Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fikra Gibi Ama Gercek :) Samanpanın Sevdigi Bir Olay..

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Simdi Efendim,

birgün Camiideyim, Cemaat ve Suan görev yapan Hoca Beni tanirlar... Sonucta Kac senedir Tanidigim Komsu cevre :)

Birgün Hocaya dedim ki Abi bu Işıkçıların Kitaplari sizde ne ariyor Birsürü yalan dolan var kitaplarinda Toplayin Atin, yok ilaki Satacagiz diyorsaniz bir fiyat bicin ben alirim, sorun degil.... Tabi cemaatan birkac kiside Evet birsürü yanlislar var deyince Hoca düsünmeye basladi, olabillir dedi...

Dedi Ama velakin, iki metre boyunda uzun sakali, salvarli, cübbeli yasida baya ilerlemis, Cübbeli Cemaatindan birisi iceriye girmez mi :D
Ahanda Hikaye burdan basliyor... Cübbeliler Tartismayi, Yalani Desteklemeyi cok severler, cogunluk öyle en azindan benim gördüklerim hep öyle cikti

Konu Ne bakiyim dedi, Anlattik neyse her nerden geldiyse SIKISTIGINIZDA KABIRDEN YARDIM DILEYIN Mevzu hadisine geldik... Adam bu Hadis Sahihtir, Ramuzul Ehadiste gecmektedir dedi... Dedi demek ile kalmamis, birde namaz kilarken arka safa gecip hem namaz kiliyor hemde beni inceliyormus... :D

Birgün sonra Ramuz´ül Ehadisi aldim, okudum, arkadas ne kaynak var ne kim rivayet etmis var... hicbirsey yok, her ne hikmetse hangi sayfayi ceviyorsam o sayfada benim saglam olarak bildigim Mevzu ( Uydurma ) hadis cikiyor... SuphanALLAH dedik biraktik...

Hikaye devam ediyor... Dede yine geldi benim icin özel gelmis, bende o camiiye yakin o zamanlar calistigim icin mecburan namazi orda kiliyordum....

Al evladim sunu oku dedi cikardi Ramuzu´ül ü baktim dayi... Bu En son okunmasi gereken Hadis Kitaplarindan birtanesi dedim.. Suan icin zaman kaybi dedim.... Dede basladi lafa Asil Senin Zamanin Kaymis haberin yok diyor ama devam ediyor...bitmiyor... :D
Senin Ne oldugunu billiyorum, söyle hangi camiiye gidiyorsun, dedi, Tam diyecektim ki su cami ( onlarin camiisinin ismini verecektim ) neyse dedim Konu uzamasin... Konu ellere geldi sen kolunu niye söyle bagliyorsun dün gördüm, ( arka safta nasil görmüsse hayret ) dedi... Baktim Kurtulus yok Dayi dedim Ben Safii Mezhebindenim dedim... Hangi Safii´nin Fetvasina uyuyorsun demez mi ? orda güllecem, güllemiyorum zira sinirlenmis artis dede :D Hakketen hangi Safii benim bildigim birtane tek safii var ( ALLAHU Alem o Imam Safiinin Misir ve Iraktaki Fetvalarini sormustur.. Ben öyle tahmin ediyorum, iyi zann iyidir ).. Demez mi dayi Ben safiiyi bilmiyorum... iyide bilmiyorsan sus be adam diyorum icimden :D birkac saniiye gecti Sen niye Hanifi gibi namaz kilmiyorsun dedi... söyle bana diyor.. Mecburmuyum, Safii niye Hanifiye uysun ki dedim ( Tam onlarin anlayisina göre, bilmesende Mezhepleri, gördüklerin ile yetineceksin, ilim ögrenmeyeceksin ) Hayir Mecbur degilsin dedi.. Dedi ama Bir kac Saniye sonra tekrar kayitta gecti Sen niye Hanifiye uymuyorsun demez mi dedi ama Elhamdulillah ögle namazi icin ezan okundu ceneni kapatti :D

:muhaha:muhaha:muhaha:muhaha:muhaha:muhaha

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Haa birde Bana Inanmiyormusun, GÜvenmiyormusun demez mi ? Sanki beraber yaslanmisiz :D YOk deyince tam parladi..... SUsturana ask olsun :D

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
:D
he heeyyyy
dedem ne güzel anlatmaya çalışmış sorun sende dava
niye dinleyp öğüt almıyorsun adamdan:D

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
rahmetli dedemden çok baston yedim ufakken. bastonun tutma yerini bacağıma takıp az düşürmedi