Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Filistinli Mucahidelerin Egitim Goruntuleri

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم

Izzeddin Al Qassam Tugayina bagli olan Mucahidelerin egitim goruntulerini iceren videodur.Maalesef icerisinde music vardir, sesi kapatilarak izlenebilir.

Sahih du'alarimizda medya gurubundaki kardeslerimizi unutmayalim insaAllah.

8118

U Çevrimdışı

Umm Abiha

Üye
İslam-TR Üyesi
Hatırlatma: Biz ve Hamas Aynı Menhec Uzere Değiliz!
Hamas'ın; askeri birliklerine bağlı olan hiçbir kimse (ARTIK) mucahid yada mucahide değildir.. Hamas akidesini we cundu ansarullah cemaatinde ki kardeşlerimizi (şehid inshaALLAH) katlederek zaten islam dairesinden çıkmıştır..

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hatirlatma icin Allah razi olsun.
O haince operasyondan sonra Hamas ile aramizda olan iplerin cogu kopmustur, artik ayni menhec uzerien olmadigimiz da aciktir.
Lâkin bu video 2006 senesinde cekilmistir, yani Ibn Taymiyya mescidinin vurulmasindan daha oncedir.
Bir de, Hamas'in yonetim kadrosu ve silahli kanadi bazen farkli soylemlerde de bulunabiliyorlar.Su anda fiilen de isgal altinda olduklari icin bazi meselelerin ustunu kapatiyorlar.
Olan yine mazlum Filistin halkina olmaktadir.
Allah Hamas'i islah etsin, onlara hidayet versin, amin.

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hatırlatma: Biz ve Hamas Aynı Menhec Uzere Değiliz!
Hamas'ın; askeri birliklerine bağlı olan hiçbir kimse (ARTIK) mucahid yada mucahide değildir.. Hamas akidesini we cundu ansarullah cemaatinde ki kardeşlerimizi (şehid inshaALLAH) katlederek zaten islam dairesinden çıkmıştır..

ya öylemi yoksa cihad ve mücahidliğin patenti sizdemi yoksa siz mücahid değil diye mücahid değil cihad değil dediğinizde cihadlıktan çıkıyormu ALLAH ALLAH bukadarda ileri gitme sonra hesap vereceğin zaman gelir ozamanda bölemi konuşacan cihad ve mücahidlik kimsenin tekeli altında değildir

hatırlatma: bide siz kimsiniz acaba alay değil merakımdan

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
quote_icon.png
Umm Abiha Nickli Üyeden Alıntı

hamas yapmış olduğu saldırıdan dolayı menhecimizden uzaklaşmış dıyorsanız aynısını ırak kaidesi içinde soylememız gerekır , ama demokrasiye olan yakınlığından dolayı ıse bu tesbıtınız ona soylenecek sozum yoktur , yani olayları bırbırıne karıştırmamak lazım nekadarda gunahkar olsalar muslumanı oldurdugu ıcın tekfır edemeyız

dua ile...

U Çevrimdışı

Umm Abiha

Üye
İslam-TR Üyesi
Bekle: Tc askerlerine Mucahid ismini veriyorsanız elbette Hamas askerlerine de bu ismi verirsiniz..

Ebu Yusuf: Hamas Yönetimi Demokrasiyi benimsediği için İslam dairesinden çıkmıştır. Bu doğrultudaki Menfaatleri için de Kardeşlerimizi şehid etmiştir..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ya ALLAH için söyleyin İslam şeriatını ilan eden imamın kanını döken biri tekfir edilmezde ne yapılır

daha öncede bazı mücahid akhiler dediler ki filistine giden mücahidlerin çoğunu öldürüyor içimde zan vardı hep ne zaman geçen ki videoyu izledim ipler koptu o an

Bu sitede kimse ben mücahidim demiyor bekle kardeş bizim niyetimiz onlarla ve onun için çabalıyoruz

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Yusuf : Akhi benim oradaki kastim Hamas'in onceki seriat soylemlerimden uzaklasip demokrasiye meyl etmesi, mescidin vurulmasi, en son Fetih ile anlasmasi uzerine dogru yoldan iyice saptilar manasinda bir soz idi, tekfir gibi agir hukumler zaten benim gibilere dusmez ki, ea'zubillah.
Alimlerimiz ( Allah onlardan razi olsun ), seriatin cizdigi sinirlar dahilinde Filistin halki icin en uygun olan fetvayi verirler, hepimizin bildigi gibi orada kollanilmasi gereken Hamas degil aksine mazlum avamdir.
Su anda isgal altinda olduklari ve kuffar def etmeye guc yetiremedikleri icin alimlerimiz de Hamas konusunda acele etmek istemiyorlar, ne zaman ki guc dengeleri degisir o zaman farkli sozler soylenecektir ( Bunu avam icin soyluyorum, Hamas icin degil kesinlikle ).

