Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Filistin Ve Israil Hakkinda Bilinmeyen Gerçekler

A Çevrimdışı

anaksunamum

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İsrailliler Ve Filistinliler Hakkında Bilinmeyen Gerekçeler

· Musevi olmayan İsrail vatandaşları İsrail’de hiçbir şekilde toprak satın almıyorlar

· İsrail’de, Musevileri Musevi olmayanlardan ayırt edebilmek için Filistinlilerin araba plakaları farklı renklerdedir.

· Batı ve Doğu, tüm Kudüs, ABD’de dahil olmak üzere tüm dünya toplumlarınca İsrail topraklarının bir parçası değil de, işgal edilmiş topraklar olarak kabul edilmiştir.

· İsrail, su kaynaklarının %85 ‘ini Musevilere tahsis ederken kalan % 15’lik kaynak ise bölgede yaşayan tüm Filistinlilere veriliyor.

· ABD, yardım adı altında her yıl İsrail’i 5 milyar dolar ile ödüllendiriyor.

· İsrail’e yapılan yıllık Amerikan yardımı ABD’nin tüm Afrika kıtasındaki ülkelere vermeyi kabul ettiği miktarı aşıyor.

· Birleşmiş Milletler güvenlik konseyinin kararlarına karşı çıkan İsrail, Lübnan ve Suriye gibi iki özgür ülkenin topraklarını işgal etmiştir.

· İsrail, Ortadoğu’da nükleer silahlara sahip olan tek ülkedir.

· Orta doğuda nükleer silahsızlanma anlaşmasını reddeden tek ülke İsrail’dir ve İsrail uluslararası uzmanların bölgede yapmak istediği denetimi engellemektedir.

· İsrail yıllardır siyasi düşmanlarını öldürmek amacıyla diğer ülkelere suikastçiler göndermektedir.

· İsrail savunma kuvvetlerindeki yüksek rütbeli askeri görevliler, silahsız savaş mahkumlarının idam edildiklerini kabul ettiler

· İsrail, savaş mahkumlarının idamını kabul eden İsrailli askerler hakkında soruşturma yapılmasını reddediyor.

· İsrail, düzenli olarak Filistinlilerin banka hesaplarına, işlerine ve topraklarına el koyuyor ve bu durumdan mağdur olanlara tazminat ödemeyi kabul etmiyor.

· İsrail ABD’nin Mısırda bulunan büyükelçiliğini havaya uçurdu ve uluslararası sularda Amerikan gemilerine saldırarak 33 denizcinin ölmesine 177 denizcinin yaralanmasına sebep oldu.

· Fortune dergisinin Washington’da yaptığı araştırmaya göre, ABD’de deki en güçlü ikinci lobi İsrailli AIPAC’ dır.

· İsrail, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin 69 ayrı kararını ihlal etmektedir.

· Dört İsrail Başbakanı; Begin, Shamir, Rabin, ve Sharon; sivillere yönelik bomba saldırıları, katliamlar ve sivillerin zorla köylerinden çıkartılmalarında görev almışlardır.

· İsrail Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Amerikalılara iyi tanıtılmasını sağlamak için iki Amerikan halkla ilişkiler şirketine para ödemektedir.

· Tüm Filistinlilerin, işgal edilmiş topraklardan çıkarılması gerektiğini savunan Madolet partisi, Sharon’un kurduğu koalisyon hükümetinin bir parçasıdır.

· Oslo’dan bu yana geçen sekiz sene içinde İsrail’in yerleşke inşaları artmıştır.

· Netanyahu ile kıyaslanınca, Barak döneminde yapılan yerleşke inşası iki kat artmıştır.

· İsrail, sivil bir otobüse saldıran ve birçok insanın ölmesine sebep olan bir İsrailli için posta pulu bastırmıştır.

· Filistinlilerin %95’nin işgal altındaki topraklara sözde geri dönüşleri hakkında Ehud Barak’ın ne kadar gönüllü olduğunu sıkça duyuyoruz. Fakat bu teklifi Filistinliler reddettiği zaman Filistinliler “Bir fırsatı kaçırmakla “ suçlandılar.

· Filistinliler, bir zamanlara Filistin olan toprakların %78’inde İsrail varlığını kabul etmişlerdir.

· Hz İsa’nın torunları olduklarından Filistinli Hıristiyanlar, Hıristiyanlığın “yaşayan kalesi ( taşları ) “ olarak kabul edilmektedir.

· İsrail Adalet Yüksek Mahkemesince işkencenin yasaklanmasına rağmen Filistinli mahkumlara Shin Bet yetkililerince yapılan sorgulamalarda işkence yapılmaktadır.

· Dünyadaki mülteci nüfusunun büyük bölümünü Filistinli mülteciler oluşturmaktadır.

· İsrailliler 1988’e kadar iş ilanlarını “sadece Museviler” diyerek veriyorlardı

· Bugünün İsrail’i, şimdi yok edilmiş olan 400’den fazla eski Filistin köylerinin üzerine kurulmuştur ve eski izleri yok etmek için İsrailliler her bölgeyi yeniden isimlendirmişlerdir.

· Yeniden düzenlenen dokümanlar, 1948 yılında Filistinlilerin topraklarından çıkarılmalarının bazı durumlarda söz konusu olduğunu ve bu durumun David Ben- Gurion tarafından onaylandığını gösteriyor

Evet bu konuda ne yapacaksınız ?

En azından başkalarının da bu gerçekleri öğrenmelerini sağlayabilirsiniz

Kaynak: islamiyetdini.com
 
H Çevrimdışı

hasna

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeşimm..
israil tüm bunlara nasıl cüret ediyor çünkü ona sahip çıkan (ya da kullanan)ülkeler var bu farketmez ama filistinin bu durmu bence dünyadaki müslümanların ve yaşadıkları ülkelerin acizliğini gösteriyor, göz göre göre sömürülen ezilen yok edilmeye çalışılan bir ülke ve düne kadar destek olma cesaretini gösteren tek bir ülke de değil grup hizbullah yani bunun güçle de alaksı yok gerçek müminler kendini gösteriyor Allah'In izniyle..bense kendi hesabımıza üzgünüm :(
 
L Çevrimdışı

lavinya

Üye
İslam-TR Üyesi
sağol kardeşim.kimin ne olduğu yaptıklarından belli oluyor zaten.bu da yaptıklarının listesi acaba bu listenin hesabını nasıl verecekler.elnize sağlık Allah sizden razı olsun.
 
Üst Ana Sayfa Alt