çok ülkesinden mücahitler bulunuyor. Suriye'ye yol açık. Bize katılın veya bizim için dua edin", şeklinde konuştu.

kavkazcenter

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahuekber

Üst Ana Sayfa Alt