Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esir Mucahid ve Çakal Sürüsü

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Elleri arkadan bağlı mücahidin sırtına bir ceket atılarak bağlandığı saklanmaya çalışılıyor. O, şahadeti göze aldığı için ne önlerinde yalvarıyor, ne de korkup alçalmıyor. Ölüm korkusu olan insanların ağzı kurur ve dilleriyle dudaklarını ıslatmaya çalışırlar. Bu yiğit sorulara istediği gibi cevap verip şehit düşüyor. Arada gecen konuşmaları Çeçenceden Türkçeye çeviriyoruz. Videoda gözüken polisler Çeçenistan`ın Şali kentindenler.

Mücahit: Gerçekte ALLAHın kanunları geçerlidir, Rusya`nın değil, Biz yalnız şeriat kanunları istiyoruz.

Polis: Biz Ruslarla savaşırken sen nerdeydin? (Gülüyor)

Mücahit: Ben o dönem 9 yaşındaydım!

Polis: O zaman sizin şeriat kanunları neredeyi?

Başka polis: Önceden Ruslara savaşırken, neden şeriata göre savaşmadınız? Şimdi Kadirov`a karşı cihat yapıyorsunuz?

Polis: Bizim elimize düşeceğine kendini niye havaya uçurmadın? Zaten şimdi öleceksin!

Mücahit: Ben intihar etmeyi düşünmüyordum!

Başka polis: Neden bize ateş etmedin?

Mücahit: Çünkü yanımda silahım yoktu!

Başka polis: Yanında silah olsa bize ateş eder miydin?

Mücahit: Evet!

Polis: Yasir hakkında bize bilgi ver!

Mücahit: Yasir bir Kur`an hafızıdır!

Başka polisler topluca gülüşüyorlar. Hafız nedir?

Mücahit: Hafız Kur`an-ı ezere bilen kişidir!

Bir polis: Bizim ülkede kur’ an-ı ezbere bilen çok var, hiç birisi hafız olduğunu söylemiyor. Bu Arapça kelime nedir?

Polisler: Nereden onun gerçek hafız olduğunu biliyorsun? O, gerçek Çeçen değil!

Mücahit: Ben de kur`an-ı ezbere biliyorum!

Polisler: Yasir, size Çeçece konuşmaya müsaade etti mi?

Mücahit: Evet. Fakat kendisi iyi Çeçence bilmiyor!

Videoda gözüken bölümde gecen sözler. Arkasından genç anlından vurularak şehit ediliyor. Çeçenistan`da 2010 yılında insan hakları bu seviyededir. O bölgede yaşayanlar intihar bombacısı neden oluyor? Bu film cevap veriyor.

Videonun altına yazılan yorumlarda polislerin adresleri ve isimleri belirtiliyor. Onları tanıyanlar çıktı. Çakalların arasında yakışıklı bir genç, iman dolu göğsüyle hayatının baharında inşALLAH şehit oldu.
Kafir Rusya’ ya ölüm.

Mehmet Aydemir / ikincivatan.eu

7453

videyu mutlaka izleyin ALLAH şahadetini kabul etsin

biz burda bir birimizi yek olur mu

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
videoyu düzelttim artık izleyebilirsiniz...

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razı olsun (redveKabul) kardeşim , gerçekten önemli bir meseleye parmak bastın.
Burada haricilerin takva ve ibadetlere aşırı düşkünlüğü değil de, tekfirde aşırıya kaçan hatalı görüşlerini sadece kendilerine baz alan tekfirkolik cahiller; şehid şeyh Usame bin ladini, Şehid Hattabı, Şehid Basayevi vb. bile, 1,5 ilyar islam ummeti dedi diye tekfir ettiklerine, Şehid Abdullah Azzamı Cihad dersleri kitabında neden bütün oy kullanan ve milletvekillerinin kanun yapmayanları da tekfir etmedi diye kolayca ağızlarından çıkan ve gerisini hiç düşünmeyen cuhelalara çoğumuz şahid olduk. Rabbim ıslah etsin bunları .

Nefislerine göre (yanlş ve hatalı algılayarak) tekfir et kurtul mantığıyla dinlerini ikame ettikleri için, Onların büyük oranda çoğunluğu rizikolu sunnet ve farzlara ; aynı tasavvufçular gibi "şeyhim izin vermiyor , burada hizmet yapmam en büyük cihad dediği için gitmiyoruz" diyenlerden daha beter hem gitmiyor, mucahidlerin kendileri gibi aşırı tekfirci olmak yerine ilim ehli gibi vasat tekfir ettikleri için akideleri bozuk diyerek kafir hükmünü veriyor, hemde yaptıkları cihadın boş olduğunu ecir almak yerine cehenneme gireceklerini ima ifade etmektedirler.

