Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esed Güçlerine Darbe Üstüne Darbe

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esed Güçlerine Darbe Üstüne Darbe

Esed güçleri Guta bölgesine girmek içn büyük bir operasyon düzenledi, büyük askeri kuvvetler ve askeri araçlar hazırladı. Operasyonlar 21/08/2013 tarihinde Guta bölgesini kimyasal silah ve şiddetli füzeler ile vurduğundan bu yana devam etti
Bu haber 2013-08-29 18:31:36

Esed güçleri Guta bölgesine girmek içn büyük bir operasyon düzenledi, büyük askeri kuvvetler ve askeri araçlar hazırladı. Operasyonlar 21/08/2013 tarihinde Guta bölgesini kimyasal silah ve şiddetli füzeler ile vurduğundan bu yana devam etti. Esed'e bağlı büyük kuvvetler Jouber ve Zamlkaha kentlerine girmeye çalıştı, Bu kenlerde savunmalar azalmaya başladı sıralar islam tugayı komutanlığı askeri kuvvvetler göndererek bölgeyi tekrardan elinde tuttu.
Esed güçleri Zamlkaha bölgesinde 5 binayı kontrol altına aldı ama kahramanlarımız Esed güçlerinin saldırısını başarılı bir şekilde geri püskürttü ve 11 zırhlı aracı imha ettiler, çok sayıda Esed askerini öldürdüler. Esed güçleri Kimyasal bombadan bu yana bu bölgeleri ele geçirmek için defalarca operasyonlar düzenlemiş ama kahramanlarımız buna engel olmuş ve bölgeyi kaybetmemişlerdir.
Operasyonlar sırasında İslam tuhayına bağlı tanksavar taburu Zamalkaha ve Jouber cephesinde 29 zırhlı aracı imha ettiler ve 450'ye yakın Esed askerini öldürmüşler.
18/08/2013 tarihinde Esed güçlerinin ele geçirdiği binaları tekrardan almak için hazırlıklar yapıldı ve binaya ben ve diğer mücahit arkadaşlar girdik, Esed güçleri ile büyük çatışmalar yaptık. Bir kurşun göğsümden girdi sırtımda çıktı ama durumum kötü değil bugün komutanlığa, yuvama döndüm hamdolsun
Kaynak: İslamkentim.com / Maher Mahmod

Üst Ana Sayfa Alt