Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forumdaki mesajlarım ve forum kullanımım hakkında- Veda-

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Selamün aleyküm,

Hatırı sayılır bir süredir forumu takip ediyor, kullanıyorum. Bir kaç ay sonra üçüncü yılımı dolduracağım. Bu süre içersinde bir çok konuda bilgi edinmeme farklı bakış açılarını tanımama vesile oldu. Bu konuda vesile olan herkese Allah'tan subhanahû we teâlâ hayırla karşılığını vermesini dilerim.

Foruma beni getiren şey bir arayış süreciydi. Bu süreç, ara ara sekteye uğraşa da foruma katıldıktan sonra da devam etti ve son dönemlerde araştırmaların sonucunda bazı meselelerde forum yönetimi tarafınan aşırı kabul edilen bazı sonuçlara vardım ve ben böyle inanıyorum. Forum kurallarında, yönetim tarafından aşırı kabul edilen insanların inançlarının paylaşımı yasak olduğu ve bulunmalarınında töhmete neden olduğunu bildiğimden dolayı forumdaki kalmayı doğru bulmadım. Forumu uzaktan takip etmenin ya da kullanmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Ayrıca cehalet , halkların hükmü, tekfir engelleri vb. ve bazı menheci konularda forumda yazdığım yazılarımda eski inancıma ait bazı yazılar olabilir. Bunların batıl olduğuna inandığım için Allah'a tövbe ediyor ve O'dan mağfiret diliyorum.

Son olarak forum üyelerine de şunu tavsiye ederim. Bazen, bazı kişilerin kendilerince başkalarına "şu menhec ve itikada kabul edenleri, şu hocaları alimleri, gruptakileri dinle diğerlerini takip etme, uzak dur vb." tavsiyelerde bulunduklarına şahit oldum. Vaktinde bana da benzeri sözleri söylemiş olan, eskiden beraber bulunduğum kişilerin sözlerine kulak verseydim Allah muhafaza şuan şeriat getireceğim diye demokratik sisteme girmiş bir partinin içersinde küfrün karanlık yüzlerinden biri olabilirdim ki bu bana da teklif edilmiş ama başta -İnşâAllah - Allah'ın subhanehû we teâlâ hidayet etmesi ve bırakmadığım arayış süreci beni bu durumdan muhafaza etmişti. " Tabi selefin yolundan ilerlemeye çalışan, bu iddiada bulunan insanların dışındaki hadis inkarcıları, kapirperestler vb dalâlet fırkalarını kast etmiyorum"
Daha başka bir çok konuda da bunun faydasını gördüm elhamdulillah. Bunu niçin yazdım diye düşünülebilir. Aynı hataya sizin de düşmemeniz ve bir vefa borcu olarak foruma bu açıklamayı bırakmak istedim.
Lütfen hepiniz hakkınızı helal edin. Benim eğer varsa hakkım herkese helal olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam;
İbretlik mesajını üzülerek okudum, ve özelden de sana yazdım ve sorularım oldu, özetle de cevablar verdin. Gerek bu ve gerekse özelden yazında değindiğin gibi aşırı tekfir hastası dediğimiz harici itikadını kendine menhec edindin. Yine yazında değindiğin "halkların hükmü" konusunda sorduğum gibi asli kâfir olmayan Türkiye halkını komple kafir görmekte ve cehaleti de mazeret kabul etmediğini bildirdin. Dolayısıyla değindiğin gibi burada durmanın bir anlamı kalmadı, çünkü şeyhlerini, hocalarını reklam yaptırmıyor, kendimizi de açıktan tekfir ettiremiyorduk.

Rabb'im kalblerimizi dini üzere sabit kılsın ve müslümanın kanına girmekten bizi muhafaza buyursun. Bundan sonra yapacak ve diyecek pek bir şey kalmıyor, Rabb'im bir an önce ehl-i sunnetin akidesine dönmeyi ve tevbe etmeyi nâsib eylesin

Üst Ana Sayfa Alt