Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ey Şehadet Sende Vardir Asalet..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

EY ŞEHADET SENDE VARDIR ASALET..

Bu ümmet çok daha ağır bedelleri verdi,nice azizlerini ümmetin uyanışı ve dirilişi için kurban etti.Artık bu kurbanların hürmetine,akan kanlarının hürmetine bu ümmeti uyandır ve birleştir Rabbim.Küfrün ve tağutların karşısında bölük bölük olmuş,parça parça olmuş,birbiri ile uğraşan müslümanların ellerini ve dillerini küffara çevir.Hergün başeğmezler Rabbine şahidlik için şehadet şerbetini içiyorlar,bizede ya şehadeti tattır,yada bu zilleti izzete çevir ve bunu görmeyi bize nasib eyle.Vuruldukça acizliğimizi,hastalığımızı daha iyi tanıyor ve biliyoruz,bize bunu tedavi etme feraset,basiret ve hikmeti nasib eyle...

Ümmet paramparça ve mazlumların gözü nusretindedir Rabbim.Gün geçtikçe boğazlarımız kuruyor,nefesimiz daralıyor,kalbimiz sıkışıyor.Nerede bir kıyam başlarsa akbabalar özerine çörekleniyor,bin bir hile,ihanet ve yalanlarla kıyamı,kıyıma dönüştürüyorlar.İyi biliyoruzki,tüm sonuçlar ellerimizin ve dillerimizin semeresidir,nebevi metodu terkedince,nefsi metodlar devreye girdi,alimleri terkedince,belamlar devreye girdi,hakkı anlatan alimleride dinlemedik ve şeytanın vesveselerinin peşinden gittik ve sonuç ortada....

Bize,hikmeti,basireti ve feraseti kuşanan önderler,alimler,komutanlar nasib eyle...Artık vurgun yemeyi değil,baskın yapmayı,küçük hesaplar peşinde değil,büyük düşünmeyi nasib eyle.Hayatımızın sonunda bize şehadet şerbetini içmeyi,ondan öncede küffara diz çöktürmeyi nasib eyle..

Ahdine Sadıklar bir bir göçüp,giderken bize arkalarında mahzun mahzun bakmak kaldı,onlardan sonrada emanetlerine sadık kalamadık ne kendimize gelebildik,nede birilerini kendine getirebildik.Hakkıyla islamı yaşayamadık,yaşatmak için çaba sarfedemedik,ne bir ter akıttık,ne bir bedel verdik nede bir gözyaşı akıttık,nutuk attık ama bir taş bile atamadık kardeşlerimiz vurulurken….Edebiyatları devirdik ama nefsimizi bir türlü deviremedik,azgın tağutların tahtını deviremedik,ama kardeşlerimizin kalblerini devirip,hiçbir ölçüye uymadan tarumar ettik …

ve belalar sel gibi özerimize yağmaya başladı…..ümmetin özerine her seferinde haçlı zihniyeti ve onun yerli uşakları her türlü silah ekipmanları ve güçleriyle gelmeye başladılar,bir olmamız gerekirken,halen ellerimiz birbirimizin boğazındaydı,birbirimize nefes aldırmadık,ama farkettikki ümmet soluksuz ve nefessiz kalmış…Ellerimiz ve dilerimiz yüzünden bizi helak etme Rabbim..

Ümmet ciğerparelerini sana sunuyor,kabul eyle ALLAHım…Bize öyle bir güçverki,artık mahzun yüzlülerin yüzü gülsün,zalimlerin dişleri sökülsün ki bir daha gülümseme onlara hayal olsun..

Hep cenaze namazlarında bir araya gelmeyi öğrendik,artık zafer turlarında bir araya gelmeyi,vurulurken değil,mutluluk ve sevinç zamanlarında da yan yana gelmeyi,omuz omuza durmayı nasip eyle..

amin....

Ey şehadet şehadet,sende vardır asalet

Ey şehadet şehadet,senle gelir saadet

Ey şehadet şehadet,bu can sana emanet

Ey şehadet şehadet,Ya Rab bize nasib et...

..............
ABD saldırısı sonunda şehadet şerbetini içen mücahidlerin ardından,içimden geçenleri biraz yazıya dökmek istedim..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Şehadet Nerdesin
Çok iyi biliyorum, seni hak etmiyorum Gel artık yorma beni, yıllardır bekliyorum
Resim_1363167739.jpg

Ey şehadet gel artık, derdinden divaneyim
Gülümse şu Hattaba, aşkından avareyim
Özlemin yaktı beni, perişan bir haldeyim
Bu aşk sardı canımı, elemler içindeyim

Ah ne olurdu bende, firdevslerde gezseydim
Kevserde peygamberin, ikramını görseydim
Şehadet şerbetini kana kana içseydim
Allah’ın dini için, yiğitçe can verseydim

Tad vermiyor bu hayat, bunaldım üşüyorum
Dünyadan bıktım artık, seni çok özlüyorum
Rüyama gelsen bile, sevinçten uçuyorum
Gözlerimi açınca, hep mahzun oluyorum

Çok iyi biliyorum, seni hak etmiyorum
Gel artık yorma beni,yıllardır bekliyorum
Günahım çoktur amma ,seni çok seviyorum
Yaşlanıp yatağımda ölmekten korkuyorum

Kanımı akıtmadan, ölmek istemiyorum
Namaz ve dualarda, şehadet diliyorum
Yüzüm yoktur ya Rabbim, sana sığınıyorum
Nasib et bu kuluna, lütfunu istiyorum

Ey şehadet şehadet, sende vardır saadet
Özlemiyle yanana ya Rabbim sen nasib et
Dinsin, yeter bu özlem, bitsin artık bu hasret
Gözüm yolarda kaldı, neredesin şehadet...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ağğğağ ne güzeldi o günler................

Ey Şehadet sen bana küsülümüsün

Herkese uğradın sen bana küsülümüsün
Bir çoğuna göz kırptın bana yeminlimisin
Ben senin aşkın ile kavrulurken burada
Eyşehadet sen bana neden nazlar edersin

Bilmemki nezamana denk gelecek o gelişin
Damat gibi hazırlanır güzelce süslenirdim
Kanımı toplardım tam fışkıracağı yerden
Ey şehadet sen benim aşkımsın can özümsün

Ey şehadet kurtuluş azadelik sendedir
İzzet şeref ar namus yolunun üstündedir
Kanımın fışkırması gelişine müjdedir
Ey şehadet çabuk gel bana getir müjdeyi

Ahde sadık olanlar evliya enbiyalar
Gözlerini kırpmadan sana teslim oldular
Bir gülü koklar gibi haz ile kokladılar
Ey şehadet kokunun lezzetine vardılar

Gerçi her isteyene nasib olmadıysada
Duam şudur RABBİM nasib olsun banada
Nasib olsun yarabbi bu aşkla yananlara
Şehadet kokusuyla bütün küfrü devirir...

Üst Ana Sayfa Alt