Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Fırtınada Köprüden Önceki Son Çıkışı Kaçıran Ateist : Köprüye Ateist Girdim, Müslüman Çıktım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Köprüden önceki son çıkışı kaçıran ateist, Müslüman oldu!

Fırtınada Köprüye Ateist Girdim, Müslüman Çıktım

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu mizah bölümüne paylaşmanız daha uygun olurdu.
Bu videoyu yapan şahıs, normalde bildiğim kadarı ile Ateist değildir. Zaten amacıda köprü üzerindek akp ye giydirmek

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu mizah bölümüne paylaşmanız daha uygun olurdu.
Bu videoyu yapan şahıs, normalde bildiğim kadarı ile Ateist değildir. Zaten amacıda köprü üzerindek akp ye giydirmek
Adam açık açık ben ateist bir insanım diyor. Önceden müslüman gibi gözükse de içinde ateistmiş demek ki. Zaten la havle ve la kuvvete diye bir sure de yoktur. Bu bile adamın cehaletine delil. Allah hidayet etsin dinde sabit kılsın.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Fırtına motorcunun gerçekten imtihanı .) Allah hidayet versin.

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adam açık açık ben ateist bir insanım diyor. Önceden müslüman gibi gözükse de içinde ateistmiş demek ki. Zaten la havle ve la kuvvete diye bir sure de yoktur. Bu bile adamın cehaletine delil. Allah hidayet etsin dinde sabit kılsın.

Abla ben bu namussuzu tanıyorum. İnsta hesabından genelde AKP'ye giydiriyor. Başka bir videosunda "Anadolu Çomarı din iman der, küçük beynine sığdırabildiği müddetçe her günahı işler" gibi bir şey söylüyordu. Parodi yapmaya kalkmış burada. Ha kendisini Müslüman görüyormusun dersen şeksiz şübhesiz hayır

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abla ben bu namussuzu tanıyorum. İnsta hesabından genelde AKP'ye giydiriyor. Başka bir videosunda "Anadolu Çomarı din iman der, küçük beynine sığdırabildiği müddetçe her günahı işler" gibi bir şey söylüyordu. Parodi yapmaya kalkmış burada. Ha kendisini Müslüman görüyormusun dersen şeksiz şübhesiz hayır
E o zaman? Belki gerçekten hidayet buldu. Dün ateist olan bugün müslüman olabilir ve müslüman olduysa günahları sıfırlanır senden benden daha masum olur.

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim kişi dediğin gibi videonun evvelinde kâfirmiş. Şu anda hala kafir mi müslüman mı bilmeyiz , fakat zahirine bakılırsa korkudan İslam'a girdim diyor. Eğer sözünde samimiyse geçmişinde yaptıkları silinir. Fakat bu videodan sonraki yalan söylediğini, veya kafirliğe geri döndüğüne delil sunamadın. Bu arada korkudan dolayı bir anlık böyle demiş, İslam'a girdim demiş de olabilir. Biz kimsenin İslam'dan öncesiyle yargılamadığımız gibi, kıyamete kadar İslam üzerine kalacağının da garantisini vermeyiz. Ayrıca kalben İslam'a girmemiş de olabilir. Fakat mesele şu ki bu korku muşrik veya kâfirleri bir an da olsa İslama döndürebilir.

"Karada ve denizde yol alıp ilerlemenizi sağlayan O’dur. Gemide bulunduğunuzda, güzel bir rüzgârla gemiler onları kaydırıp götürdüğü ve bu yüzden sevinç içinde oldukları sırada onları bir fırtına yakalar, üzerlerine her taraftan dev dalgalar gelmeye başlar, kuşatıldıklarını zannederler, (işte bu durumda) “Eğer bizi bu felâketten kurtarırsan vallahi sana şükredenlerden olacağız” diye - din ve ibadeti yalnız O’na özgü kılarak- Allah’a dua ederler.
(Allah) onları kurtardığında bir de görürsün ki bulundukları yerde hak hukuk tanımazlar! Ey İnsanlar! Taşkınlığınız ancak sizin zararınızadır. Dünya hayatının geçici menfaati ...Sonra gelişiniz bizedir, geldiğinizde size yaptıklarınızın ne olduğunu bildireceğiz.
" (Yunus - 22- 23)

Bu arada Dine imana Alllah'a, Akp'ye küfreden ateist kafiri niye takib ediyor, tanıyorsun da aklımıza takılmadı değil?

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim kişi dediğin gibi videonun evvelinde kâfirmiş. Şu anda hala kafir mi müslüman mı bilmeyiz , fakat zahirine bakılırsa korkudan İslam'a girdim diyor. Eğer sözünde samimiyse geçmişinde yaptıkları silinir. Fakat bu videodan sonraki yalan söylediğini, veya kafirliğe geri döndüğüne delil sunamadın. Bu arada korkudan dolayı bir anlık böyle demiş, İslam'a girdim demiş de olabilir. Biz kimsenin İslam'dan öncesiyle yargılamadığımız gibi, kıyamete kadar İslam üzerine kalacağının da garantisini vermeyiz. Ayrıca kalben İslam'a girmemiş de olabilir. Fakat mesele şu ki bu korku muşrik veya kâfirleri bir an da olsa İslama döndürebilir.

