Duyuru Emiru'l Mûminin, Şeyhu'l Hadis Mevlevi Heybetullah Ahundzade Ramazan Bayramı Tebriği

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Taliban lideri Heybetullah Ahundzade, Ramadan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Taliban liderleri uzun süredir her yıl Ramadan ve Kurban bayramlarının öncesinde benzeri mesajlar yayınlıyor.

Hareketin lideri Ahundzade, mesajında birçok dikkat çekici konuya değindi.

Taliban'ın resmi internet sitesinde "Muhterem Emiru'l Mü'minin, Şeyhu'l Hadis Mevlevi Heybetullah Ahundzade'nin Ramadan Bayramı Munasebetiyle Yayınladığı Tebrik Mesajı" başlığıyla yayınlanan mesajdan satır başları:

"Başarı merhalesine yaklaştık"
- "Allah'ın yardımına ve Mûmin milletin desteğine tam bir güvenle, haklı cihadımızın ve işgale karşı direnişimizin, inşeAllah başarı merhalesine yaklaştığına sizi temin ederim.

Askeri ve teknolojik üstünlükleriyle işgalciler her ne kadar kibirlenirse kibirlensinler, yahut savunmasız Afganlara karşı baskıcı bir politika izlemiş olsunlar, onların tüm silahlı kibri sizin mubârak savunma cihadınız ile hezimete mahkumdur. Ve sizin cihadınız ile tarihi fedakarlıklarınız, İslam Emirliği'nin tüm askeri ve siyasi inisiyatifi ele almasıyla sonuçlanmıştır.

İslam Emirliği'nin askeri ve siyasi adımları tek bir politika ve komuta altında gerçekleştirilmektedir, öyle ki bunlar pratikte birbirlerini takviye etmektedirler."

"ABD ve Kabil hükümeti savaş suçu işliyor"
- "Yabancı işgalciler ve onların dahili destekçileri, köylerimizi, çarşılarımızı, camilerimizi, kliniklerimizi, dini törenlerimizi ve diğer yerleri, insanlık tarihinin görmediği bir gaddarlıkla bombalayarak ve buralara saldırarak, tüm kuralları ve tüm etik savaş kanunlarını ihlal etmekteler.

Sivil halkı şehid ediyor, onları zorla yerlerinden ediyor, mahremlerine tecavüz ediyor, kapılarını patlayıcılarla havaya uçuruyor, kadın ve çocuklarını korkuyla uykularından uyandırıyorlar. Onurlarına karşı umursamazlar, onları kadınlarının, kız kardeşlerinin ve eşlerinin önünde soğukkanlılıkla şehid ediyorlar.

Hapishanelerde binlerce Afgan'a işkence ediyorlar, Kabil hükümetinin vahşi hapishanelerindeki sert ve ürkütücü şartlar nedeniyle birçok mazlum tutuklunun şehadet haberleri geliyor. Silahsız ve bağlı mahkumlara ateş dahi açıyorlar, ki bu sadece bir savaş suçu değil, aynı zamanda büyük bir korkaklık ve omurgasızlık."

"Siyasi çabalar sürüyor"
- "İslam Emirliği'nin ilkeli duruşu ve barışçıl politikası Afganistan'ın sınır komşularının ve bölgenin mutabakatını kazanmayı başarmış durumda. Afganistan'ın komşuları dahil 12 ülkenin katıldığı ilk Moskova konferansı, İslam Emirliği'nin siyasi temsilcileri ile yabancı ülkelerin diplomatik ilişkileri, üst düzey siyasi yetkililer ile konferanslardaki resmi görüşmeler ve Afganlar arası diyalog çerçevesindeki görüşmeler, açıklamamızın aşikar bir kanıtı.

Kabil hükümeti, öne çıkmaya çabalayarak İslam Emirliği ile Afgan siyasi figürler arasındaki diyaloğu sabote etmeye çalışıyor. İslam Emirliği, Afganlar arası diyaloğa karşı bu beyhude çabalara ve diplomatik engellere aldırış etmeyecek.

Tüm yurttaşların işgalin sona ermesi, İslami bir sistemin teşkili ve milli birliğin sağlanması konusunda tek bir sesle talepte bulunma vakti gelmiştir.

İslam Emirliği, gücü tekeline alma arayışında değil. Tüm Afganların hükümet içerisinde temsil edilmesine canı gönülden inanıyoruz."

"ABD diz çöküyor"
- "İslam Emirliği, barış dolu bir Afganistan için gereken şartların işgalden kurtarılmış; egemenliğimizin, özgürlüğümüzün gasb edilmediği; hava ve kara sahamızın başkalarına zarar vermek için kullanılmadığı bir Afganistan gerektirdiğine inanıyor.

İslam Emirliği dünya ile ve bilhassa bölge ülkeleri ile pozitif ilişkileri korumak gerektiğine inanıyor ve komşular arası sağlıklı ilişki prensibine bağlı. Ancak Amerika ve onun empoze ettiği Kabil hükümeti savaşı uzatarak ülkeyi bir savaş alanına dönüştürme, etnik ve siyasi ön yargıların fitilini ateşleme ve fesat yayan grupları destekleme isteğinde. Fakat Allah'a hamdolsun, fesat ve müfsit gruplar mucahidlerin eliyle mağlubiyete uğruyor ve kibirli Amerikan generalleri ile dahili destekçileri, Afgan milletinin cihadi ihtişamı karşısında diz çöküyor.

İslam Emirliği, Allah'ın yardımı ve Mûmin milletin desteğiyle, mufsid grupların Afganları istismar etmesine ve Afganistan'ı başkalarına tehdit teşkil edecek bir fitnenin merkezi haline dönüştürmesine fırsat vermeyecek."

"İslami bir hükümet kurulacak"
- "İslam Emirliği, vatanımızdaki tüm Afganlar için kabul edilebilir olan egemen, İslami ve kapsayıcı bir hükümet kurmak istiyor. Bu amaçladır ki silahlı cihadın yanında, diyalog ve müzakerelerin kapısı da açık tutuldu ve şu anda İslam Emirliği'nin Siyasi Ofisi'ndeki muzâkere takımı Amerikan tarafı ile müzakerelere giriyor ve biz Allah'a vatandaşlarımızın olumlu sonuçlara şahit olması için dua ediyoruz.

Dostlar ve düşmanlar anlamalı ki, siyasi ilişkilerimizde iki yüzlü diplomasiye inanmıyoruz. Ne zaman kazanmaya, perde arkasında işler çevirmeye ve müzakere kisvesi altında aldatıcı tavırlar göstermeyi takdir ediyoruz ne de bunu başarıya giden bir yol olarak görüyoruz.

Kimse bizden, hararetli cihad cebheleri üzerine soğuk su dökmemizi yahud amaçlarımıza ulaşmadan kırk yıllık fedakarlıklarımızı unutmamızı beklemesin."

Kabil hükümeti güçlerine çağrı
- "Kabil hükümeti askeri ve sivil görevlilerine diyorum ki (...) bizim sizinle savaşımız sadece bu noktada. Eğer işgalcilere destek olmaya son verirseniz, sizler bizim kardeşlerimizsiniz. (...) Bu dünyada ve diğer dünyada kurtuluşunuz için, Amerika'ya yardım ederek helak olmadan önce adım atmalısınız. Kendinizi onların saflarından ayırın, onların karşısında durun ve hürriyetin peşinde kahramanlar olun."

"Bunlar Afganların temel haklarıdır"
- "İslam Emirliği milleti temin eder ki erkek ve kadın vatandaşların tüm hakları, sahih bir İslami hükümetin gölgesi altında kendilerine verilecektir.

İslam Emirliği, üst düzey dini ve fenni eğitimin, istihdamın, ticaretin, kalkınma ve gelişimin zeminini kamusal alanda hazırlayacaktır. Zira bunlar Afganların temel haklarıdır ve toplumuzun refahı ile başarısı için mecburidir.

"Sivil hayatlarına özen gösterin"
- "(Taliban savaşçılarına) mesajım, sivil olsun askeri olsun sorumluluklarınızı eksiksiz bir güvenle, ciddiyet ve samimiyetle yerine getirmeleridir.

Askeri operasyonlar sırasında insanların can ve mallarını korumaya büyük özen gösterin, ki Allah korusun, ihmal yüzünden sivil kayıplar yaşanmasın, masum kanı dökülmesin ve vatandaşlarımız maddi zarar görmesin.

Düşman personeli elinize esir düştüğünde, onlara yüce İslami ve ahlaki davranışla muamele edin. Dikkat edin ki düşmanın vahşi ve gaddar fiilleri sizin intikam arzunuzu tahrik etmesin ve sizi, ahlaki ve vasat yoldan ayırmasın. Mahkeme kararı olmadan hiçbir savaş esiri öldürülmemeli.

Saflarınızın temiz olmasına, ahlaksız ve yetersiz kişiler içermemesine hususi dikkat gösterin. Eğer saflarınız kötü kişiler içerirse, Allah'ın ve asil milletin yardımını kaybedersiniz. Emirlere riayet etmeyenleri ve davranış tarzını kabul etmeyenleri ihraç edin."

Taliban liderinin ifadeleri, akademik çalışmalara orijinal haliyle kaynaklık edebilmesi için olduğu gibi aktarılmıştır.

Kaynak: Mepa News
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi

Kimse bizden, hararetli cihad cebheleri üzerine soğuk su dökmemizi yahud amaçlarımıza ulaşmadan kırk yıllık fedakarlıklarımızı unutmamızı beklemesin
."

Ellerinden öpüyorum şeyh
 

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
Üye
Allah, Islam ümmetinin gururu kafirlerin ve mürtedlerin ve bidatçi haricilerin korkulu rüyası devletimizden ve emirlerimizden razı olsun zaten yıllardır bize yaşattıkları fetihlerle bayramı taddırıyorlar.
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt