Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erkekle Kadın Arasında Sevaplar Müşterektir

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi

Esbabin buyuklerinden hanim sahabi Hazreti Esma (r.a.) Peygamberimizin huzuruna cikarak sunlari soyledi :

_ Ya Rasulellah! Anam-babam sana feda olsun. Ben musluman kadinlari temsilen huzurunuza geldim. Hak Teâlâ sizi, erkek ve kadinlara peygamber olarak gondermistir. Biz artik sizin yolunuzdayiz, size inandik, iman ettik... Biz evimizin 4 duvari arasindayiz, disari cok az cikabiliyoruz. Erkekler ise Cuma namazi, Cenaze namazi, Bayram namazi kilarlar. En buyuk ibadet olan cihat ederler. Biz ise bunlardan mahrumuz. Biz hep evde cocuklarimizla mesgul olur, kocamizin elbiselerini diker, yemek yapar, evin temizligi ile ugrasir onlarin rahat etmesi icin elimizden geleni yapmaya calisiriz. Kocalarimizin yaptigi ibadetten bize de bir hisse var mi? Yoksa biz onlarin kazandiklari sevaptan mahrum mu oluyoruz? dedi.

Efendimiz memnun olmuslardi... Orada bulunan Eshaba donerek :
_ Siz bu zamana kadar din hususunda bir kadinin boyle konustugunu duydunuz mu? diye sordular... Eshab :
_ Ya Rasulellah, bizim aklimizdan bile gecmiyordu ki bir kadin gelsin de boyle guzel seylerden sual etsin, dediler.

Efendimiz (s.a.v.) Hazreti Esma (r.a.)'ya donerek :
_ Ey Esma! Eger bir kadin kocasini razi ederek onun gonlunu hos tutar, kadinlik vazifelerini yerine getirirse, iste o kadin kocasinin her kazandigi sevaba ortaktir, buyurdular. (Muslim)

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
güzeldi ama inanın bunu bi çok kadın bilmiyor e tabi bu tarafıda acı verici ya neden insanlar bukadar dinden cahil hani fukara insanlar vardır ya benim gözümde aslında madden fukara olan yok ama manen fukara olan okadar çokki örnek vermem gerekirse mesela din fukaraları aklınızın alamayacağı kadar çok.....................DİN ASLINDA BİZİM EN GÜZEL MANEVİ TARAFI BENİM HAYATIMDAKİ EN GÜZEL MANEVİYAT DİNİMDİR ..............

Üst Ana Sayfa Alt