Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Filistin Ve Intihar Saldırıları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

duman46

Üye
İslam-TR Üyesi
Dünyanın çeşitli yerlerinde müslümanlara yapılan eziyet ve işkenceler kalbimin ritmini bozdu. Filistin’deki masum insanlara revâ görülen eza ve cefa ise bütün bütün kolumu kanadımı kırdı. Duadan başka elimizden bir şey gelmemesi ruhumu derinden hırpaladı. Ve zaten büyük oranda damarları tıkalı olan kalb bu kadar acıya tahammül edemedi. Arkadaşlar ambulans çağırıp hemen hastaneye kaldırdılar. Hastanede de çok sıkıldım. Hayli zor günler yaşadım. Fakat Cenâb-ı Hakk’a karşı hiç şekvacı değilim. Yaşım 64, Allahu Teâlâ bu yaşa kadar getirdi. Çok güzel insanlar, pek samimi ve hasbî dostlar tanıdım. Şimdiye kadar çok güzel günlerimiz oldu; milletimin vefasını hep yanıbaşımda gördüm. Bundan sonra ise, artık son günlerimi bu şekilde hasta olarak geçireceğimi kabullendim.

Şekerle beraber bir de kalb hastalığı olunca ve bunlara bazı diğer rahatsızlıklarım da eklenince gerçekten çok hırpalanıyor, cesedimi ruhumun sırtında bir yük gibi taşımak zorunda kalıyorum. Ama her şeye rağmen Allah’a sonsuz şükrediyorum. Dünyanın dört bir yanındaki insanların, mesela Filistinliler’in çektiği ızdırapları düşününce kendi dertlerimi unutuyorum. Tanklar, bombalar altında ezilen mazlumların iniltileri bazen kendi kalb atışlarımı duymama bile mani oluyor. Ayrıca, din adına yapıldığı söylenerek içine düşülen yanlışlıklar da belimi büküyor. Mesela, Filistin halkı her kesimiyle çok sıkıntılı günler geçirse bile intihar saldırıları doğru değildir. Hedefi ve kimin öleceği belli olmayan saldırılara girişmek; sadece öldürmek için üzerine bombalar bağlayarak hiçbir şeyden habersiz, masum çoluk çocuğun da bulunduğu insanlar arasında pimi çekmek müslümanca bir hareket olamaz. İslam, savaşın en kızıştığı bir noktada bile olsa “nasıl ölünür, nasıl öldürülür, düşmana karşı nasıl mücadele edilir” meselelerinde bazı kural ve kaideler koymuştur. Kadınların, çocukların ve savaşa bizzat katılmayan insanların öldürülmesi diye bir şey yoktur dinimizde. Filistinlilerin çaresizliğini anlamakla beraber içine düşülen bu mücadele yanlışlığı ve bir kısım insanların tavrıyla İslam’ın ve bütün inanların mahkum edilmesi karşısında çok üzülüyorum.

Ama onun-bunun yanlışlıklarını görme yerine bizler yine kendimize bakalım. Cenâb-ı Allah’la irtibatımızı gözden geçirelim. Nefsimize karşı her zaman savcı diğer insanlara karşı da avukat gibi olabiliyor muyuz, bunun üzerinde duralım. Başkalarının sadece kelime-i şehadet getirmekle dahi kurtulabilecekleri ve Cennet’e girecekleri hakkında hüsn-ü zan edelim ama kendimizi oraya hiç ehil görmeyelim; “Tam eda edemediğim bu namazla, hakkını veremediğim nimetlerle, yerine getirmekte geciktiğim şu hizmetlerle ben Cehennem’den nasıl kurtulurum?” endişesini yaşayalım.

Allahu Teâlâ ile irtibatta olmanın yerini hiçbir şey tutamaz. İnsan için en güzel nimet O’na karşı kulluk vazifesini tastamam yerine getirebilme gayretidir. Her an “Her nimet Senden, her şeyi veren Sensin” diyerek acz u fakr şuuruyla O’na yönelmek, O’nun rahmetinin enginliğini duymak, O’nunla doymak, O’ndan gayrı hiçbir şeye gönül vermemek Allah’ın bir kula bahşedeceği en büyük lütuftur. İşte daima bu duyguyu yakalamaya çalışmak, yapılan iyi işlerde kat’iyen kendine pay çıkarmamak, kendi nefsini yok saymak ve şahsî kredi peşine düşmemek müslümanın şiarı olmalıdır.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
duman kardesim :) sunnete gore hukum verilir ayete gore verilir senin vicdanina gore degil o yuzden intahar saldirilari yani haktir ve onlar sehid olmuslardir. orneklerini sunnetten gorebilirsiniz. senin bahsettigin meseleler okadar kolay degil tek vicdanla karar verilse ozman hic bir hukum alinmaz. suphesiz biz Allah resulunden daha vicdanli degilizdir. vesselam

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Önce siviller kimdir yaşlılar kimlerdir kadınların savaşda hükmü nedir onu öğrenelim inşaALlah...Ne zaman sivil masum olurlar bunu iyi kavranması gerek..Müslüman Filistinlilerin öldürülmesine destek veren yardım eden bir sivil isterse trilyonlar masum desin biz kur an sünnet ve alimler ne demiş o geçerlidir..intihar dememek sizin için çok iyi olur iftiradan ALLAH a sığınalım hakkında bir sürü kitap çıkarıldı intiharmı istişhadmı..Onlar ALLAH ın izni ile bu davanın buralara kadar gelmesinde en büyük katkısı olanlardandır kafirlerin kalplerine korku geride kalan mü min kullara cesaret olmuşlardır ve onlar ALLAH ın izni ile şehitdirler.Ayrıca şöyle düşünelim babanız kesildi validenize tecavüz edildi kardeşlerinizde hunharca katledildi işkencelere uğradı MAZALLAH..Şurdaki ruh halini inanın kesinlikle idrak edemeyiz ALLAH en iyisini bilir..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Forumun açılış amacı islami konuları islami kurallar içerisinde tartışabilmektir.Elbette farklı görüşler olucakdır..Yanlız bu konuda farklı bir görüşü yönetim olarak kaldıramayız zira bizler otururken şehid olup olmadığı hakkında tartışmak pek hoş değil..Bunu edepsizlik olarak görüyorum ondan konu kapanmıştır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt