Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Film, Belgesel, Animasyon Tavsiyesi

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bariz bir bolşevik ihtilali eleştirisi.
İlk etapta konuşan yaşlı domuz burada Lenin oluyor.
George Orwell, sol tandaslı birisi olmasına rağmen SSCB'nin şiddetli muhalifiydi. Bu eserinden ise Stalinden ziyade Troçki'ye meylettiği görünüyor. Zira Bolşevik ihtilali ve karakterleri bilen herkes Kartopu'nun, Troçi; Napolyonun ise Stalin olduğunu anlar.
Aslında bunun izlerini "1984" isimli romanında da görürsünüz. Anakarakter winston, yine her zaman proleterya ya ümit bağlamıştır büyük biraderi devirmesi için. Nitekim burada da bir totariter rejimi yine halkın devirmesi gerektiği inancı vardır
 
Son düzenleme:
مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye iç savaşını daha iyi bir şekilde anlayabilmek için izlediğim bir filmden bahsedeceğim. İsmi Waad olan bir hanım Halepte üniversite okurken Suriye Devrimini başlangıcından itibaren video kaydına alıyor. Suriye'den ayrılana kadar savaşı bütün kareleriyle en acı sahneleriyle video kaydına alıyor. Bu video kayıtlarını bir belgesel film tarzında daha sonra yayınlamış film çok dikkat çekiciydi. Ve çok hüzünlü gerçekten savaşın ve oradaki insanların halini az da olsa anlayabildim.Belgesel bu ismi For Sama ( Sama için)
images (14).jpeg
 
Üst Ana Sayfa Alt