Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Kuralları & Taşınan ve Silinen Mesajlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sevgili sakallı kardeşim ben bilşim bölümünün moderatörüyüm .o bölümde yanlızca ders hazırlıyorum ve karşılıksız . zaten korsan konu ile ilgili baya bir forumda tartışma vardı bakmıştım .ve orda bu konunun hortlamasını istemedim çünkü o bölümün alanı yanlızca hazırlanan derslerin izlenmesi ve o ilgili yazılımlarında sorunlarının çözümlenmesi . yani o korsan konusu ise fıkıhsal bir mesele yasaklanma sebebi bu yoksa herkez düşüncesini söyliyebilir zaten bu forumda kimse utopik bir şeyler yapmadığı müddetce yasaklanmıyor.haaa korsan konusuna gelince açıkcası bu konuda hiç yorum yapmıyorum çünkü ne helalliği konusunda nede haramlığı konusunda emin değilim bunun için siteden resmi bir açıklama yapılırsa gatet hoş olur .

ayrıca bu programların kendileriçok pahalı yazılımlar yani kişisel bir kişiyi aşacak yazılımlar. ben öğrenciyim bunlarla para kazanmıyorum. en azından şu aniçin kazanmıyorum derslerime yoğunluk verdim çünkü.ama söz konusu yarın para kazanmak olduğunda elbvetteki lisansını alıcam.

kaldıki zaten bu yazılım firmaları serbest kullanıcılara göz yumuyorlar çünkü serbest kullanıcılar onların geleceği.ama şirketlere asla göz açtırmıyorlar.

bunun detaylı bir açıklaması var mı? Ben forum yöneticileri olarak sizin korsan programları engellediğinizi ve yasakladığınızı biliyorum. İlgili konuda buna dikkat çekmek istedim ceza aldım. Ben bunu anlamadım.

Bilginize,
Saygılar

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakallı siteden resmi bir açıklama yapılırsa gatet hoş olur .

ayrıca bu programların kendileriçok pahalı yazılımlar yani kişisel bir kişiyi aşacak yazılımlar. ben öğrenciyim bunlarla para kazanmıyorum. en azından şu aniçin kazanmıyorum derslerime yoğunluk verdim çünkü.ama söz konusu yarın para kazanmak olduğunda elbvetteki lisansını alıcam.

kaldıki zaten bu yazılım firmaları serbest kullanıcılara göz yumuyorlar çünkü serbest kullanıcılar onların geleceği.ama şirketlere asla göz açtırmıyorlar.

Değerli Muhammed kardeşim bende çok istiyorum o programları kullanmayı veya windows 8'i kurmayı veya değişik değişik programları bedava kullanmayı ama dinen ve vicdanen bunu yapamıyorum yapanlarada çok şaşıyorum. Yoldan çıkmışlar takmaz ama bizim gibi namaz kılanların bu tür şeyleri çok dikkat etmemiz gerekir kul hakkı var işin içinde. Madem ihtiyacın yok niçin şifresini kırıp bu tehlikeye atıyorsun kendine değer mi hobbilerin için korsan indirmeye?

ve diyorsun ki bu yazılım firmaları serberst kullanıcılara göz yumuyor bu gerçekten bir yalan kimden duydun bilimiyorum. Ama pisliklerin ülkesi amerikada bir kaç kişi izinsiz program indirdiği ve şifre kırdığı için ağır tazminat cezalarına çarptırıldı ve hapise gidenler dahi var izinsiz indirmeden dolayı. Gerisini sen düşün artık göz yumuluyor mu yumuluyor mu...

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakallı kardeşim şöyle yapalım bu konuyu sitedeki adminlere sunalım ve hadisle kuranla ortak birr yazı çıkaralım yani bir sonuç çıksın orataya . ben asla bilip bilmeden haramdır helaldir diyemem.ha ddiğine karşı değilim . ve bu yazıya göre bende dahil olmak üzere müminler olarak buna itaat edelim .

