Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Free Zone - Had Gadia ( ilginç)

• Konbuyu başlatan PhiloSophiaLoren
  • Başlangıç tarihi
P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
http://www.youtube.com/watch?v=6VxD4WqMOmc

............

Chava Alberstein yorumu ağlama tadında olan şarkı. Yok öyle mızıl mızıl değil, giderek artan bir ivmeyle höngür şofurt. Hani haksızlığa uğradığınızda ağladığınız gibi, elinizden bir şey gelmediğinde ağladığınız gibi. Tam da natalie portman'ın ağladığı gibi... Sözleri hafızalarımızdan bir çocukluk tekerlemesini çekip çıkarır önce. Sonra büyüdükçe tanık olduğumuz savaşları.Bitmek bilmeyenleri.O sırada şarkıda sormaktadır “ne zaman bitecek bu kısır döngü?”diye. “Bugün ne değişti ? – ben değiştim der şarkı. Dokunur…
· (narocleptic-Ekşi sözlük)

………

Ah kuzucuk.. Babam aldı onu iki paraya…şarkının sözlerini bir araştırın çok manidardır ve ilginçtir ki İbranice bir parçadır. Lahana turşusu misali. ( Martin)

P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
videoyu yükleyemedim linki verdim.

P Çevrimdışı

PhiloSophiaLoren

Guest
Videoyu izlemediyseniz sadece yapılan açıklama cidden saçma gözükebilir. Fakat videodaki ibranice şarkı hafif araştırıldığında çok farklı şeyler bulacaksınız.

Üst Ana Sayfa Alt