Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esed'in Halep'e kimyasal silahla saldırdığı iddia edildi 26.08.2013

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esed'in Halep'e kimyasal silahla saldırdığı iddia edildi (2)
ŞAM - DÜNYA | 26.08.2013 19:31:19
Suriye'de Esed yönetiminin Şam'ın ardından bugün Halep'e de kimyasal silahla saldırdığı iddia edildi.

Cihan Haber Ajansı'nı telefonla arayan Özgür Suriye Ordusu basın sözcüsü Albay Mustafa Abdulkerim, Esed yönetiminin akşam saat 6:00 sularında Halep'in Urim bölgesini kimyasal silahla vurduğunu söyledi. Albay Abdulkerim, saldırı sonrasında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu ifade ederek, çok sayıda kişinin boğulma şikayeti ile çeşitli hastanelere kaldırıldığını aktardı.

Abdulkerim bazı yaralıların da sınırdan Türkiye'ye getirildiğini bildirdi.
 
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi


Fosfor bombası ile vurduCilvegözü Sınır Kapısı'na getirilen yaklaşık 40 yaralı ambulanslarla Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
DHA | 26 AĞUSTOS 2013, 23:47


Yaralılarla beraber gelen yakınları ise Esad'a bağlı uçakların fosfor bombası kullandığını iddia etti.
Cilvegözü Sınır Kapısı'na akşam saatlerinde getirilen çoğunluğu çocuklardan oluşan yaralılar ambulanslarla Hatay'daki çeşitli hastanelere sevk edildi. Yaralılarla beraber gelen yakınları, Suriye'nin Halep kentine bağlı Orm El Kubra kasabasında Esad'a bağlı uçakların bir liseden çıkan öğrencileri hedef alarak bombaladığını daha sonra ise uçaklardan fosfor bombası atıldığını iddia etti. Şu ana kadar yaklaşık 40 yaralı Hatay'daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken yaralıların vücutlarında yanık izleri olduğu gözlendi. Daha fazla yaralının gelme ihtimaline üzerine hastanelerin alarm durumuna geçtiği bildirildi.

Yenişafak
 
Üst Ana Sayfa Alt