Değerli Muhammed kardeşim bende çok istiyorum o programları kullanmayı veya windows 8'i kurmayı veya değişik değişik programları bedava kullanmayı ama dinen ve vicdanen bunu yapamıyorum yapanlarada çok şaşıyorum. Yoldan çıkmışlar takmaz ama bizim gibi namaz kılanların bu tür şeyleri çok dikkat etmemiz gerekir kul hakkı var işin içinde. Madem ihtiyacın yok niçin şifresini kırıp bu tehlikeye atıyorsun kendine değer mi hobbilerin için korsan indirmeye?

ve diyorsun ki bu yazılım firmaları serberst kullanıcılara göz yumuyor bu gerçekten bir yalan kimden duydun bilimiyorum. Ama pisliklerin ülkesi amerikada bir kaç kişi izinsiz program indirdiği ve şifre kırdığı için ağır tazminat cezalarına çarptırıldı ve hapise gidenler dahi var izinsiz indirmeden dolayı. Gerisini sen düşün artık göz yumuluyor mu yumuluyor mu...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sakallı kardeşim şöyle yapalım bu konuyu sitedeki adminlere sunalım ve hadisle kuranla ortak birr yazı çıkaralım yani bir sonuç çıksın orataya . ben asla bilip bilmeden haramdır helaldir diyemem.ha ddiğine karşı değilim . ve bu yazıya göre bende dahil olmak üzere müminler olarak buna itaat edelim .

Buna bende varım kardeşim fakat yöneticide olsalar bu konuda ulemanın içtihadına ve icmasına uymalılar eğer kendileri farklı bir içtihad ortaya koyamıyorlarsa. Bende daha öncede belirtmiştim alimler/fıkıhçılar bir kaç yıl önce bu konuda kul hakkı ve haram olduğu sonucuna varmışlardı. kaynak: mecelletulmecmaa sayı 5 cilt 3 sayfa: 2267. Dileyen okusun.

Abdulmuizz kardeşin hangi görüşte olduğunu bilmiyorum fakat !slam4ever kardeşte bu konuda böyle düşünüyor.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ABDÜL AZİZ KARDEŞE YAZDIM CEVAP BEKLİYORUM

Buna bende varım kardeşim fakat yöneticide olsalar bu konuda ulemanın içtihadına ve icmasına uymalılar eğer kendileri farklı bir içtihad ortaya koyamıyorlarsa. Bende daha öncede belirtmiştim alimler/fıkıhçılar bir kaç yıl önce bu konuda kul hakkı ve haram olduğu sonucuna varmışlardı. kaynak: mecelletulmecmaa sayı 5 cilt 3 sayfa: 2267. Dileyen okusun.

Abdulmuizz kardeşin hangi görüşte olduğunu bilmiyorum fakat Abdullah !slam kardeşte bu konuda böyle düşünüyor.

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
siteye ilk girdiğimizde karşımıza çıkan anasayfada bulunan en son cevaplanan ilk 20 konu gibi bir bölüm bende çıkmıyor artık ben acaba ayarları ile falan mıoynadım? ama siteden çıkış yaptığımda düzeliyor hesabımla giriş yaptığımda tekrar kayboluyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
K Çevrimdışı

Küresel Kitap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kitap tanıtımlarını niye sildiniz anlayamadım. Tanıtımı yapılan kitaplar neticede insanlara yanlış akideye yönlendiren değil, aksine herşeylerini Allah yolunda feda etmiş alimlerin idi. Her neyse, madem burada kitap tanıtımı da yapamayacağız daha fazla durmanın bir anlamı olmasa gerek.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kitap tanıtımlarını niye sildiniz anlayamadım. Tanıtımı yapılan kitaplar neticede insanlara yanlış akideye yönlendiren değil, aksine herşeylerini Allah yolunda feda etmiş alimlerin idi. Her neyse, madem burada kitap tanıtımı da yapamayacağız daha fazla durmanın bir anlamı olmasa gerek.

Kitap tanitimlari ticari oldugundan artik reklam olarak sitemize eklemekteyiz. Daha önce defalarca kez küreselin gerek haber gereksede kitaplarini sitemiz tarafindan bir cok kez karsiligi beklenmeden reklami yapildi ancak artik bu tür kazanc rekamlarini üstte gördügünüz (REKLAM) üzere https://www.islam-tr.org/site/contact reklam olarak anlasma dahilinde eklemekteyiz.

Yok hala bizler diyorsaniz ki bizim amacimiz, yanlis akideye yönlendiren kitaplarin karsisinda sahih akidenin yayilmasina yardimci olmak istiyoruz derseniz kitaplarin pdfsini bize vermeniz durumunda bunu online kitap okuma sitemize (http://kitap.islam-tr.org/ ) seve seve katabiliriz bu sayede parasi olmayan kardeslerimizin kitabi okumalarina vesile olabilirsiniz ve bizi de bu ecire ortak edebilirsiniz.

Selametle kardesim.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yanlış anlamayın..
Siz burada sadece ticari nedenlemi bulunuyorsunuz?Madem kitabımı satamıyorum öyleyse gidiyorum demek bana hiç doğru bir davranış olarak gelmedi..Bence doğru akideyi öğretmenin yolu doğru metodta geçer.Şayet burası benim anlayışıma uymuyor,düşünceleriniz bana ters ben gidiyorum deseydin bunu gayet anlaşılır bulurdum.

Sadece bunu demek istedim,amacım sizi tenkit değil,inandığım bir hususu paylaşmaktı..
selametle

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ya da kaç kere kitap ve dergilerde. İslam-tr.Com reklamıñı yaptınız?

K Çevrimdışı

Küresel Kitap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kitap tanitimlari ticari oldugundan artik reklam olarak sitemize eklemekteyiz. Daha önce defalarca kez küreselin gerek haber gereksede kitaplarini sitemiz tarafindan bir cok kez karsiligi beklenmeden reklami yapildi ancak artik bu tür kazanc rekamlarini üstte gördügünüz (REKLAM) üzere https://www.islam-tr.org/site/contact reklam olarak anlasma dahilinde eklemekteyiz.

Yok hala bizler diyorsaniz ki bizim amacimiz, yanlis akideye yönlendiren kitaplarin karsisinda sahih akidenin yayilmasina yardimci olmak istiyoruz derseniz kitaplarin pdfsini bize vermeniz durumunda bunu online kitap okuma sitemize (http://kitap.islam-tr.org/ ) seve seve katabiliriz bu sayede parasi olmayan kardeslerimizin kitabi okumalarina vesile olabilirsiniz ve bizi de bu ecire ortak edebilirsiniz.

Selametle kardesim.

Böyle bir uygulamanızın olduğunu bilmiyordum. Açıkcası forumda veya internette zaten çok az vakit geçirebiliyorum. Onu da çıkardığımız kitapları tanıtmak ve benzeri faaliyetleri duyurmak için yapıyordum. Ben sadece kitapları tanıttığımı zannederken hepsinin silindiğini görünce şaşırdım. Menhec olarak bizden çok farklı forumlar bile tanıtırken islam-tr'nin silmesine anlam verememiştim. Kararınıza bir şey diyemem, herkesin kendine göre bir yayın politikası olabilir.

Kitapların online olarak yayınlanmasına gelince;
Allah ve kullar biliyor ki bu konuda bizim tek çekingemiz internete verilen bir kitabın basılı halinin elde kalması korkusu ve imkansızlıklar sebebiyle başka kitapları çıkaramama problemidir. Yoksa biz dergimizi mesela ilk sayıdan itibaren pdflerini sürekli internete verdik. Neticede uzakta olanları veya dergiyi almaya çekinenleri anlasam da bir oturuşta 20-30 lira yemeğe verip, bir günde bir paket sigara içen (bizzat tanıdıgım) pek çok müslümanın mail atarak "derginin pdf'sini göndersene" demesini hiç unutamıyorum. Haddi zatında kapatılan Garib-der'in cezaevi listesi elimizde ve sürekli genişliyor. Gerçekten parası olmayan insanlara kitap gönderme gibi bir kaygı taşıdıgını gördüğüm forum idaresinden yaklaşık 500 KİŞİLİK mahpus müslümana çıkardığı derginin her sayısından ve çıkardığı her kitbından listedeki her bir müslümana gönderen Küresel Kitap'ın yükünü üzerinden almaya ve bu alanda çalışma yapmaya davet ediyorum. Dışarıdaki "parasız müslüman"ı düşündüğümüz kadar içerideki "beşparasız ve yanlız müslümanı" ne kadar düşünüyoruz acaba? Bu mesajı okuyan her bir kardeşime bu suali Allah için soruyorum. Küresel Kitap, hali hazırda bu işi ne yazık ki tek başına yapmaya mecbur kalmıştır. O sebepten bu kitapları satmak ve yeni kitaplar çıkarmak zorundayız. Nitekim aylardır dergiyi de çıkaramadık.

İslam-tr'den şimdiye kadar yaptıkları katkılardan dolayı Allah razı olsun. Benim ilk mesajımdaki tepki "madem kitap tanıtımı bile yapamıyoruz, o zaman forumda kalmaya gerek kalmadı" derken ben bir tek bunun için giriyordum foruma zaten. Ne yazılanları okumaya, ne de açılan konuları takip etmeye vakit ayıracak durumda değilim. Allaha emanet olunuz. Es-Selamu Aleykum

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam verahmetullah kardesim.

Sizin gibi gecmisi arastirma ile gecen ve bir cok kez genel yayin yönetmenligi yapan bir kardesimizin böyle bir uygulamayi bilmesede en azindan bunu bize gerek bana direk özelden ulasarak gerekse de sitemizin iletisiminden bize ulasarak sormasi gerek idi diye düsünüyorum.

Gelelim fiyasko ile nitelendirdigim yanitiniza.. Fiyasko diyorum cünkü bu yaziyi acele ile yazdiginizi ve laflarinizin nerelere gittigini düsünmediginizi umuyorum zira verecegim aciklama ile konunun nerelere kadar gittigini az cok gerek siz gerekse de okuyucular görecekler.

Kitapların online olarak yayınlanmasına gelince;
Allah ve kullar biliyor ki bu konuda bizim tek çekingemiz internete verilen bir kitabın basılı halinin elde kalması korkusu ve imkansızlıklar sebebiyle başka kitapları çıkaramama problemidir. Yoksa biz dergimizi mesela ilk sayıdan itibaren pdflerini sürekli internete verdik. Neticede uzakta olanları veya dergiyi almaya çekinenleri anlasam da bir oturuşta 20-30 lira yemeğe verip, bir günde bir paket sigara içen (bizzat tanıdıgım) pek çok müslümanın mail atarak "derginin pdf'sini göndersene" demesini hiç unutamıyorum.

Bu korkunun seytandan oldugunu hatirlatmak isterim, zira bu tamamen sacma bir düsüncedir cünkü sitemizde bu isin ehli olan kardeslerim de bilirlerki piyasada satilan bir cok kitabin pdfsi internetten cok kolay bulunabilmektedir.

Bu konuda tek gectigim yayinevi guraba yayinevidir, Allah ondan razi olsun Seyh Abdullah Yolcu, daha kitaplarini baskiya vermeden kendisi bizzat yayinlacak kitaplarin pdfsini direk yayinlamakta ve sonuc seyhin kitaplari daha cok satmaktadir. Cok basit bir örnek vermek gerekirse 10 seneden fazladir netteyim ve suan Allahu alem bildigim kadariyla pdf kitap arsivlerinin en fazlasi bizde bulunmaktadir ancak ben 1 kez olsun gidipde bir kitabi pdf okumadim kitabi elden okumusumdur pdfyi sadece arastirma amacli kullanmaktayiz ve bir cok kardesde bu sekildedir elbette istisna olacakdir ama genel bu durumdadir cünkü googlede bir cok kitabin pdfsi bulunmaktadir.

Umarim Abdullah Yolcu gibi bu tür düsünceleri ezip ümmete faydali olan yayin evleri sahipleri cogalir.

Haddi zatında kapatılan Garib-der'in cezaevi listesi elimizde ve sürekli genişliyor. Gerçekten parası olmayan insanlara kitap gönderme gibi bir kaygı taşıdıgını gördüğüm forum idaresinden yaklaşık 500 KİŞİLİK mahpus müslümana çıkardığı derginin her sayısından ve çıkardığı her kitbından listedeki her bir müslümana gönderen Küresel Kitap'ın yükünü üzerinden almaya ve bu alanda çalışma yapmaya davet ediyorum. Dışarıdaki "parasız müslüman"ı düşündüğümüz kadar içerideki "beşparasız ve yanlız müslümanı" ne kadar düşünüyoruz acaba? Bu mesajı okuyan her bir kardeşime bu suali Allah için soruyorum. Küresel Kitap, hali hazırda bu işi ne yazık ki tek başına yapmaya mecbur kalmıştır. O sebepten bu kitapları satmak ve yeni kitaplar çıkarmak zorundayız. Nitekim aylardır dergiyi de çıkaramadık.

Allahdan korkmani ve bizler hakkinda hüsnü zan yapip diger türkiyede bu isi yapanlari görmezlikden gelip kendizi bu alanda tek görmenizi acikcasi anlayamadim ve yadirgadim.

Demin dedigim menhec meselesinde siz daha piyasada yokken bizler islam-tr.org olsun onun öncesi olsun kendi cemaatimiz beraber uzun senelerdir gerek sehidlerin geride kalan aileleri, gereksede tevhidi durumundan iceriye girmis gerek selefi kimlikli gerek selefi olmayip tevhid bazli tutuklanmis diger cemaatteki kardeslere bir cok kez düzenli sekilde gerek kitap yardimi gerekse de maddi yardimini gerekse de arkada kalan ailelerine yardimlari bilinen gerceklerdir ve buna islami davalara bakan avukatlari arayarak teyit ettirebiliriz.

Siz 300-500 dergi yayarken bizim kardeslerimiz sirf suriyede 1 milyon adet hisnul muslim dua kitabi ve yine 1 milyon adet Zadu'l Mücahidin adli kitap suriyede dagitildi ve senelerdir hapisde olan kardeslerimize, Fethul Bari, mecmuul fetava, el bidaye ve nihaye gibi bir cok eser ücretsiz kardeslerimize ulastirilmis ve ulasirilmaya da devam etmektedir.

Ve Allah onlardan razi olsun bu isi yapanlarin arasinda bizler azinligiz bu tür yardimlari yapan bir cok baska cemaatlerden tanidigimiz abi ve kardeslerimiz de mevcuttur. Daha fazla yapilan yardimlari acikdan yazamiyorum bu sadece denizde olan bir damla, emin olun bunlardan cok daha fazlasini yapan kardeslerimiz piyasada bulunmaktadir hal böyle iken kendiniz icin hali hazirda bu isi bir tek yapmaya mecbur kalmis gibi bir ibare yanlistir ve dogru degildir düzeltilmesi gerekir ki, bu bize ve piyasada olan muvahhid müslüman kardeslerimize en büyük zulm olur.

Allah icin ben de size soruyorum bu tür bir yaziniz adilmidir, piyasada yardim yapan o kadar kardese haksizlik degilmidir ve en düsük seviyede bu bize haksizlik degilmidir bilip bilmeden sanki yardim yapmiyormusuz gibi bir lanse edisiniz hic hos degil.

Bu yardim mevzusu gercekden agir oldu diger kardesler adina ben yapilan yardimlari biliyorum ve cogunu buraya yazmaktan imtina ediyorum ancak sadece bir kacina girmek zorunda kaldim cünkü siz piyasada yokken biz ve baska kardesler vardi ve hala da varlar ve Allahin izniylede olmaya devam edecekler.

İslam-tr'den şimdiye kadar yaptıkları katkılardan dolayı Allah razı olsun. Benim ilk mesajımdaki tepki "madem kitap tanıtımı bile yapamıyoruz, o zaman forumda kalmaya gerek kalmadı" derken ben bir tek bunun için giriyordum foruma zaten. Ne yazılanları okumaya, ne de açılan konuları takip etmeye vakit ayıracak durumda değilim.

Rabbim kendi rizasi dogrultusunda calisan tüm kardeslerimizin islama katkisindan razi olsun.

Ilk mesajinizda dediniz ki,

Tanıtımı yapılan kitaplar neticede insanlara yanlış akideye yönlendiren değil, aksine herşeylerini Allah yolunda feda etmiş alimlerin idi.

Ben de bu güzel niyetinize binaen Küresel Kitapdan cikan bütün kitaplari islamfoni.com adli sitemizde %60 indirimle kar gözetmeksizin ümmetin istifasesine sunacagim ve bugünden itibarende Küresel Kitabin bütün kitaplari islamfoni.com sitesinde %60 indirimle satisa baslayacaktir. Madem niyet güzel biz de bu güzel niyeti uygulamaya koyalim ki niyet tam gerceklessin.

Ben de sizi OKUMAK HERKESIN HAKKI sloganiyla tüm müslümanlara kitaplari en uygun olur fiatindan ulastirma düsüncesiyle yola cikan islamfoni.com kitap sitesine destek vermenizi bekliyoruz zira su son 1 ay icerisinde gerek selefi camia, gerekse de tevhidi bildigimiz camidan ciddi manada zorluklarla karsilastik. Ve hatta adini yazmayacagim ismi bende ve mailimde sakli, bir yayinevinin mali polislerle baskin yapacagini bile gördük. Tüm engellemelere ve tüm zorluklara ragmen Allahin izniyle ehli sünnet akidesinin tanitimina vesile olan kitaplari müslümanlara en uygun olur fiati ile ulastiracagiz.

Rabbim kendi rizasi dogrultusunda emek sarfeden kardeslerimizi bu yolda desteklesin ve bu yola köstek olanlarin yolunu kessin. Amin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rizik Allahtandir.cc
Bize düşen iyi amellerde sebat etmek.
Riya dan sakindigimdan detay veremiyorum. Yersiz tasalar bunlar. Siz hak yolda olduktan sonra neler oluyor neler. Bizzat yaşıyorum bazilarini. Hayirda yarışın. Rizki Allah veriyor . Tasaya gerek yok. Tartışmaya da

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konu kitaplara gelmişken sorayım.
Ucuz cep meal ( Arapçası olmadan sadece türkçe olacak. ) kitabı nerde var. Bi düşüncem var da

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
konu kitaplara gelmişken sorayım.
Ucuz cep meal ( Arapçası olmadan sadece türkçe olacak. ) kitabı nerde var. Bi düşüncem var da

InsaAllah bu konuda bizlerin bir calismasi var Rabbim nasip ederse onbinlerce Kurani Kerim basilacak ve türkiye capinda ücretsiz dagitilacak, öyle bir durumda siteden belirli kardeslere cevrelerinde dagitmalari icin gönderimde bulunacagiz, eger bu calismaya katki yapmak istersen cok cok düsük olan maliyete katkida bulunabilirsin.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben şu suriyede 1 milyon husnil muslim ve 1 milyon mucahid kitabına takıldım kardeş. suriyenin nufusu 20 milyon bu kitapları hangi milyona dagıtmışlar ben cidden merak ettim kusura bakma sorumdan dolayı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben şu suriyede 1 milyon husnil muslim ve 1 milyon mucahid kitabına takıldım kardeş. suriyenin nufusu 20 milyon bu kitapları hangi milyona dagıtmışlar ben cidden merak ettim kusura bakma sorumdan dolayı.

musait olunca gerekli bilgileri özel mesaj ile iletecegim ahi.

K Çevrimdışı

Küresel Kitap

Üyeliği İptal Edildi
Banned
KIRMIZI İTALİK İLE YAZILANLAR BANA AİTTİR:

aleykum selam verahmetullah kardesim.

Sizin gibi gecmisi arastirma ile gecen ve bir cok kez genel yayin yönetmenligi yapan bir kardesimizin böyle bir uygulamayi bilmesede en azindan bunu bize gerek bana direk özelden ulasarak gerekse de sitemizin iletisiminden bize ulasarak sormasi gerek idi diye düsünüyorum.

Gelelim fiyasko ile nitelendirdigim yanitiniza.. Fiyasko diyorum cünkü bu yaziyi acele ile yazdiginizi ve laflarinizin nerelere gittigini düsünmediginizi umuyorum zira verecegim aciklama ile konunun nerelere kadar gittigini az cok gerek siz gerekse de okuyucular görecekler.

Bu korkunun seytandan oldugunu hatirlatmak isterim, zira bu tamamen sacma bir düsüncedir cünkü sitemizde bu isin ehli olan kardeslerim de bilirlerki piyasada satilan bir cok kitabin pdfsi internetten cok kolay bulunabilmektedir.

Bu konuda tek gectigim yayinevi guraba yayinevidir, Allah ondan razi olsun Seyh Abdullah Yolcu, daha kitaplarini baskiya vermeden kendisi bizzat yayinlacak kitaplarin pdfsini direk yayinlamakta ve sonuc seyhin kitaplari daha cok satmaktadir. Cok basit bir örnek vermek gerekirse 10 seneden fazladir netteyim ve suan Allahu alem bildigim kadariyla pdf kitap arsivlerinin en fazlasi bizde bulunmaktadir ancak ben 1 kez olsun gidipde bir kitabi pdf okumadim kitabi elden okumusumdur pdfyi sadece arastirma amacli kullanmaktayiz ve bir cok kardesde bu sekildedir elbette istisna olacakdir ama genel bu durumdadir cünkü googlede bir cok kitabin pdfsi bulunmaktadir.

Umarim Abdullah Yolcu gibi bu tür düsünceleri ezip ümmete faydali olan yayin evleri sahipleri cogalir.

Biz ileride inşallah pdfleri verecegiz. Mesela Kayıp Minare kitabının pdfsini vermiştik, siz de yayınlamıştınız zannederim. Bizim açımızdan şu aşamada böyle bir şey zor ama ileride düşünmüyor da değiliz. Zaten kitap olarak ulaşması zor olan kardeşlere bir şekilde pdfleri sürekli ulaştırılıyor. Öte yandan Guraba ve benzeri yayınevlerinin finans konusunda hiç bir sıkıntıları yok. Biz ise bir kitabı baskıya verirken bile çok zorlanıyoruz. O sebepten dergiyi de çıkaramadık uzun süredir. Bizim yayıncılık konusundaki tek hedefimiz eserleri türkçeye çevirlmesi gereken alimlerin ve mücahid liderlerin kitaplarını kazandırmaktır. Bu işi yapan bir kaç tane daha yayınevi olsa idi mesela siz bu işler için ödenek ayırıp mücahid liderlerin eserlerini türkçeye çevirttirebilseniz ne kadar da hayırlı olurdu. İşte o zaman isterseniz direkt sitenizden yayınlayabilirdiniz.

Allahdan korkmani ve bizler hakkinda hüsnü zan yapip diger türkiyede bu isi yapanlari görmezlikden gelip kendizi bu alanda tek görmenizi acikcasi anlayamadim ve yadirgadim.

Demin dedigim menhec meselesinde siz daha piyasada yokken bizler islam-tr.org olsun onun öncesi olsun kendi cemaatimiz beraber uzun senelerdir gerek sehidlerin geride kalan aileleri, gereksede tevhidi durumundan iceriye girmis gerek selefi kimlikli gerek selefi olmayip tevhid bazli tutuklanmis diger cemaatteki kardeslere bir cok kez düzenli sekilde gerek kitap yardimi gerekse de maddi yardimini gerekse de arkada kalan ailelerine yardimlari bilinen gerceklerdir ve buna islami davalara bakan avukatlari arayarak teyit ettirebiliriz.

Siz 300-500 dergi yayarken bizim kardeslerimiz sirf suriyede 1 milyon adet hisnul muslim dua kitabi ve yine 1 milyon adet Zadu'l Mücahidin adli kitap suriyede dagitildi ve senelerdir hapisde olan kardeslerimize, Fethul Bari, mecmuul fetava, el bidaye ve nihaye gibi bir cok eser ücretsiz kardeslerimize ulastirilmis ve ulasirilmaya da devam etmektedir.

Ve Allah onlardan razi olsun bu isi yapanlarin arasinda bizler azinligiz bu tür yardimlari yapan bir cok baska cemaatlerden tanidigimiz abi ve kardeslerimiz de mevcuttur. Daha fazla yapilan yardimlari acikdan yazamiyorum bu sadece denizde olan bir damla, emin olun bunlardan cok daha fazlasini yapan kardeslerimiz piyasada bulunmaktadir hal böyle iken kendiniz icin hali hazirda bu isi bir tek yapmaya mecbur kalmis gibi bir ibare yanlistir ve dogru degildir düzeltilmesi gerekir ki, bu bize ve piyasada olan muvahhid müslüman kardeslerimize en büyük zulm olur.

Allah icin ben de size soruyorum bu tür bir yaziniz adilmidir, piyasada yardim yapan o kadar kardese haksizlik degilmidir ve en düsük seviyede bu bize haksizlik degilmidir bilip bilmeden sanki yardim yapmiyormusuz gibi bir lanse edisiniz hic hos degil.

Bu yardim mevzusu gercekden agir oldu diger kardesler adina ben yapilan yardimlari biliyorum ve cogunu buraya yazmaktan imtina ediyorum ancak sadece bir kacina girmek zorunda kaldim cünkü siz piyasada yokken biz ve baska kardesler vardi ve hala da varlar ve Allahin izniylede olmaya devam edecekler.

Kardeş, yaşadığımız bir süreç oldu. Garip-der varken bu işi orada şehid Abdurrahman abi yapıyordu ve adeta kendisini bu işe vakfetmişti. Dernek kapandıktan sonra bu işi üslenmek isteyen bir dernek kendi iç sorunlarından ötürü bu meseleden vazgeçti. Şu anda kurumsal olarak cezaevlerine yardım yapan ve kitap gönderen bir tek Vahdet Vakfı var Türkiye'de. Onlar da genelde kendi kitaplarını gönderiyorlar. Şu anda cezaevinde kalan bir müslüman (islami davalardan girenleri kastediyorum) kendisine mücahidlerin yazdığı bir kitap ulaştığında veya islam aleminden haber veren bir yayın ulaştığında onlar için gıda değil adeta şifa niyetine ilaç gibi geliyor. Bunu bizzat kendim yaşayarak şahit oldum. Yoksa ben siz yardım yapmıyosunuz veya türkiyedeki müslümanlar Suriye'deki veya eşleri şehid olmuş ailelere yardım yapmıyor demedim. Aksine dışarıdakilere yardım yapılırken içeridekiler büyük oranda unutuluyor. Madem bu kadar yardımı organize edebiliyorsunuz o zaman buradaki herkesin huzurunda açıkça söylüyorum: 500 KİŞİLİK CEZAEVİ LİSTESİNİ SİZE ULAŞTIRAYIM, BUNLARA HER AY ÇIKAN KİTAPLARDAN GÖNDERİN ve ÖZELLİKLE HAYATLARINI BU YOLA FEDA ETMİŞ İMZALARIN ESERLERİNİ ULAŞTIRIN. Dışarıdaki parasız müslümanları düşündüğünüzden daha hayırlısını yapmış olursunuz. İçerideki müslümana fıkıh, hadis, tefsir, dua kitabı zaten her türlü gidiyor. Asıl mesele içeriye giren müslümanın tutuklandığı davanın ricâlinin eserlerini ulaştırmak... Eğer bunu yapabilirseniz yani her ay düzenli olarak kargosunu gönderebilirseniz herkesin önünde söz veriyorum her çıkardığımız kitaptan 500 adet vakfedeceğim. Zaten biz gönderiyoruz elimizden geldiğince, bizi bu yükten kurtarın. Duacınız olurum. Vallahi bir milyon tane hissnul müslim dagıtmaktan daha büyük iş yapmış olursunuz. Çünkü dışarıdaki insan bir şekilde kitaba veya kaynağa ulaşabiliyor. Ama içerideki insanın yanlızlık duygusunu bile almak büyük bir iştir. İşte Garib-der'de bu çalışma yapılıyordu ve gerçekten de büyük mesafe katedilmişti. Piyasada ismini vermeyeceğim pek çok islami kitapçı kendilerine cezaevlerinden gelen mektuplara cevap yazmaya bile zahmet etmeksizin bize veriyordu.

Rabbim kendi rizasi dogrultusunda calisan tüm kardeslerimizin islama katkisindan razi olsun.

Ilk mesajinizda dediniz ki,

Ben de bu güzel niyetinize binaen Küresel Kitapdan cikan bütün kitaplari islamfoni.com adli sitemizde %60 indirimle kar gözetmeksizin ümmetin istifasesine sunacagim ve bugünden itibarende Küresel Kitabin bütün kitaplari islamfoni.com sitesinde %60 indirimle satisa baslayacaktir. Madem niyet güzel biz de bu güzel niyeti uygulamaya koyalim ki niyet tam gerceklessin.

Ben de sizi OKUMAK HERKESIN HAKKI sloganiyla tüm müslümanlara kitaplari en uygun olur fiatindan ulastirma düsüncesiyle yola cikan islamfoni.com kitap sitesine destek vermenizi bekliyoruz zira su son 1 ay icerisinde gerek selefi camia, gerekse de tevhidi bildigimiz camidan ciddi manada zorluklarla karsilastik. Ve hatta adini yazmayacagim ismi bende ve mailimde sakli, bir yayinevinin mali polislerle baskin yapacagini bile gördük. Tüm engellemelere ve tüm zorluklara ragmen Allahin izniyle ehli sünnet akidesinin tanitimina vesile olan kitaplari müslümanlara en uygun olur fiati ile ulastiracagiz.

Rabbim kendi rizasi dogrultusunda emek sarfeden kardeslerimizi bu yolda desteklesin ve bu yola köstek olanlarin yolunu kessin. Amin.

Şimdi gelelim bu meseleye;
Bizim kitapları kimin yüzde kaçla sattığı inanın hiç ama hiç umrumuzda bile değil. İsterseniz yüzde 80 ile satın. Madem çok hayır düşünüp yayılmasını istiyorsunuz, böyle yapın. Ancak şu kar etmiyoruz sözünüze bir talik düşmek istiyorum: Siz kitaba karşılık kitap alıyorsunuz ve aslında karınızda çok bir şey değişmiyor. Nitekim bizim eserleri yüzde 65 ile veren oldugu gibi yüzde 60 ile de veren var. Bizim içinse önemli olan eserlerin daha çok noktaya yayılması. Yoksa oldum olası bu takas işine ısınamadım gitti.

Bu münasebetle bundan önce sitenize koyduğunuz (ki siz şimdi diyene kadar bu sitenin size ait olduğunu da bilmiyordum) kredi kartıyla taksit yapma işini kaldırmanızı tavsiye ederim. Sattığınız kitapları bu kadar indirip faizli muamelelere müslümanları bulaştırmaktansa hiç böyle bir yola girmeyip piyasa şartlarından biraz daha ucuza kitapları göndermek sizin gibi islami ideallere bağlı bir kardeşe daha çok yakışır. Sitenizde 6 adet açıkça faizli işlem yapan bankayı kaldırıp önce kazancınızı şüphelerden korumanızı nasihat ederim. Bu da size bir kardeş tavsiyesi olsun.

Allah subhanehû kalplerimizi ayrılığa değil, vahdete kavuştursun.
Fî emânillah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt