Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Fransa: Nusra Cephesi ''terör'' Örgütleri Listesine Alınsın

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fransa, Suriye'deki savaşta Baas rejimine karşı mücadele eden gruplardan Nusra Cephesi'nin BM terör örgütleri listesine alınmasını istedi

Fransa Dışişleri Bakanı Laudent Fabius, Suriye'deki "Nusra Cephesi"nin BM'nin ''terör'' örgütleri listesine alınması çağrısında bulundu.

Le Monde gazetesine demeç veren Fabius, Suriyeli ılımlı güçlere verilen desteğin artırılmasını isterken El Kaide'ye yakınlığıyla bilinen Nusra Cephesi'nin BM'nin ''terör'' örgütleri listesine alınmasını talep etti.

Fabius, "Suriye'de giderek bütünleşecek, genişleyecek ve rejimin değişmesi halinde toplumdaki bütün grupların haklarına saygı gösterecek Suriyeli Ulusal Konsey'in oluşturduğu ılımlı muhaliflere yönelik desteğimizi artıracağız. Ancak bir anlam kargaşasına yol açmamak için biz Nusra Cephesi'nin BM bünyesindeki ''terör'' örgütleri listesine alınmasını talep ediyoruz" ifadesini kullandı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım ben bile ferd olarak, alenen sadece cihadın farziyetini anlatsam (yani cihad etmesem bile) beni de terör listesine koyarlar. Bunların terör listeleri benim için hiç bişey ifade etmez çünkü ben kafirleri daima aşağılık varlıklar olarak görüyorum. Sende öyle yap.
Ayrıca burda şaşılacak ne var? Bu kafirler gözü pek, cesur ve mert müslümanlardan tırsıyor onların önüne kesmek istiyor. Ve bu kafirler bizi güçsüzleştirmek, korkaklaştırmak ve düzene karşı itaat etmemizi istiyor.

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım ben bile ferd olarak, alenen sadece cihadın farziyetini anlatsam (yani cihad etmesem bile) beni de terör listesine koyarlar. Bunların terör listeleri benim için hiç bişey ifade etmez çünkü ben kafirleri daima aşağılık varlıklar olarak görüyorum. Sende öyle yap.
Ayrıca burda şaşılacak ne var? Bu kafirler gözü pek, cesur ve mert müslümanlardan tırsıyor onların önüne kesmek istiyor. Ve bu kafirler bizi güçsüzleştirmek, korkaklaştırmak ve düzene karşı itaat etmemizi istiyor.
Müslümanlar her zaman teröristtir. Ne mutlu terörist olanlara ! Allahu Akbar.

Üst Ana Sayfa Alt