Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Erkek Hocanın, Kadınlara Tebliği Caiz mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Fitnenin yogun oldugu su zamanda takva acisindan bakarsak erkek yabanci kadina vaaz vermemeli.
Söyle olmali.Bir camide üst katta erkekler alt katta kadinlar belirli cihazlarla hocanin sesini duyar kadin alt kattan.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ehli İman kardeşimiz genç ve bekar biri zannedersem :) akhim evli olsaydın eşini devreye sokabilirdin bu konuda

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
evet öyleyim...

nastan da delili var bunun eminim.ben normalde kızlar ile konuşmuyordum okulda. Hocam anlattı davet etmek gerek diye ondan sonra başladım

ŞüHeDa01 Çevrimdışı

ŞüHeDa01

Üye
İslam-TR Üyesi
zaruret haLi dediğim asLında tebLiğin zarureti haLi değiL....ayetin tefsirindede dediği gibi vakarLa.....!!.. aLışveriş yada muahatab oLmak zorunda kaLındıgında bayan erkek konuşmaLarıdır......yoksa zaten bayan erkek muhatabLığını hiçbir zaman ve mekanda kabuL etmiyorum....dediğiniz gibi tebLiğin zarureti oLurmu tartışıLır....muhakkak bayan için bayan erkek içinde erkek vardır...ALLahın izni iLe..

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
millet ne kadar meraklıymış karşı cins ile konuşmaya.Madem bu kadar MERAK var o zaman dini bahane etmeye gerek yok.Hava var su var toprak var

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
tabi... bahane arıyorum karşı cins ile konuşmak için... Kılıfına uydurmaya çalışıyorum...

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
bence akhiler şu konu bile sakıncalıdır bence diye yazılan her yorum tehlike kokuyor bence değil kuran ve sünnetce olaya bakmalıyız benceee ))

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
millet ne kadar meraklıymış karşı cins ile konuşmaya.Madem bu kadar MERAK var o zaman dini bahane etmeye gerek yok.Hava var su var toprak var
karşı cinsle laubali,gereksiz konuşmak bile sizin ve sizin gibi düşünen kardeşlerin müslüman kardeşleri hakkında böyle kötü,çirkin zanda bulunmalarından daha iyidir.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bişey iddia atmiycem sadece çok bilen kardeşlerimiz merakımı gidersinler istiyorum.acaba peygamber efendimiz yanına gelip o kdr soru soran hanım sahabelere perde arkasından mı cevap vermiştir?hal hatır sormuş mudur yoksa sadece onlar sordukça yanıt mı vermiştir?sadece küçücük bi örneği ki;peygambermizin ümmü atiyyenin yanına gelip yaptığı konuşmalar var.ki sadece bu da komik kalır.yine ümmü atiye pek çok fıkhi mevzuyu sahabeyle paylaşıyo.perde arksasından mı?mesela en çok beni şaşırtan m.islamoğlu imamlar ve sultanlar kitabında ibni sad-tabakat'ı kaynak göstererek der ki:
hz ali'nin kızı fatıma,ömer bin abdülazizin medine valisi olduğu günlerde yanına gider.ömer bin abdülaziz muhafızlara varana dek herkesi çıkartır odadan ve fatımaya ''ey alinin kızı!vallahi yeryüzünde senin ehli beytini sevdiğim kadr kendi ehli beytimi sevmem''der.söylediği şey konuyla ilgisiz.ilgili kısım hz fatımanın onun yanına girmesi,bırak tebliği falan konuşmaları.belki kısa bi muhabbet.

hiçbişey bilmeyen biri olarak şunları konuşmaktan nefret ediorum ama forumun şu kadar katı,su götürmez,keskin konuşmaları beni hayrete düşürüyo.

ŞüHeDa01 Çevrimdışı

ŞüHeDa01

Üye
İslam-TR Üyesi
tamam arkadaş siz tebLiğ edin....ben imam hatip mezunuyum ...nerdeyse tüm öğretmenLerim erkekti...kuran dersinde kuran okurken o erkek hocaya ben okuyordm kuranı...o bna tebliğ ediyordu ama...kuran dersi veriyordu....mahsur yok değiLmi????...sesimi duymasında ne mahsur oLacak...tabi niye oLsun hayır için harama başvuruLur..bu sizin için...ben o erkek öğrtemenLerLe sırf SÖZDE..!!.. İsLamı öğreneceğim diye göz göze ders işLiyorduk...mahsur yok değiLmi.....hayır için ne de oLsa...ALLah için kendinize geLin.....bir bayanın erkeğe seLam vermesi ,yada erkeğin seLamını bayanın sesLi aLması dahi uygun değiLken siz ne diyorsunuz...bir bakış yeterLi.....böyLe bir devirde bana erkeğin kadına tebLiğ etmesini uygun göstermeniz şaşırtacak şey......siz bayanLara tebLiğ edin...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeşlerim bayram arefesindeyiz, birbirimizi Allah için üzmeyelim. Değer mi buna...

Allah icin biraz daha sabrlı olalım, bayram vesilesi ile konuyu kilitliyorum, bayram dönüşü inşAllah ben de iştirak ederek konuyu açacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt