Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esed’e Karşı Savaşan Çinli Direnişçi İdam İçin Çin’e teslim Edidi İddiası

islahhaber Çevrimdışı

islahhaber

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
17 Mart 2013 günü tüm dünyaya ve özellikle ülkesi Çin’e Suriye İslam cephelerinde seslenen Wang Hu diğer adıyla Yusuf iltica için başvurduğu Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından Çin’e teslim edildiği iddia edildi.
Türkistan İslam Derneği facebook sayfasından verilen bilgilere göre iltica başvurusu için Türkiye Bilecik Emniyet müdürlüğüne her hafta imza için giden Çinli Yusuf 16 Ağustosta imza vermeye gittiği ve bir daha geri dönmediği anlaşıldı.
İddiaya göre Bilecik Emniyet Müdürlüğü Çin’li Yusuf’un idam edileceğini bildiği halde Çin’e teslim ettiği yönünde.
Türkistan İslam Derneğine sayfasının iddiasına göre Wang Hu gece yarısı 24:30 sıralarında Birleşmiş milletler yetkililerine iade edilemez çünkü uluslar arası hukuka aykırıdır diyor . Buna rağmen Çin’e idam edilmesi için yetkililere teslim edildiği iddia ediliyor.
Türkiye’de bir görüntüsü
Cin-li-Mucahit-%C4%B0dama-Gitti-1.jpg
Suriye’de direnişçilerin safında Beşar Esed rejimine karşı yer alan Yusuf Çin’e karşı verdiği röportaj ve davetle bütün dünyanın adeta ilgi odağı olmuştu. İddiaya göre Yusuf (Wang Hu) idam için Çin’ teslim edildi
İşte 17 mart günü Suriye’den dünyaya seslenen ve Esed’e Karşı Savaşan Çinli Direnişçi Yusuf

Çinli olduğunu ve 4 sene önce okuduğu Yoldaki İşaretler adlı kitaptan esinlenerek müslümanlığı seçtiğini bu yüzden adını dahi değiştirip Yusuf bıraktığını söyleyen Çinli mücahid dünyaya seslenerek bu zulme ortak olmayın diye mesaj veriyor.
4 sene önce internette dolaşırken Seyyid Kutub’un ‘Yoldaki İşaretler’ isimli kitabını okudum. Okuduktan sonra bu yolun İslam olduğunu anladım ve Müslüman olmaya karar verdim. Arapça öğrenmek için Libya’ya gittim , O sırada Libya’da devrim başlamıştı. Devrimin başlangıcından bitiminde yeni bir Libya kuruluncaya kadar Libya’da devrim saflarında yer aldım. Şu anda Suriye’deyim ve mücahitlerle birlikte Esed zalimine karşı mücadele ediyorum. Bu savaşta her gün bir çok Müslümanın şehadetine şahit oluyorum. Beşar Esed rejimi çocukları öldürüyor ve kadınlara tecavüz ediyor. Burada halkın ne özgürlüğü, ne silahı ne de sosyal hakları var.
Arap halkları ve Müslümanlar Çin halkını çok seviyorlardı. Rasulullah (sav) zamanından bu vakte kadar Çin halkı Müslümanlara hep dosttu. Fakat şu andaki Çin hükümeti Çin halkı ile Arap Müslüman halklar arasındaki bu yakın ilişkiyi kesti. Çin hükümeti, Rusya hükümeti ve İran hükümeti bu yakın alakanın devamına engel oldular.Dünya Suriye halkının yanında yer alıp ona yardım etmesin. Onlar silah satıyorlar ve Esed rejimini siyasi, iktisadi ve askeri bakımdan destekliyorlar.Ben Çinli bir Müslüman birey olarak Çin hükümetinin yaptıklarından utanıyorum. Ben buradan Çin hükümetine esed rejimine yapılan yardımları durdurması gerektiğini bildirmek istiyorum. Esed rejimine silah ve petrol satışını durdurun. Çin hükümeti Beşar Esed’e yardım etmeyi durdurmazsa; Şu andan itibaren ve Esed rejimi düştükten sonra bütün İslam devletleri Çin ekonomisine ağır bir yaptırım uygulayacaklar.
Uzun zamandan beri Arap Devletleri ve Müslüman Devletler Çin’i en büyük ekonomik pazar olarak görüyorlar. Biz tüm Müslümanlar hep birlikte Çin ekonomisiyle mücadele edersek, bu Çin için çok büyük ve ağır bir savaş olacaktır. Eğer gelecekte İslam Devletleri ile Çin hükümeti arasında iktisadi bir savaş olursa Bunun sorumlusu Çin hükümeti olacaktır.
Kaynak: islahhaber.net
İlgili Haber İçin Tıklayınız

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1239592_691909327503431_1019666921_n.jpg

Üst Ana Sayfa Alt