Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ezber kolaylaştırıcı grafikler

M Çevrimdışı

Murat76

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum,

Bu acizane yaptığım bir çalışma. Böyle grafikler sizce ezber yapmada faydalı olur mu? Mesela bu resimleri duvar resmi olarak eklersek ve günlük okunursa ezber konusunda yardımcı olur mu? Ben bu çalışmayı devam ettirmeye hazırım inşa'allah. Bu grafikleri bir müslüman'ın ilk başta ezberlemesi gereken ayetlerden (tevhid konusunu içeren ayetler mesela), sahih hadislerden, alimlerimiz'den bize intikal eden sahih sözlerden ve diğer sözlerden oluşturabiliriz inşa'allah. Aynı zamanda bu facebook ve diğer sosyal medya ortamlarında paylaşılanabilinir. Bu konuda görüşlerinizi almak istiyorum, sizce faydalı olur mu ve bu alanda boşluk veya eksiklik var mı?

ez-Zariyat 56.jpg

ez-Zariyat 56.jpg

İ Çevrimdışı

İbnu'l Harise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Svt razı olsun güzel yöntem, istersen Kur'an Fihristi programını kullanarak kelimelere ve konulara göre ayetleri bulup grafikleri hazırlayabilirsin İnşaALLAH....

KONULARINA VE KELİMELERİNE GÖE SIRALANMIŞ KUR'AN-I KERİM FİHRİSTİ

https://www.islam-tr.org/kuran-i-kerim/40689-konu-ve-kelime-sirali-kuran-i-kerim-fihristi.html

M Çevrimdışı

Murat76

Üye
İslam-TR Üyesi
Görüş ve dualarınız için Allah razı olsun.

Bu grafikleri burada tam boyutuyla nasıl paylaşabilirim? Mesela yukarıdaki örneğim aslında 1.21mb büyüklüğünde bir jpg dosyası.

İ Çevrimdışı

İbnu'l Harise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahumme Amin Ecmain...Kardeşim resimleri bir resim sitesine yükle oradan linki alıp açacağın konuya yapıştır...Mesela ben "resimup.net" sitesine yüklüyorum.. oradaki
kodlarının olduğu linki alıp buraya yapıştırırsın ve resimler büyük boyutta olur İnşaAllah...Örnek Kod:
fgdfhf

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elbakara256.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

LA İKRAHE (لاَ إِكْرَاهَ) den başlasan daha iyi olur kardeş...ayeti de bölmemiş olursun... yani bir müslüman bunu namazında okumak isterse ayet başından başlaması daha eftal

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ

Dinde zorlama yoktur. Gerçekten hak, batıldan iyice ayrılmıştır. Tağut'u inkar edip, Allah'a inanan kimse kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa sarılmıştır. Ve Allah, Semi'dir, Alim'dir.

M Çevrimdışı

Murat76

Üye
İslam-TR Üyesi
Sizlerinde önerileriniz var ise, alabilirim inşa'allah. Sadece arapça aslı olma şartı ile. İlim ehlinin sözlerinde kaynağın sağlam olması ve verilmesi kaydıyla alabilirim.

Üst Ana Sayfa Alt