Kendileri gibi tuzu kuru , kaloriferli evlerinde oturup, işe gidip gelen , sadece 5 vakit namaz kılarak, bire bir kendileri gibi düşünüp milleti tekfir etmeyenleri de sorgusuz sualsiz cehenneme yollayarak cennette tek başlarına at koşturmak istemektedirler.

Allahtan cc korkun , ve Allah cc yolunda canını malını ortaya koyup dünyanın konfor ve çekici fitnelerine bizim gibi aldanmayıp; hayatını daha hayatta gencecik iken Rabbin dini için , İslam ummetindeki mustadaflar için Allaha cennet karşılığı satarak feda etmekten çekinmeyenleri , oturup kaldığınız koltuktan tekfir etmeyin.

Hiç mi Rasulullah (s.a.v .) in cihada teşvikle hadislerinden bir şey anlayıp çekinmiyorsunuz? Cihadın kıyamete kadar sureceğini, cihad üzerine hak olan bir taifenin mutlaka olacağını hiç mi duymadınız yoksa sağır mı kesildiniz?

İşte bugün çağımızın muslumanlarının izzetini korumasına vesile olan , tağutların başındaki Amerikayı tokatlayarak ummete cihadı hatırlatarak, kalpleri harekete geçiren, bu cihad ile içimizdeki munafık belamları ortaya çıkmasına sebeb olan, 10 seneden fazladır topyekün dunyaya karşı kıyam eden bir Mucahid Şeyhin şehid edilmesine bile aldırmayıp gündemine dahi getirmeyenler, etkili olduğu birimlerde yazı dahi yazamayanlar aksine ummeti tekfir edecek konularda bugün bile 6.vitesde gidenler ne zaman tefrikayı bırakıp ummetle kucaklaşacaksınız.
Size murcie olun, tekfir etmeyin diyen de yok ( o da sapıklığın bir başka versiyonu ama ummeti tekfir ederek hariciler kadar fitne uzmanı değiller) fakat şeytanın fitnesiyle aşırı tekfir hastalığına yakalanarak bu kufurleri kabul edip (fiili) tekfir edenleri, sizin tekfir ettiğinizi (faili) bazı şüphelerle darulharbte ilmim yetmiyor diyerek Allaha havale edenleri bile tekfir etmeyin.
İnşeallah bu yazımda bile sanki küfür fiillerini teşvik emiş gibi gözbebekleriniz büyüyüp, nefeseriniz sıklaşarak Murcie , Kafir diyecek ve nirvanaya ulaşmış hindu budist gibi rahatlayıp mutluluğa ulaşmazsınız.

Sizler bu halle Allahın farzını yerine getirmek için giderseniz , ya sivri uçlarınız törpülenip vasat ummete dönerek, ya da şehid Abdullah Azzamın kitabında dediği gibi cihaddan kaçmak için bahane bularak kaçacaksınız.
Allah cc den ummete basiret ve vahdet vermesini diliyor sözümü Şehid Şeyh Ahmed Yasinin duasından bazı sözlerle ikaz ederek nihayete erdiriyorum.

Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helak olmuş ölüler!..
Hâlâ kalpleriniz sızlamıyor mu, başımıza gelen bu acı felaketler karşısında?..
Bir halk yok mu? Hiç mi kimse yok,ALLAH için ve ümmetin namusu için kızacak?..
Şerefli direnişçilerken, bizleri katil teröristler olarak ilan edenlere karşı duracak!..
Bu ümmet utanmaz mı, şerefi çiğnenirken? ..

Ey RABBimiz! Gücümüzü topla, zaafımızı gider ve mümin kullarına yardım et! diye çağıramaz mı!?..
Buna da mı gücünüz yetmiyor!?..
Yakında bizim büyük ölümlerimizi duyacaksınız, o zaman alınlarımızda şu yazılacak:
Bizler direndik! İleri atıldık ve kaçmadık!..
Ve bizimle birlikte çocuklarımız, kadınlarımız, yaşlılarımız ve gençlerimiz ölecek!..
Onları, bu suspus ve bön ümmete yakıt yapacağız!..
Bizden, teslim olmamızı ve beyaz bayrak dikmemizi beklemeyin!..
Çünkü biz, bunu yapsak da öleceğimizi biliyoruz. Bırakın savaşçı onuruyla ölelim!..
Dilerseniz bizimle olun, elinizden geldiğince, öcümüzü sizden her biri boynuna taksın!..
Dilerseniz bize acıyarak ölümümüzü izleyin! ..

Temennimiz, ALLAH’ın, emaneti savsaklayan herkesten kısas almasıdır!..
Umarız bizim aleyhimize olmazsınız! ALLAH aşkına, bari aleyhimize olmayın!..
Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları!..
ALLAH’ım! Sana şikayette bulunuyorum Sana şikayette bulunuyorum..
Sana şikayette bulunuyorum..
Gücümün azlığını, imkanımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı sana şikayet ediyorum..
Sen mustazafların RABBisin Sen bizim RABBimizsin Bizi kime bırakıyorsun?..
Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?..
ALLAHım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikayette bulunuyorum…
Sana şikayette bulunuyorum! Gücümüz dağıldı ve Birliğimiz bozuldu Yollarımız ayrıldı Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini Sana şikayet ediyoruz…

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Senelerdir bunu anlatmaya çalıştım nette. Yavaş yavaş da olsa seneler sonra da olsa bazı kardeşler anlayabiliyor meseleyi elhamdulillah.

Bakın bu bir iddia değil gerçek.

5-6 sene evvel müslümanlar nasıl giderim nasıl infak veririm diye kendini yerdi. Topyekün dua ederlerdi.

Ne olduysa bu tekfirci aşırıcı gruplar piyasaya girdi, artık tağutun iş yapmasına gerek kalmadı. Birbiriyle can ciğer olan müslümanlar bile birbirlerini tekfir etti. Artık işimiz gücümüz, şu durumu yapan kafir mi bu durumdaki kişi kafir mi diye diye diye diye diye herkes kendi nefsiyle başbaşa kaldı.

Kime yaradı bu durum. Tağuta, israile, abd'ye.. Ne ihlas, ne samimiyet ne de islama yarar herşey bitti. Artık Tevhid adına ne yapabilirimden öte acaba tekfir etmediğimiz kim kaldı meselesi.

İnsanların gözüne soka soka ibn teymiyyeyi hep örnek getiririz, muhammed bin abulvahabı örnek getiririz. Ancak neden onların şahıs tekfiri yapmadığını milletten gizlerler. Onlar garibanlarla mı uğraştı yoksa tağutun babalarıyla mı.

Adam öyle bir tevhid yorumlamış ki, cihada ne hacet, yardıma ne hacet, onlar önce akidelerini, nasıl namaza duracaklarını, nasıl abdest alacaklarını düzeltsin yaklaşımı geldi.

Allah rasulu sav döneminde bizler biliyoruz ki birçok kişi namaz abdest tam bilmeden ön saflarda şehadeti tatmıştır, kimse onlara ya sen git önce şu şu durumlarına bak dememiştir.

Altını çiziyorum bunlar sofilerden mürciyelerden daha tehlikeli.

Bir sofi mucahidleri sever, yeri gelir elinde ne var yok Allah için infak verir tarihte bunun birçok örneği var.

Ama bu kesim ne yapıyor, küfrün başı varkene gelip uğraştığı meselelere bak.

Geçen biri Rasulullah sav mekke döneminde halkın şirk durumlarıyla uğraştı direk bizansla savaşmadı diyor, subhanAllah aç kuranı oku tüm peygamberler direk tağutun babalarıyla karşı karşıya gelmiştir, ve birçoğu şehid edilmiştir. Sormak gerek şuan Rasul sav dünya da olsa abdnin yaptıklarını israilin yaptıklarını görmezlikden gelip bulunduğu belde de sadece sözlerle insanları tekfir mi ederdi.

Bunların tek yere yararı var o da kafirlere. Müslümanlar bölük pörçük oldu, cihadi meseleler yerine 1 milimetre ilerlenemeyen ihtilaflı meseleler geldi.

Hayatında Allah dendiğinde ayağını toplayan, namazını eda etmeye çalışan bu insanlara böyle şedid olanların birçoğu kafirlerle iç içe olmasına rağmen onlara karşı aynı şedidliği ben göremedim.

Müslümanlara karşı merhametli olunması gerekirken müslümanlara zalimce, kafirlere gerçek hayatta.........

Allah hepimizi ıslah etsin.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
geçmiş tarihe bakıldığında çok dikkatli bir şekilde bu güruhun kimlerin piyonları olduğunu anlamak çok basit sadece okumak yeterli sadece sebeb sonuçlara bakmak yeterli alim olmaya hacet yok ...bu konuda herşey çok güzel açıklanmış yukarıda emeği geçenlerden ALLAH celle celaluhu razı olsun..

Üst Ana Sayfa Alt