Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ey Nefsim Dua Et

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ey Nefsim!

eynefsim.jpg


Ne kadar da rahatligina düskünsün,istiyorsunki hersey yolunda gitsin.

Istiyorsunki sana hicbir kötülük dokunmasin.

Istiyorsun ki hicbir cileye maruz kalmayasin..

Kardeslerin,müslüman kardeslerin kafirlerin bitmeyen tükenmeyen zulümlerine sabr ederken,sirf O nun rizasini kazanmak icin, sen otur koltugunda, tv den izle ne olup ne bitiyor dünyada, sanane zaten degilmi, sen cekmiyorsun ya, sen dayanmiyorsun ya onca acilara, sen katlanmiyorsun ya onca iskenceye, neden elinden gelen birtek silahla kafirlere kursun sikasin!

Herkes kendi derdine derman bulsun,bende hayatla mucadele ediyorum, diyorsun. Ne kadar da duyarsizsin sen böyle. Müslüman böyle mi olur? „Modern Müslüman“ olmussun sen, Kuran dan, din kardesliginden, tevhidden bahs ediyorsun ama girtlaktan asagi inmiyor,sözde müslümansin yani ama yasamaya gelince taviz üstüne taviz veriyorsun. Istiyorsun ki kimseden agir bir söz isitme,istiyorsunki davan yüzünden kimse sana yan bakmasin,istiyorsun ki siradisi olmayasin. Birde utanmadan kendini cennetlik saniyorsun! Hayir, hayir bosuna kendini kandirma,
„Insanlar imtihandan gecirilmeden, sadece <Iman ettik> demeleriyle birkilivereceklerini mi sandilar“ (Ankebut,2)

Sana agir geliyor, lüks olmayan bir hayata alismak, agir geliyor hergün 3 cesit yemek yememek,mazlumlar dünyanin dört bir yaninda yiyecek bir lokma ekmek, yatacak bir yer bulamazken, sana zor geliyor kuru yerde yatmak. Basina icinden cikamayacagin bir is gelsin hele hemen isyana koyuluyorsun, duymadinmi Rabbin seni nasil uyariyor: „Fakat insan, Rabbi kendisini imtihan edip de ikramda bulundugunda ve bol nimet verdiginde <Rabbim bana ikram etti> der. Onu imtihan edip de rizkini daralttiginda ise <Rabbim beni önemsemedi> der.“

Resulullah (s.a.v.), Biricik Sevgilini,önderini cok sevdigini söylüyorsun ama bunu ne davranislarinla ne sözlerinle ne hayatinla ispatliyorsun!

Nefsim! Hani söz vermistin, „Evet, Sen benim Rabbimsin“ demistin, hani vefan nerde kaldi?!


Dalmissin bir „oyundan ve eglenceden“ (Muhammed,36)ibaret olan dünya hayatina, sana verileni tepip sanki „Islam öncesi cahiliyyesini ariyorsun“( Maide,50)
Uyan artik, „Kim Allah ile olan ahdine vefa gösterirse Allah ona büyük bir mükafat verecektir.“ (Fetih,10)


Sen „Kur ani düsünmüyormusun,yoksa kalbin kilitlimi?!“ (Muhammed,24). Rabbim seni hem müjdeliyor,hemde korkutuyor, tercih senin elinde. Henüz gec degil, pisman olmadan degistir kendini cünkü SENINDE BIR DAHA KI SANIYEDE NEFES ALIP VERECEGINE ELINDE GARANTI BELGEN YOK! Söyle bir silkinip, yeniden Islami Dirilise deyip, „sadece Rabbini büyük tani“ (Müddesir,3) ve Dua et, Dua et,Dua rahmetin anahtaridir.


Dua et ki yeryüzünde bütün müslümanlar kardes olsun, kalplerindeki kin kalsin,Tevhid bayragi altinda toplansinlar..

Dua et ki Zalimlerin,emperyalist güclerin zulmünde inleyen Mazlumlara, Müslüman kardeslerimize Allah sabir versin, zira sabredenler müjdeleniyor (Bakara,155)

Dua et ki bunca iskenceye dayanamayip „Hayye alel cihad“ diyen yigitlere,mucahid/elere Allah güc,kuvvet ve askiyla kavrulduklari sehadeti nasip etsin..

Dua etki Imana saldirilarin arttigi su zamanda Mucadele Askindan,Cihad ruhundan, yüregindeki Islam gülünden ayrilma ki böylece
„yegane barinak olan Cennette nail olasin.“ (Naziat,40/41)

Dua et ki meydanlarda „Din Allahin oluncaya kadar“(Enfal,39) savasamiyorsan, yasantinla cihad edip bunun icin caba sarf et, bilesin ki „Allah katinda rütbe bakimindan daha üstün ve kurtulusa erenlerden“ (Tevbe,20) olacaksin.

UNUTMA, herzaman Allah icin Dua et „yalvara yakara ve gizlice Dua et.“(Araf,55)“Kendi kendine yalvararak ve ürperek yüksek olmayan bir sesle sabah aksam Rabbini an, gafillerden olma.“ (Araf,205)

UNUTMA, „Allaha muhtac olan sensin“ (Fatir,15). O Sameddir, hic birseye muhtac degildir. “El acip yalvarmaya layik olan ancak O`dur.” (Rad,14)


Ve unutma, sabret, yilma, sen müslümansin, sen güclüsün, sen özelsin “Gevseklik gösterip,üzüntüye kapilma. Eger inanmissan üstün gelecek olan sensin”. (Al-i imran,139)
 
Son düzenleme:
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RABBIM BIZLERI NEFSIMIZDEN KURTAR ONA UYMAYALIM SABIRLA DIRENELIM INŞALLAH...
 
H Çevrimdışı

HATTAT

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OSLUN.... PAYLAŞIM İÇİN TEŞEKKÜRLER....... :creyy :creyy :creyy
 
T Çevrimdışı

toprakscs

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
size bir sual;çobanın arada bir gördüğü , şöförün sürekli gördüğü ALLAH'ın hiç görmediği şey nerdir. cevebınızı is-...............meil adresime bekliyorum.
NOT; CEVAP HEDİYELİDİR
 
eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:hacıabi :mükemmel
ahim harika bir yazı
inşallah ders alanlardan oluruz
ALLAH razı olsun...
 
hayalet Çevrimdışı

hayalet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Islam hocam Allah sizden razi olsun Rabbim bizleri, bizlerin nefsinden koru :üzgünüm :üzgünüm :üzgünüm

Rabbim yardimcimiz olsun...................
 
temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
UNUTMA, „Allaha muhtac olan sensin“ (Fatir,15). O Sameddir, hic birseye muhtac degildir. “El acip yalvarmaya layik olan ancak O`dur.” (Rad,14)
Ve unutma, sabret, yilma, sen müslümansin, sen güclüsün, sen özelsin “Gevseklik gösterip,üzüntüye kapilma. Eger inanmissan üstün gelecek olan sensin”. (Al-i imran,139)
Aminn..... ALLAH razı olsun...
 
samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Ne zaman kendini bir karanlığa kıstırılmış gibi hissedersen,EY FETTAH sabahımı yakın kıl de.Ne zaman gönlün bir sebeple daralırsa EY VASI göğsümü genişlet de.Ne zaman hatırladığın kötü olaylar kalbini kırarsa EY LATİF unuttur de.Ne zaman unuttuklarından üzüntü duyarsan EY HABİR hatırlat de.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt