Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esselamu Aleykum We Rahmetullahi We Berekatuhu

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nahl 16/9: Doğru yolu göstermek Allah’a aittir. Yolun eğrisi de vardır. Allah dileseydi, hepinizi doğru yola iletirdi.

Hamd bizleri tevhid ile şereflendirerek ondan yoksun olan insanlara üstün kılan Allah’a, salât ve selam, bu kelime uğruna canını dişine takarak mücadele veren kutlu elçi Hz. Muhammed’e, O’nun âline, ashabına ve yoluna uyan tüm mü’minlere olsun.

Aranızdayım artık inşaAllah.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoşgeldin hayr olur inşaallah

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diğer selam veren şahsı tanımıyorum ama kastımın ne olduğu açık ve ortadadır. Oradaki konuşmaları buraya taşıyarak ne yapmaya çalıştığınızı açıkçası anlamış değilim.

Yanılmıyorsam bu selam şekli Taha suresinde de geçiyordu.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Diğer selam veren şahsı tanımıyorum ama kastımın ne olduğu açık ve ortadadır. Oradaki konuşmaları buraya taşıyarak ne yapmaya çalıştığınızı açıkçası anlamış değilim.

Yanılmıyorsam bu selam şekli Taha suresinde de geçiyordu.

Selamun Aleykum,

Musa (a.s.) bu selamı Firavunla konuşurken kullanmıştır. Rasulullah (saw) de yabancı krallara gönderdiği mektuplarda bu selamı kullanmıştır. Bu selam (Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun) kafirlere karşı kullanılır. Müslümanlara veya Müslüman / Kafir karışık bir topluma normal selam (es-selamu aleykum veya selamun aleykum) ile selam verilir. @sifatus safua herhalde bunu kastederek uyarmak istiyordu.

''Haydi ona gidin ve deyin ki: Doğrusu biz, senin Rabbının elçileriyiz. Artık İsrailoğullarını bizimle gönder ve onlara azab etme. Hem biz, Rabbından sana bir ayetle geldik. Hidayete tabi olanların üzerine selam olsun'' (Taha 47)

Rasulullahın (saw) Mısır kralı Mukavkısa gönderdiği mektubun metni (M. Hamidullah [Rha]- Hz. Peygamberin 6 Orjinal Diplomatik Mektubu)

2015-10-11 17.49.00.jpg

sifatus safua Çevrimdışı

sifatus safua

الحمدلله انا مسلمة
İslam-TR Üyesi
ama kastımın ne olduğu açık ve ortadadır. Oradaki konuşmaları buraya taşıyarak ne yapmaya çalıştığınızı açıkçası anlamış değilim.

Selefler demişti:"bana hatamı gösterip uyarana Allah rahmet etsin"
Günümizdeki halefler :" bununla ne yapmak çalışıyorsun" diye kızaralar.:(

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah =) Kızma yok akhi sifatus safua
Allah razı olsun ikinizden de ben bu selamı topluluğum içerisinde öğrendim karışık ortamlarda kullanılırdı. Cevaben "Aleyna ve ala menittebeal huda" alırdık
Hakkınızı helal edin, yalnız bir müslümana kullanmam da sakınca var mı yok mu hala anlamadım mana itibari ile?