Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Erbakan'ın Tayyip Erdoğan'ı Anlatıyor Izleyin.

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Al birini vur ötekini diye bir söz var kardeş. Kokuşmuş siyasi sistemlere entegre olarak İslam'a hizmet etme yanılgısından bu ümmete öncülük iddiasında bulunanlar kurtulduğu vakit Fecrin doğuşu yaklaşmış demektir.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Al birini vur ötekini diye bir söz var kardeş. Kokuşmuş siyasi sistemlere entegre olarak İslam'a hizmet etme yanılgısından bu ümmete öncülük iddiasında bulunanlar kurtulduğu vakit Fecrin doğuşu yaklaşmış demektir.

Fakat hocam Erbakan ve efradı Faiz'in haram olduğu görüşüne sahiplerdi ve uluslar arası ilişki ve ülke içerisinde faiz'i kaldıracakları umuluyordu -son ana kadar-. Muhakkak ki Allah adaletlidir, Rahman ve Rahimdir. Herkese hak ettiği karşılığı versin İnşeallah. Allah en iyisini bilendir.

Burak YILDIRIM Çevrimdışı

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim siz ne düşünürsünüz ? İlk baştaki video izledikten sonra herşeyi daha iyi anladım. Erbakan ERDOĞANIN hocasıydı ALLAH c.c Rahmet eylesin.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim siz ne düşünürsünüz ? İlk baştaki video izledikten sonra herşeyi daha iyi anladım. Erbakan ERDOĞANIN hocasıydı ALLAH c.c Rahmet eylesin.
Hocasıysa ona ders vermiştir, nasihat etmiştir ve yol göstermiştir. Bundan dolayı Erdoganin ittikadi büyük ölcüde Erbakanın ittikadi ise ... sonuc ... Erbakan Erdoğanın küfrünü hazırlayan adam demektir ... yani şimdi rahmet mi okumak lazım herkes kendi imanına ve vicdanına sorsun ..

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bence erbakan iyi adamdi. Cok hizli bir sekilde islamilesmeye dogru gidiyordu o yuzden indirildi su an ki tayyibin gucu onda olsa hic dusunmeden seriati ilan ederdi diye dusunuyorum fakat tayyibin gucunu elde etmek icin tayyip siyaseti uygulamak gerekiyor erbakan o derece adi davranamadi. Bu siyaseti uyguladin mi zaten geri donusu olmayan igrenc bir yola giriyorsun o yolla da seriat gelmez. yontemi yanlis da olsa samimi bir sekilde islam icin ugrastigini dusunuyorum.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ama hepsine karsi genel olarak karsi olmamizin sebebi kanunu sadece Allahin koyacak olmasi. Kanunu Allah koyana dek aramizda dusmanliktan baska bir sey olamaz. Mumtehine 4 tu galiba. Allahin seriatine donene kadar aramizda dusmanlik olacak kim olursa olsun.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Tağut net bir şekilde reddedilmezse, zamanla ona karşı meyletme olabiliyor. Elini veren kolunu kaptırıyor misali... Mesele sadece faiz değil, koskoca bir demokrasi putu ortada.

"İbrahim’den ve onunla beraber olanlarda, sizin için gerçekten güzel bir örnek vardır. Onlar kavimlerine demişlerdi ki, “Biz sizden ve sizin Allah’tan başka taptıklarınızdan uzağız. Sizi tanımıyoruz. "Siz bir tek Allah’a inanıncaya kadar sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir”demişlerdi. Yalnız, İbrahim’in babasına: “Andolsun ki, senin için mağfiret dileyeceğim, fakat sana Allah’tan gelecek herhangi birşeyi savmaya gücüm yetmez”sözü bu örneğin dışındadır. Ey inananlar deyin ki: “Rabbimiz, sana güvendik, sana yöneldik, dönüşümüz sanadır.” (Mümtehine, 4)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Yalnız benim Anlamadığım bişey var, madem Erbakan hoca şeriatı getirmek üzereydi, peki onun ardından partiyi devralanlar niye hem bidatlarda ( kutlu doğum vs )hem diğer farzlar konusunda
( mesela yurtdışında ikamet edenler faizle ev alabilir diye hocaları cevaz veriyor buna )aynı hassasiyeti göstermedi/ gösteremedi?? Eleştiriden çok bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın, çünkü Erbakan hocanın ilmi çoktu bunu inkar edemeyiz.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yalnız benim Anlamadığım bişey var, madem Erbakan hoca şeriatı getirmek üzereydi, peki onun ardından partiyi devralanlar niye hem bidatlarda ( kutlu doğum vs )hem diğer farzlar konusunda
( mesela yurtdışında ikamet edenler faizle ev alabilir diye hocaları cevaz veriyor buna )aynı hassasiyeti göstermedi/ gösteremedi?? Eleştiriden çok bilmediğim için soruyorum yanlış anlaşılmasın, çünkü Erbakan hocanın ilmi çoktu bunu inkar edemeyiz.
kisileri ayri degerlendirmek mantikli olandir. bu yanlis bir mantik. kisi ardindan gelenlerden sorumlu tutulamaz danki. ben bu ugurda ugrastigina inaniyorum.

Üst Ana Sayfa Alt