Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gata Profesörü Kabul Etti

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
GATA Profesörü Kabul Etti:

Şizofreni cin carpmasıdır"."

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde görevli Prof. Dr. Kemal Irmak'ın uluslararası hakemli dergi Journal of Religion and Health'in haziran ayı sayısında yayımlanan makalesi tartışma yarattı. Irmak, "Schizophrenia or possession?" (Şizofreni mi, cin çarpması mı?) başlıklı makalesinde beyne yerleşmiş cinlerin şizofreni semptomları oluşturabileceğini belirterek, bazı üfürükçülerin de hastaları tedavi ettiğini ileri sürdü. Tıp mesleğinin "cin çarpması" olasılığını artık hesaba katması gerektiğini savunan Irmak, doktorların "dini şifacılar" ile birlikte çalışması gerektiğini savundu.

"CİNLİ BİR DÜNYA" YAKLAŞIMI

Prof. Dr. Irmak makalesinde şu ifadeleri kullandı: "Halüsinasyon problemine karşı geliştirilebilecek bir yaklaşım, cinli bir dünyanın varlığı ihtimalini düşünmek olabilir. Cinler bütün ana dinlere göre, var olduğu ve insanları ve insanların vücutlarını yönlendirdiği düşünülen görünmez varlıklardır. Cinlilik durumu, sanrılar ve halüsinasyonlarla birlikte gözlemlenen ruhsal bozukluğun yarattığı bir dizi tuhaf davranış olarak yorumlanabilir. Bu nedenle şizofrenideki halüsinasyon, cinlerin gerçek görüntüsünden kaynaklanan yanlış bir yorum/yanılsama olabilir. Bulunduğumuz bölgedeki bir üfürükçü, şizofreni hastalarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Tedavi yöntemi, hastaların 3 ay içinde görünen semptomlardan kurtulduğu düşünüldüğünde başarılıdır. Bu nedenle tıp insanlarının üfürükçülerle çalışmaları, şizofreni için daha faydalı bir tedavi yolu sunmaktadır."

Son düzenleme:
Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
GATA Profesörü Kabul Etti:

Şizofreni cin carpmasıdır"."

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde görevli Prof. Dr. Kemal Irmak'ın uluslararası hakemli dergi Journal of Religion and Health'in haziran ayı sayısında yayımlanan makalesi tartışma yarattı. Irmak, "Schizophrenia or possession?" (Şizofreni mi, cin çarpması mı?) başlıklı makalesinde beyne yerleşmiş cinlerin şizofreni semptomları oluşturabileceğini belirterek, bazı üfürükçülerin de hastaları tedavi ettiğini ileri sürdü. Tıp mesleğinin "cin çarpması" olasılığını artık hesaba katması gerektiğini savunan Irmak, doktorların "dini şifacılar" ile birlikte çalışması gerektiğini savundu.

"CİNLİ BİR DÜNYA" YAKLAŞIMI

Prof. Dr. Irmak makalesinde şu ifadeleri kullandı: "Halüsinasyon problemine karşı geliştirilebilecek bir yaklaşım, cinli bir dünyanın varlığı ihtimalini düşünmek olabilir. Cinler bütün ana dinlere göre, var olduğu ve insanları ve insanların vücutlarını yönlendirdiği düşünülen görünmez varlıklardır. Cinlilik durumu, sanrılar ve halüsinasyonlarla birlikte gözlemlenen ruhsal bozukluğun yarattığı bir dizi tuhaf davranış olarak yorumlanabilir. Bu nedenle şizofrenideki halüsinasyon, cinlerin gerçek görüntüsünden kaynaklanan yanlış bir yorum/yanılsama olabilir. Bulunduğumuz bölgedeki bir üfürükçü, şizofreni hastalarının iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Tedavi yöntemi, hastaların 3 ay içinde görünen semptomlardan kurtulduğu düşünüldüğünde başarılıdır. Bu nedenle tıp insanlarının üfürükçülerle çalışmaları, şizofreni için daha faydalı bir tedavi yolu sunmaktadır."
Haberin linkini atar mısın?

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cinlerin carpmasi ve bazi kardeslerimizinde bu hastalari tedavi ettigi dogrudur. Tabi isin ehlide vardir , ufurukcusude vardir , mesyumuda vardir. Adam bilime ters kose yaptirmis

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Arkadaşlar cinler bir çok rahatsızlığa sebep olabiliyorlar. Bu konuda insanların kesinlikle bilinçlenmesi lazım cinayetler boşanmalar bazı tıbbı olmayan hastalıklar(Tıbta çaresi olmayan şeker hastalığı vb.) cinlerden kaynaklanıyor olabilir

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Sumeyye musluman ablaaaa !
Bilgilendir ! Seker hastaligi cinleme.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hâlâ cinler ile şeker hastalığı arasındaki bağlantıyı kuramadım, ya da bağlantı var da benim kafam basmadı.Hadi ruhsal ve psikolojik hastalıkların cinlerle alakasını anlarım da; şeker hastalığı ne alaka?
Lüften soruma işin ehli olanlar cevap versin; Ya Samanpan, Ya Sümeyye Müslüman, ya da bu forumda rukye işi ile uğraşanlardan biri cevap versin, işin ehli olmayan cevap verirse tatmin edici cevap olmaz diye düşünüyorum, enazından mutmain olmam.

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu hakkında İmam Şibli - Cinlerin Esrarı Kitabını okumanızı tafsiye ederim.

ben o kitabı okumadım ama biliyorum. almıyorum çünkü üfürükçüler onunda içine ekleme çıkarma yapmıştır diye düşünüyorum. piyasada havas kitabı diye dolaşan onlarca kitap var. medyumcukların başucu kitapları.
sende var ise bilgi verir misiniz nasıl bir kitap. ayet, hadis, sahabe kavli, imamların nakli ise okunur yoksa almayayım.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben hâlâ cinler ile şeker hastalığı arasındaki bağlantıyı kuramadım, ya da bağlantı var da benim kafam basmadı.Hadi ruhsal ve psikolojik hastalıkların cinlerle alakasını anlarım da; şeker hastalığı ne alaka?
Lüften soruma işin ehli olanlar cevap versin; Ya Samanpan, Ya Sümeyye Müslüman, ya da bu forumda rukye işi ile uğraşanlardan biri cevap versin, işin ehli olmayan cevap verirse tatmin edici cevap olmaz diye düşünüyorum, enazından mutmain olmam.

Buna bende katiliyorum.
Anlamadim seker cin olayini.

Üst Ana Sayfa Alt