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
muhacir akhim
https://www.islam-tr.org/members/el_muhacir.html
akhim duygularla fıkhı bırbırıne karıştırmayalım inş.
onlara olan kınımi Allah biliyor, hz. Ali dahi kendini şehid etmeye gelenleri hata yapan kardeşlerim olarak nitelendiriyor
ki ensar essunah ırak kaidesi için aynı açıklamayı yapmıştı

Allah ayaklarımızı sabit kılsın onlarada iman nasib etsin

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şimdi konuya bir ilave edeyim umm abiha axi diyorki mücahidlerle savaştıkları ve katl ettikleri için kafirdir bu lafın nereye gideceğini herhalde kestirememiş eğer bu fikirle giderlerse bir çok sahabe cemel vakasına katılmış hz.Ali ve hz.Aişe arasında vuku bulmuş talha bin ubeydullah savaş sırasında Zübeyr bin avvam savaştan vazgeçip medineyegiderken öldürülüyor gerisini anlatmaya gerek yok vel hasıl sözlerimizin nereye gideceğini iyice araştırıp konuşsak daha iyi olur

U Çevrimdışı

Umm Abiha

Üye
İslam-TR Üyesi
Astagfirullah..
Hamas zaten Mujahidleri şehid etmeden önce İslam dairesinden çıkmıştır..
Hamas Demokrastik menheci seçmiştir.. ALLAH'ın hakimiyetini tanımamıştır..

Hani bir zamanlar ALLAH kendilerine kitap verilenlerden:
Onu muhakkak insanlara açıklayıp anlatacaksınız ve onu gizlemeyeceksiniz diye söz almıştı.
Onlar ise onu kulak ardı ettiler ve onu az bir bedele değiştirdiler. O aldıkları bedel ne kötüdür..
Maide/ 187

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şimdi fazla polemik olmasını istemiyorum onun için inşALLAH bu konudaki son mesajım olur

şimdi erdoğan araplar tarafından mücahid ve islam ı savunan bir lider gibi biliyorlar mısırda öle biliyordu taki o malum konuşmasına kadar insanları nekadar tanırsanız okadar bilirsiniz ne açıklama yapsanızda bildiğiniz kadar konuşursunuz onun için bir şey sölediğimizde bunu göz önüne alalım biz erdoğanı örnek alıyoruz demek kimseyi ne demokrat nede laik eder sui zandanda kaçınalım

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hz.Ali (r.a) şehid eden kimseye kısas uygulanmıştır islam gereği.

Madem hamas İslam üzere olduğunu idda ediyorsa şayet O camide şehid edilenlere karşılık yaptıklarından dolayı tevbe edip kısas hükmüne razı olmaları gerekmez mi ?

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
hamas kafir bir örgüt mü, yoksa mücahid mi? işin doğrusu bunu ben de tam olarak bilimiyorum. varsa ilim ehli bu konuda delilleriyle hükmü koysun. işin bu kısmı beni aşıyor ancak adaletsizliğe de kayıtsız kalamam.
bakalım umm abiha ne demiş ve ne cevap almış:
Hamas Yönetimi Demokrasiyi benimsediği için İslam dairesinden çıkmıştır. Bu doğrultudaki Menfaatleri için de Kardeşlerimizi şehid etmiştir..
demiş.

bekle rumuzlu arkadaş cevap olarak:

şimdi konuya bir ilave edeyim umm abiha axi diyorki mücahidlerle savaştıkları ve katl ettikleri için kafirdir
demiş.

el insaf diyorum ve bu mevzuyu geçiyorum.

tam da bu konuyla alakalı haksöz haberde yazdığına göre taliban esir takası üzerine bir açıklama yapmış. açıklamada hamastan mücahid olrak bahsediyor. gelin şimdi çıkın bakalım işin içinden çıkabiliyorsanız:

Taliban'ın açıklamasını İsrahaber'den Ümit Yıldırım çevirdi. Açıklamada şunlar söylendi:

Filistinli mücahitler tarafından 25 Haziran 2006 yılında yılında silahlı saldırı sonucu kaçırılan İsrailli asker Gilad Şalit, Hamas’ın elinde 5 yıl tutsak kaldı. Sonunda 477 Filistinli esirin özgürlüğüne kavuşabilmeleri karşılığında serbest bırakıldı.

Hamas ve Syonist yönetim tarafından gerçekleştirilen anlaşmayla toplamda 1027 esir özgürlüğüne kavuşuyor. Bu esir takası anlaşması, Müslüman Filistin halkını için bir zafer iken İsrail içinde ağır bir darbe mesabesindedir. Siyonist Başbakan Netanyahu, Siyonist devlet tarihinden bu yana alınmış en zor karar olduğunu kendisi itiraf etmiştir.

Gerçekleşen esir takası anlaşması tüm mazlum ve mustazaf, Müslüman halklar için bir mesaj taşımaktadır. O da; işgale karşı direniş dini bir vacibiyettir ve en etkili yöntemlerdendir. Her işgale uğramış mazlum halk bu değerli vesileyle gasbadilen haklarını geri elde edebilir yada meşru hedeflerine ulaşabilir.

Bundan dolayı İslam Emirliği Amerika işgalinden kurtulmak için direnişini sürdürmekte ısrar etmektedir. Ve biz direnişin vatanın bağımsızlığı ve istiklali için en iyi yöntem olduğu kanaatindeyiz.

Afganistan İslam Emirliği olarak Hamas liderini, mücahitlerini ve Müslüman halkını bu zaferden dolayı kutlamaktayız. Allahu Teala’dan başta ilk kıblemiz Mescidi Aksa olmak üzere tüm Filistin topraklarının bağımsızlığına kavuşmasını ve diğer ülkeler gibi kendi topraklarında kendi ülkelerinde bağımsızca yaşamalarını dilemekteyiz.

Selam

Afganistan İslam Emirliği

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
tercüme doğru ise söylenecek söz kalmamıştır , ama tekfir hastalığından kurtulamamış kardeşler mutlaka malzeme bulur olmadı talibanı kullim tekfir eder

sözleri kıyamette boyunlarına ateşten halkalar olanlardan olmayız inşaAllah

Üst Ana Sayfa Alt