Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Faizci Bankalardan Kredi Çekip, Ödemeden Cihada Gitmek?

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Krediyi çekip geride kalanlara bi kısmı geri kalan kısmı ile de cihada gitmekte sıkıntı var mı? Hiç geri ödememek kaydı ile 75.000 lira para çekip sonra cihada giden insan hakkında bi fetva var mı zaten kafir bi banka faiz lobisine indirilen darbe ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur zaten küfür devleti ödemezsek sgk yada devlet ödüyormuş sudan bile kdv alan bi devlet için ve bizi küfre karşı koruyamayıp ortalığı çıplaklar kampına çevirip sonra da tecavüzcüleri içeri atan hırsızlığa teşvik edip sonra intihar ettiren uyuşturma ve uyutmayı çok seven b devlete vurulan çok az bi zarar olur buna ne denir? Caiz midir? Müslümanları hapishanelerine atıp sıkıntı var eden bi devlet için bunlar az değil midir?Ya milletçiliği körükleyip sonra diyaloğa dönüştürmesine ne demeli ben almayı planlıyorum diyen bi ahiye ne demeliyim? Borcu da var rahman şirk hariç dilediğine hesabsız cennete atacağını da söylüyor ? Yardım ! F1 :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Krediyi çekip geride kalanlara bi kısmı geri kalan kısmı ile de cihada gitmekte sıkıntı var mı? Hiç geri ödememek kaydı ile 75.000 lira para çekip sonra cihada giden insan hakkında bi fetva var mı zaten kafir bi banka faiz lobisine indirilen darbe ne kadar büyük olursa o kadar iyi olur zaten küfür devleti ödemezsek sgk yada devlet ödüyormuş sudan bile kdv alan bi devlet için ve bizi küfre karşı koruyamayıp ortalığı çıplaklar kampına çevirip sonra da tecavüzcüleri içeri atan hırsızlığa teşvik edip sonra intihar ettiren uyuşturma ve uyutmayı çok seven b devlete vurulan çok az bi zarar olur buna ne denir? Caiz midir?
Müslümanları hapishanelerine atıp sıkıntı var eden bi devlet için bunlar az değil midir? Ya milletçiliği körükleyip sonra diyaloğa dönüştürmesine ne demeli ben almayı planlıyorum diyen bi ahiye ne demeliyim? Borcu da var rahman şirk hariç dilediğine hesabsız cennete atacağını da söylüyor ? Yardım ! F1 :)

Allah Teâlâ, Rasulullah (s.a.v.)e şöyle: "Ey Peygamberler, Temiz/helal şeylerden yiyin, salih amel işleyin. Çünkü ben yaptıklarınızı hakkıyla bilenim" (Mu'minun 51) emretmiş;

Muminlere de: "Ey iman edenler! Size verdiğimiz rızıkların temiz/helal olanlarından yiyin" (Bakara 172) diye emirde bulunmuştur.

Rasulullah (s.a.v.) de şöyle buyurmuştur: Sonra Seferi uzatıp, saçı başı dağınık, toz-toprak içinde kalan ve elini semâya kaldırıp:
"Ey Rabbim, ey Rabbim" diye dua eden bir yolcuyu zikredip, dedi ki:
"Bu yolcunun yediği haram, içtiği haram, giydiği haramdır ve haramla beslenmektedir. Peki, böyle bir kimsenin duasına nasıl icabet edilir?" buyurdular."

(Muslim, Zekat 65, (1015); Tirmizi, Tefsir, Bakara (2992)

Kâfirlerin yaptığı ve içinde bulunduğu pislikler mâlumumuzdur, fakat bunlara kızıp öfkelenerek haddi aşmamalıyız, meşru olmayan yollara girmemeliyiz. Hele ki şirk işlemezsem cennete girerim düşüncesiyle, yapılan bu tür hatalı hareketler, toplumdaki insanlar tarafından da hırzılık olarak algılanmakta, böylece o kişinin şahsında İslam'a bakışları ve düşmanlıkları negatif olarak değişecektir.
Velev ki cihad gibi amellerin en üstünü dahi sebeb gösterilecek olsa da, musluman bu tür işlerden uzak durarak, helâl kazancıyla yol bulmaya çalışmalıdır.

Dar'ul Harbte ikâme eden , geçim sıkıntısı çeken bazı muslumanlar bu ve buna benzer yollara meyletmekte, zorlama tevil ve yorumlarla kolay geçim yolları bulmaya çalışmaktadır. Bazı muslumanların, tağutun kurumlarıyla yaptığı andlaşmalara sâdık kalmayarak çeşitli faturalarını ödememekte, yahut kaçak yollardan tüketme usullerine başvurmaktadır. Bu kişilerin tesbit edilmesi durumunda hem tağutun mahkemelerine çıkarılma rezilliğini yaşamanın yanında, komşuları tarafından da kafalarındaki müslüman tiplemesine olumsuzluğa dönüşmesine sebeb olduklarını gözlemlemekteyiz.

İlgili Konu

Dar'ul Harb'te Hırsızlık, Banka Dolandırmak Caiz mi?

Çözüldü - Dâr'ul Harb'de Hırsızlık, Banka Dolandırmak Câiz mi?

Kafirin Kul Hakkı ve Kul Hakkının Çeşitleri?
Çözüldü - Kafirin Kul Hakkı ve Kul Hakkının Çeşitleri?

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
peki bunu yine de yapsa bu kişi ölürse şehit olur mu?

Üst Ana Sayfa Alt