Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Emir Ramazan'dan Müslümanlara Mesaj (Mutlaka Okuyun)

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Emir Ramazan ve komutasındaki mücahitler bölgede Ruslara her hafta bir operasyon düzenliyorlar. Cephe Komutanı Emir Tarhan Gaziyev'e bağlı olan Ramazan müslümanlara bir mesaj yolladı...

Rahman ve Rahim olan Allah"ın adıyla.

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah"a, salatu selam mahlukatın efendisi Hz.Muhammed"e ve ashabına olsun. Ey Allahım! Senin kolaylaştırdığın dışında hiçbir kolaylık yoktur. Allahım göğsüme genişlik ver, işimi kolaylaştır. Sözümü anlamaları için dilimdeki düğümü çöz. Amin.

Essalamu Aleykum değerli müslüman kardeşlerim! Ben sizlerin bir kardeşinizim belki beni tanımıyorsunuz. Ancak bizler öncelikle Allah"ın yardımıyla sonra sizlerin dua ile ayakta duruyoruz. Ordaki kardeşlerimizden sizlerin gece gündüz dua ettiklerini öğrenince inanın gücümüz artıyor ve bizler de şu Kafkas dağlarında sizler için dua ediyoruz. Allah Sübhanahu ve Teala bizleri bu dünyada buluşturamazsa mutlaka öbür dünyada bir araya geleceğimizden hiç şüphemiz yoktur. Peygamberimizin buyurduğu gibi: “ Dünyada kimleri sevmişsen, ahirette onlarla beraber olursunuz.”İnşaallah hem dünyada hem ahirette beraber oluruz. Bizleri unutmayın, daha çok dua ediniz. Ben bunu fırsat bilip bugün Çeçenistan"daki mücahitlerin durumları hakkında biraz olsa bile bilgi vermek istiyorum:
Bahar gelmesiyle birlikte İşgalci Rus ordusuna karşı ve işbirlikçi hainlere karşı mücadelemizi arttırmış durumdayız. Bizim gibi o hainler ve işgalciler de bizlere karşı harekete geçmişler. Ancak Allah"ın yardımıyla onlara her yönde vuruyoruz. Çok sayıda gençler bizlere katılıyor ve saflarımızı güçlendiriyorlar. Allah onlardan razı olsun. Bu dediğim gibi sizlerin duasıyla oluyor. Gelen gençlere eğitim vermekle de meşgül oluyoruz. Ancak bizim en ihtiyaç duyduğumuz şey silahın temini dir. Gelen gençleri silahlandırmak için maddi desteğinize ihtiyaç duyuyoruz. Biliyorum çok isteyen vardır, inanın söylerken utanıyorum. Ama sizleri kardeş bildiğimiz için söylüyoruz.
Bu ay çok başarılı operasyonlara imza attık ve işagalvi ve işbirlikçileri darma dağan ettik. Onların bir inancı yok hepsi para için buradalar. Bizim kardeşler ise Allah için tüm bu zorluklara rağmen sonuna kadar onlara karşı direniyorlar. Biz zaferin yakın olduğuna cani gönülden inanıyoruz. Bu mücadele halkımıza ve sizlere Allahın verdiği bir imtihandır. Kim bu imtihanı sabırla ve imanla geçerse hem bu dünyada ve ahirette kazanacaktır.
Şuan burada havalar ısınmıştır ve tüm kardeşlerimize yazlık elbise ve ayakkıbıya ihtiyacı vardır. Sağolsun Komutanımız Dokka Umarov elinden geldiği kadarıyla bizim ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışmaktadır. Bizlerin yaptığı şey ise ona biraz olsun yardımcı olmaktır. Komutanımız tüm cepheleri gezerek ihtiyaçları gidermeye çalışıyor. Ancak malzeme yetmiyor ve mücahitleri sohbetle olsa bile gönlünü almaya çalışıyor. İnanın en çok sizlerin desteğe şimdi ihtiyacımız vardır. Ve şuna da inannıyoruz ki hiç olmazsa bir iki mücahidi giydirebilecek çok müslüman kardeşlerimiz vardır. “Damla damla göl olur”, derler. Allah yapacağınız yardımları hem bu dünyada hem öbür dünyada mükafaat olarak sizlere geri ödeyecektir.
Hainler ise kendi koltuklarını korumak için ve işgalcileri hoşnut bırakmak için halkımıza her türlü işkence ve zülüm uygulamaktalar. Geçen bizlere erzak getiren kardeşlerimizle konuşuyordum ve şöyle diyordu: “Sizler işgalcilere ve hainlere karşı operasyon yapmazsanız, onlar daha fazla bizlere baskı yapıyorlar. Sizlerin bize yaptıkları şeyleri yerinde bırakmayacağınızı bildiklerinden dolayı çok dikkatli oluyorlar.” Yani bizim işimiz çok zor, bizim hem kendimizi ve halkımızı korumakla yükümlüyüz. Halkımız bizlere ümütlerini bağlamışlar ve kurtulacağı günü beklemekteler.
Yaralanan kardeşlerimize tedavi için imkanlarımız çok kısıtlı ve bazen imkansızlıktan dolayı şehit oluyorlar. Şehit olan kardeşlerimizi dağlarda belirlediğimiz yerlere defnediyoruz. Ve mezarlarını ve bölgeyi haritada işaretleyip güvenli kardeşlerimize veriyoruz. Şehitlerimiz gururumuzdur. Onlar bizlere güç veriyor. Bizler de şehit olacağımızı günü bekliyoruz.
Yazın yapacağımız operasyonlara hazırlık yaparken, küçük çapta olsa bile rus işgalcilere ve içbirlikçilere saldırılar yapmaktayız. Bu küçük saldırılar yeni gelen gençlere eğitim ve tecrube kazanmak için bir şans oluyor.
Biliyorum dünya çok değişmiş. Emperyalizm güçleri islam alemi dört yandan kuşatmış durumda. Müslümanlara her yerde baskı var. İslam ümmeti şaşırmış vaziyette. Elbet Allah"ın bildiği vardır. Bizim daha çok gayret etmemiz gerek ve birleşmemiz gerek. Bizler burada bir küçük başarı elde edersek o hepimizin başarı oluyor. Onlar bizim birleşmemizden korkuyorlar. Dinimizi değiştirmeye çalışıyorlar. Yer altı madenlerimizi ve zenginliğimizi elden almak için uğraşmaktalar. Ancak onlar bilmeliler yaşadığımız toprak sahibipleri biziz ve toprak altındaki herşey de bizim dir. Onlar anlamalılar ki bir köpeği bile onlara vermeyeceğiz. Bu dava kazanıncaya kadar devam edeceğini de unutmamaları tavsiye ederim. Bizler ve sizler bir bütünüz. Allah için dua ve yardımlarınızı esirgemeyin. Bu yıl müslümanlar için çok önem taşımaktadır. Cephede, ekonomide, sosyal hayatta, eğitimde her yönde çalışmamız gerekiyor. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allaha emanet olunuz.Assalamu alaykum.

Sizin kardeşiniz Ramazan.

c9.jpg
 
Üst Ana Sayfa Alt