"Karada ve denizde yol alıp ilerlemenizi sağlayan O’dur. Gemide bulunduğunuzda, güzel bir rüzgârla gemiler onları kaydırıp götürdüğü ve bu yüzden sevinç içinde oldukları sırada onları bir fırtına yakalar, üzerlerine her taraftan dev dalgalar gelmeye başlar, kuşatıldıklarını zannederler, (işte bu durumda) “Eğer bizi bu felâketten kurtarırsan vallahi sana şükredenlerden olacağız” diye - din ve ibadeti yalnız O’na özgü kılarak- Allah’a dua ederler.
(Allah) onları kurtardığında bir de görürsün ki bulundukları yerde hak hukuk tanımazlar! Ey İnsanlar! Taşkınlığınız ancak sizin zararınızadır. Dünya hayatının geçici menfaati ...Sonra gelişiniz bizedir, geldiğinizde size yaptıklarınızın ne olduğunu bildireceğiz.
" (Yunus - 22- 23)

Bu arada Dine imana Alllah'a, Akp'ye küfreden ateist kafiri niye takib ediyor, tanıyorsun da aklımıza takılmadı değil?

Hocam bende şahsı çok iyi tanımam. Bir ara tw den bir videosunu göstermişlerdi "Anadolu Çomarı" diye. Orada "Anadolu Çomarı" dediği kesime atarken "Din iman der, küçük beyninde kılıfına sığdırabileceği sürece her günahı işler" diye bir ifade kullandığından ötürü daha evvelinden kendini Ateizme nisbet etmediği sonucuna varmıştım. (Tabi kendisini nisbet ettiği dine bakmaksızın onu Müslüman görmüyorum bu ayrı). Kendimde anadolu halkından olduğum için dikkatimi çekmişti. Baktığım paylaşımlarda hedef genel olarak din değil AKP olurdu. Zaten insta sayfasının genel profili de dini değil siyasi. Baktığım vidaolarda açıktan dine küfür(sövme) görmemiştim kısacası, aksine işaretende olsa nisbet ettiğini gördüm.
Bu kesim bu gibi meseleleri espiri malzemesi olarak kullanmaktan çekinmezler. Bayraklı kafiri de kendini dine nisbet edenide.

AKP'ye küfretmesi benim için normal bir sövmeden farksız. Küfretmesemde AKP'yi baştacı edecek değilim.
Ama şunu söyliyeyim, dini manada şuurlanmak benim için üniversite de bundan daha koyu şarlatanlara karşı kendimi koruma içgüdüsü ile Müslümanlar ile beraber olmamla gerçekleşti. Ondan öncesinde kafirlerin bazı videolarını izlemişliğim vardır. Bununla birlikte bulunduğum ortamda kafirlerin takip ettiği bir kısım İslam düşmanlarından da bir şekilde haberdar oluyorum. Zira fakülte Komunist kaynıyor.

Abdulmuizz Fida

Admin
Hala alakasız meseleleri konusuyoruz.
Ateist kimse öleceği şekilde korkarsa Allah'tan afv veya yardım dilemez mi? Sen İstanbul'da dünkü fırtınayı gördün mü? Hele ki açık ve yüksek alanda (köprüde) nasıl esebileceğini biliyor musun? Arabaları bile sarsıyor, hatta fırtınadan Tır devrildi.
Ayrıca dün fırtınada köprüden geçen 4 motorlu, iki otobüsün arasında yalpalayarak gidiyordu.
Bu kişi de geçerken aşağı düşeceğim diye Allah'a iman etmesi muhtemel. Eski kafirliğine bakarak kalbini yararcasına güncelden delilsiz konuşmak yanlış.
İslam'la dinle Akp ile alay etmiş olsa da böyle. Nice böyle kafirler müslüman oldu. Bu olsa da olmasa da senin delilsizce peşinen iman etse de kandırıyor diye kabul etmemen uygun değil. Usame bin Zeyd (r.anh) hadisini hatırlatırım.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bugün de Ankara Konya bölgesini saçıp savurdu.bir ara otobanda giderken sanki arabanın sağ ön tekeri havalandı.hatta büyük bir trafik kazası meydana geldi otoyolu kapattılar.bizler iman etmemize,Rabbimize güvenmemize,ölüme ve tekrar dirilişe iman etmemize rağmen korkarken bir varsayalım ateistin ki onlar daha çok korkabilir iman etmesi büyük olasılıktır.kalpleri ancak Allah CC bilir.

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hala alakasız meseleleri konusuyoruz.
Ateist kimse öleceği şekilde korkarsa Allah'tan afv veya yardım dilemez mi? Sen İstanbul'da dünkü fırtınayı gördün mü? Hele ki açık ve yüksek alanda (köprüde) nasıl esebileceğini biliyor musun? Arabaları bile sarsıyor, hatta fırtınadan Tır devrildi.
Ayrıca dün fırtınada köprüden geçen 4 motorlu, iki otobüsün arasında yalpalayarak gidiyordu.
Bu kişi de geçerken aşağı düşeceğim diye Allah'a iman etmesi muhtemel. Eski kafirliğine bakarak kalbini yararcasına güncelden delilsiz konuşmak yanlış.
İslam'la dinle Akp ile alay etmiş olsa da böyle. Nice böyle kafirler müslüman oldu. Bu olsa da olmasa da senin delilsizce peşinen iman etse de kandırıyor diye kabul etmemen uygun değil. Usame bin Zeyd (r.anh) hadisini hatırlatırım.

Hocam hassasiyetinizi anlıyor ve haklı buluyorum.
Bu müptezelin genel olarak paylaşımlarının yönü dini değil siyasi. Zaten burada da videoda temel fikir dikkat ederseniz Boğaz köprüsünün durumu. Buradan AKP'ye atıyor kendince olaya mizah katmak için "Ateisttim, Müslüman oldum" diyor.
Kanalının reklamını yapmak istemediğim için size özelden kanalın linkini ve bu paylaşıma gelen tepkiler üzerine kendisi hakkında paylaştığı videoyu gönderdim. Orada da aynen benim söylediğim şeyi söylüyor ve asıl amacının boğaz köprüsüne ve dolayısı ile idareyi tenkit etmek olduğunu bu içeriğin ise mizah(!) amaçlı olduğunu söylüyor. Ve devamında Sağ ve İslami olarak bilinen bazıları ile "Bunu bile anlayamıyorlar" diye istihza ediyor...
Meselenin böyle olduğunu bildiğim için bu kadar uzattım. Her ne kadar sürçi lisan ettimse affola

Abdulmuizz Fida

Admin
Hocam hassasiyetinizi anlıyor ve haklı buluyorum.
Bu müptezelin genel olarak paylaşımlarının yönü dini değil siyasi. Zaten burada da videoda temel fikir dikkat ederseniz Boğaz köprüsünün durumu. Buradan AKP'ye atıyor kendince olaya mizah katmak için "Ateisttim, Müslüman oldum" diyor.
Kanalının reklamını yapmak istemediğim için size özelden kanalın linkini ve bu paylaşıma gelen tepkiler üzerine kendisi hakkında paylaştığı videoyu gönderdim. Orada da aynen benim söylediğim şeyi söylüyor ve asıl amacının boğaz köprüsüne ve dolayısı ile idareyi tenkit etmek olduğunu bu içeriğin ise mizah(!) amaçlı olduğunu söylüyor. Ve devamında Sağ ve İslami olarak bilinen bazıları ile "Bunu bile anlayamıyorlar" diye istihza ediyor...
Meselenin böyle olduğunu bildiğim için bu kadar uzattım. Her ne kadar sürçi lisan ettimse affola
Şahsın kalbini yarmadık, videodaki kendi ifadesine göre paylaşım yapıldı.
Köprüyü Akp yapmadı, köprünün ne durumu var da kötülemek için paylaşım yapacak, dünyada köprüler bu şekilde.

Bu durum aynı dilenciye benzer. Dilenen kimseyi tanımayan kimse, sadaka amaçlı, meşru rızık için infak eder. Kişi bununla helal yöne kullanabileceği gibi, harama da kullanabilir. Dilenen kişi topladığı parayla alkol alıyorsa ve başka biri de onu tanıyorsa, dilenmesine inanmaz ve sadaka vermez. Fakat tanımayan kişi sadaka verdiği parayla dilenci alkol almış bile olsa , infak sahibi tanımadığından dolayı niyetinden dolay yine ecrini alır.

Burada kişi de büyük çoğunluk için tanınmıyor ve ifadesine göre değerlendirir. Kişinin niyetini, amacını bilmeyiz. Niyeti ve amacı kötü de olsa, tanıyanlar sesini çıkarmamış olsa, bu videoyu izleyenler yine olumlu olarak etkilenirdi.

Kişinin Akp'ye saldırması, eleştirmesi ise doğaldır. Akp din olmadığı gibi biz de eleştiriyor ve küfür görüyoruz. Yani bunu ısrarla anlamamış gibi bize anlatmaya çalışmanız aramızdaki kulvar farkını gösteriyor.

Yine videodaki şahsın amacı, alayı vs ne olursa olsun veya tekrar küfre geri dönmüş olsa bile, videoyu izleyen ve izletenler kişinin sonrası için kefili ve garantörü değildir. Hatta kalben hiç İslama girmemiş olsa bile bunun müslümanlara bir kaybı yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...