Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Eş Şebab'dan Somali'de Askeri Üsse Saldırı: En Az 60 Ölü

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
27039.jpg


Eş Şebab Somali'nin orta bölgesinde bir askeri üsse saldırı gerçekleştirdi.
Somali'de Mogadişu hükümetine bağlı askeri güçler ve AMISOM birliklerine karşı çatışmayı sürdüren Eş Şebab, ülkenin orta bölgesinde bir askeri üsse saldırı gerçekleştirdi.

Çatışma bir saat sürdü
Eş Şebab mensupları, başkent Mogadişu'nun kuzeyinde bulunan Hiran iline bağlı Mukakori şehrine yakın bir askeri üsse geçtiğimiz Cuma akşamı saldırı gerçekleştirdi.


Yerel kaynaklara göre grup mensupları, üsse farklı yönlerden sızarak baskın düzenledi. Hafif ve ağır silahlarla gerçekleştirilen saldırı sonrası çıkan çatışma yaklaşık bir saat sürdü.

"60 asker öldürüldü"
Eş Şebab'ın açıklamasına göre askeri üs çatışmaların ardından ele geçirildi ve hükümete bağlı birlikler bölgeden geri çekildi. Grubun sözcüsü Abdulaziz Ebu Musab'a göre saldırıda 60 asker öldürülürken 100 tanesi yaralandı. Ebu Musab saldırı sonrası çok sayıda silah, mühimmat ve askeri aracın da ele geçirildiğini ifade etti.

Puntland da hedefte
Öte yandan, aynı gün Eş Şebab'a bağlı Liva el Kudüs de, ülkenin kuzeydoğusunda Puntland yönetimine bağlı askeri unsurları hedef alan bir saldırı gerçekleştirdi. Bosaso şehri yakınlarındaki Beli Hader kasabasındaki bir askeri üssü hedef alan saldırıda 5 askerin öldürüldüğü, 8 askeri araçla çok sayıda silahın ele geçirildiği dile getirildi.

Kaynak: Mepa News
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt