Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En genç Guantanamo mahkumu!

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
VOJEB48omar-khadr-pd-family-released.jpgABD tarafından yargılanarak 40 yıl hapse mahkum edilen en genç Guantanamo mahkumu Mısır asıllı Ömer Hıdır doğum yeri Kanada'ya nakledildi.Kanada televizyonu, Batı ülkelerinde doğmuş son Guantanamo mahkumu Kadir'in bulunduğu askeri uçağın bu sabah Küba'dan havalandığını duyurdu.En genç Guantanamo mahkumu olan ve Afganistan'da savaşırken 2002'de yakalanan 15 yaşındaki Ömer Hıdır, doğum yeri olan Kanada'ya hapis cezasının kalan kısmını geçirmek üzere gönderildi.ABD savaş suçları mahkemesi 2010 yılında şimdi 26 yaşında olan Ömer Hıdır'ı 40 yıl hapse mahkum etmişti.Ömer Hıdır Afganistan'a el-Kaide üyesi olduğu iddia edilen babası tarafından götürülmüş ve bir gözünü kaybettiği çatışma sırasında yakalanmıştı. ABD mahkemesi Hıdır'ın bir ABD askerini öldürdüğünü iddia ediyor.Ömer Hıdır kendisinin Guantanamo'daki sorgulamalarda ABD'li görevlilerce tecavüz tehdidi ile korkutulmaya çalışıldığını açıklamıştı..
Kaynak : Küresel Bülten

VOJEB48omar-khadr-pd-family-released.jpg

ansar al islam Çevrimdışı

ansar al islam

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben ondan daha küçük bir çocuk biliyorum yaşı hatırlamıyorum ama bu gençten daha küçüktü hattab çetin akdeniz adlı yazarın guantanamo Pakistan adılı kitabında geçiyor o kitapda çok güzel

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ey zalim senden özgürlük istemem ben ALLAH a teslim olduğum günden beri özgürüm ..

Üst Ana Sayfa Alt