Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Endonezya Hükümeti Doğu Türkistanlı Müslümanları Katletmeye Devam Ediyor

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
QW.jpg
Endonezya hükümeti ülkesine sığınan Doğu Türkistanlı Müslümanları ” Terör ” bahanesi ile katletme devam ediyor.

İlk olarak 6 Mart ‘da ve 8 Nisan 2016’da başkent Cakarta’nın kuzey doğusundaki Poso adasında 4 Doğu Türkisanlı Müslümanı “ Doğu Endonezya Mücahitleri” adlı gruba üye oldukları gerekçesiyle katleden Endonezya hükümeti 24 Nisan Pazar günü 1 Doğu Türkistanlı Müslümanı daha katletti

Endonezya’nın 4 büyük adasından biri olan Sulawesi adasının Emniyet Müdürü General Rudi tarafından olay ile ilgili yapılan ilk açıklamada ” 24 Nisan 2016’de Cungsula eyaletinde faaliyet gösteren bir silahlı guruba karşı yürütülen bir operasyonda 1 Uygur gencinin vurularak öldürüldüğü” belirtildi.250 milyonluk nüfusun %4 ‘ünü Çinlilerin oluşturduğu ve her yıl düzenli olarak Çin yeni yılının resmi olarak kutlanıldığı Endonezya’da , geçtiğimiz yılda 4 Doğu Türkistanlı Müslüman ” Ülkeye kaçak girmek ve ülke sınırlarını ihlal etme suçlarından ” 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Endonezya polisi , katlettiği 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı üyesi olmak ile suçladıkları Doğu Edonezya Mücahitleri adlı grub ile çok uzun yıllardan beri mücadele ediyor . Örgüt’ün Lideri Santosi ise arananlar listesinde bulunuyor.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt