Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forumdaki Delilsiz Paylaşımlar Hakkında

A Çevrimdışı

Al-Akhira

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
As-Salamun Alaikum waRahmatulahi waBarakatuhu

Bismillahirrahmanirrahim

Öncelikle Allaha hamd olsunki sizlerlen birlikteyim.
Ben Almanyadan din Kardesinizim...belki aranizda bilen vardir...Alhamdulillah!!
O güzel Dinimiz buralarda cok büyük ve güzel ilerlemeler icerisinde.

Türkiyede az bulunan sizler gibi kardeslere Rabbim Firdevs Cennetini nasip etsin.
Bu tür siteler nadir bulanan Türkiyemizde, sizleride tebrik ederim.

Sadece sunu fark ettimki, bagzi paylasimlar DELILSIZ paylasiliyor. COK YAZIK!!
Almanyada cok aktiv olan Forumuz (ahlu-sunnah.com) sitemizde bu kesinlikle hos
görünmemektedir ve yasaktir.

Herkez delilsiz....hic bir paylasim edinemez.
Sadece sizlere bir Nasiha...lütfen DELILSIZ hic kimse kendi basina DIN Konusunda
yorum yapmasin....biraz karismis gibi oluyorum...daha bugün üye oldum buraya ama...
sizleri Allah icin sevdigim icin söylemek istedim.

Eger Izin verirseniz bende sizlere güzel paylasimlar paylasmak istiyorum
ve ilk olarak "Allah icin sevmenin nekadar güzel ve önemli oldugunu" görmeniz
ve arzu ederim

jazakallahu khairan
Ukhti Humayra

Mikdâm b. Ma'dî Kerib'den -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
(( إِذَا أَحَبَّ أَحَدُكُمْ أَخَاهُ فَلْيُعْلِمْهُ إِيَّاهُ.)) [ رواه الترمذي وحسنه الألباني في السلسلة الصحيحة]
"Sizden biriniz, (müslüman) kardeşini sevdiği zaman, sevdiğini ona bildirsin (haber versin)." (Tirmizî; hadis no: 2392. Elbânî; 'Silsiletu'l-Ehâdîsi's-Sahîha'; hadis no: 417'de hadisin hasen olduğunu belirtmiştir.)
Enes b. Mâlik'ten -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, o şöyle demiştir:
(( كُنْتُ جَالِسًا عِنْدَ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ إِذْ مَرَّ رَجُلٌ، فَقَالَ رَجُلٌ مِنْ الْقَوْمِ: يَا رَسُولَ اللهِ! إِنِّي لَأُحِبُّ هَذَا الرَّجُلَ. قَالَ: هَلْ أَعْلَمْتَهُ ذَلِكَ؟ قَالَ: لَا، فَقَالَ: قُمْ فَأَعْلِمْهُ، قَالَ: فَقَامَ إِلَيْهِ فَقَالَ: يَا هَذَا وَ اللهِ إِنِّي لَأُحِبُّكَ فِي اللهِ. قَالَ: أَحَبَّكَ الَّذِي أَحْبَبْتَنِي لَهُ.)) [رواه أحمد وأبو داود وهو حديث صحيح]
"Ben, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in yanında otururken ansızın bir adam bize uğradı.Orada bulunanlardan birisi:
-Ey Allah'ın elçisi! Ben bu adamı seviyorum, dedi.
Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:
- Bunu (kendisini sevdiğini) ona bildirdin (haber verdin) mi? Diye sordu.
Adam:
- Hayır, diye cevap verdi.
Bunun üzerine Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:
- Kalk git ve kendisini sevdiğini ona bildir, buyurdu.
Enes dedi ki:
Adam kalkıp o adamın yanına gitti ve ona:
- Ey falanca! Allah'a yemîn ederim ki seni Allah için seviyorum, dedi.
Adam da ona:
- Beni kendisi için sevmiş olduğun Allah da seni sevsin, dedi."(Ahmed ve Ebu Dâvud rivâyet etmişlerdir. Hadis sahihtir.)
Ben de sana diyorum ki:Beni kendisi için sevmiş olduğun Allah Teâlâ da seni sevsin.

Muhammed b. Salih el-Muneccid
Islam Q&A

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Aleykum Selam hosgeldiniz,

Kardesim giris bir gol atma niyeti bir,

simdi Forumda yöneticiler ve diger kardesler acilan konulari arastirmakta ve yanlis olan meseleleri dogrularini vererecek düzeltmektedirler...
Herkesin Alim olacak diye dinde bir kural yok, Bu Forum Alimede, cahilede, ilim ögrenmek isteyenede ve ögretmek isteyenlerede acik...

Delilsiz bazi konular olabillir normaldir, lakin gel gör ki Ahlu-Sunnah.com forumuzun cevirme hattalari ile doludur, bir iki gezinti yaptim ceviri hattasi buldum ! Bunun vebalini kim yüklenecek ? örnek basit bir baslik "Imām Mālik lachte über Sūfīs"

Ayrica foruma devam baksam mutlaka Delilsiz paylasimlarda bullurum, Niyetim forumun hattalarini göstermek degildir, lakin sizden "cok yazik" vs. sözlerinizden ziyade forumun ve forum icinde degerli ve yararli paylasimlari hice sayip bazi basliklara göz attip kinama yapmaniz hos degil..

Son sözüm, burda herkes kendisine göre delil sunmustur, hatta ilimden hicbir nasibi olmayanlarda, zira onlarin delilleri kendi akil ve hevalaridir..

Selametle

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
As-Salamun Alaikum waRahmatulahi waBarakatuhu

Bismillahirrahmanirrahim

Öncelikle Allaha hamd olsunki sizlerlen birlikteyim.
Ben Almanyadan din Kardesinizim...belki aranizda bilen vardir...Alhamdulillah!!
O güzel Dinimiz buralarda cok büyük ve güzel ilerlemeler icerisinde.

Türkiyede az bulunan sizler gibi kardeslere Rabbim Firdevs Cennetini nasip etsin.
Bu tür siteler nadir bulanan Türkiyemizde, sizleride tebrik ederim.

Herkez delilsiz....hic bir paylasim edinemez.
Sadece sizlere bir Nasiha...lütfen DELILSIZ hic kimse kendi basina DIN Konusunda
yorum yapmasin....biraz karismis gibi oluyorum...daha bugün üye oldum buraya ama...
sizleri Allah icin sevdigim icin söylemek istedim.

Eger Izin verirseniz bende sizlere güzel paylasimlar paylasmak istiyorum
ve ilk olarak "Allah icin sevmenin nekadar güzel ve önemli oldugunu" görmeniz
ve arzu ederim

jazakallahu khairan
Ukhti Humayra

Mikdâm b. Ma'dî Kerib'den -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur:
(( إِذَا أَحَبَّ أَحَدُكُمْ أَخَاهُ فَلْيُعْلِمْهُ إِيَّاهُ.)) [ رواه الترمذي وحسنه الألباني في السلسلة الصحيحة]
"Sizden biriniz, (müslüman) kardeşini sevdiği zaman, sevdiğini ona bildirsin (haber versin)." (Tirmizî; hadis no: 2392. Elbânî; 'Silsiletu'l-Ehâdîsi's-Sahîha'; hadis no: 417'de hadisin hasen olduğunu belirtmiştir.)
Enes b. Mâlik'ten -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, o şöyle demiştir:
(( كُنْتُ جَالِسًا عِنْدَ رَسُولِ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ إِذْ مَرَّ رَجُلٌ، فَقَالَ رَجُلٌ مِنْ الْقَوْمِ: يَا رَسُولَ اللهِ! إِنِّي لَأُحِبُّ هَذَا الرَّجُلَ. قَالَ: هَلْ أَعْلَمْتَهُ ذَلِكَ؟ قَالَ: لَا، فَقَالَ: قُمْ فَأَعْلِمْهُ، قَالَ: فَقَامَ إِلَيْهِ فَقَالَ: يَا هَذَا وَ اللهِ إِنِّي لَأُحِبُّكَ فِي اللهِ. قَالَ: أَحَبَّكَ الَّذِي أَحْبَبْتَنِي لَهُ.)) [رواه أحمد وأبو داود وهو حديث صحيح]
"Ben, Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-'in yanında otururken ansızın bir adam bize uğradı.Orada bulunanlardan birisi:
-Ey Allah'ın elçisi! Ben bu adamı seviyorum, dedi.
Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:
- Bunu (kendisini sevdiğini) ona bildirdin (haber verdin) mi? Diye sordu.
Adam:
- Hayır, diye cevap verdi.
Bunun üzerine Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-:
- Kalk git ve kendisini sevdiğini ona bildir, buyurdu.
Enes dedi ki:
Adam kalkıp o adamın yanına gitti ve ona:
- Ey falanca! Allah'a yemîn ederim ki seni Allah için seviyorum, dedi.
Adam da ona:
- Beni kendisi için sevmiş olduğun Allah da seni sevsin, dedi."(Ahmed ve Ebu Dâvud rivâyet etmişlerdir. Hadis sahihtir.)
Ben de sana diyorum ki:Beni kendisi için sevmiş olduğun Allah Teâlâ da seni sevsin.

Muhammed b. Salih el-Muneccid
Islam Q&A

aleykum selam ahi hoş geldin. Bizi kendisi için sevmiş olduğun Rabbimde sizi sevsin. Almanyadan delile hassas olan kardeşlerimizi görmek bizi çok mutlu etti. Rabbim sayılarınızı arttırsın. Nasihatin için Allah razı olsun.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum Selam hosgeldiniz,

Kardesim giris bir gol atma niyeti bir,

simdi Forumda yöneticiler ve diger kardesler acilan konulari arastirmakta ve yanlis olan meseleleri dogrularini vererecek düzeltmektedirler...
Herkesin Alim olacak diye dinde bir kural yok, Bu Forum Alimede, cahilede, ilim ögrenmek isteyenede ve ögretmek isteyenlerede acik...

Delilsiz bazi konular olabillir normaldir, lakin gel gör ki Ahlu-Sunnah.com forumuzun cevirme hattalari ile doludur, bir iki gezinti yaptim ceviri hattasi buldum ! Bunun vebalini kim yüklenecek ? örnek basit bir baslik "Imām Mālik lachte über Sūfīs"

Ayrica foruma devam baksam mutlaka Delilsiz paylasimlarda bullurum, Niyetim forumun hattalarini göstermek degildir, lakin sizden "cok yazik" vs. sözlerinizden ziyade forumun ve forum icinde degerli ve yararli paylasimlari hice sayip bazi basliklara göz attip kinama yapmaniz hos degil..

Son sözüm, burda herkes kendisine göre delil sunmustur, hatta ilimden hicbir nasibi olmayanlarda, zira onlarin delilleri kendi akil ve hevalaridir..

Selametle

Ahi Allah razı olsun, herkes kendini biliyor, kardeşin dediklerini nasihat olarak alalım yeter.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam Rahmatullahi ve Berekad hoşgeldin gurbetçi kardeşim

Üst Ana Sayfa Alt