Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gazze de "Selefi Cihad" Akımının bazı resimleri

İmam_Leknevi Çevrimdışı

İmam_Leknevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
7101610x.jpg

1988610x.jpg

3789610xa.jpg

3051610xd.jpg

244610xg.jpg

939610xh.jpg

3946610xs.jpg

3342521701250267890.jpg

77623448061250267838.jpg

59224882511250268109.jpg

45395127691250268006.jpg

sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Gazze'de veya Batı Şeria'da günümüzde var mı bu Mücahid kardeşler?

K Çevrimdışı

kargı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ALLAH insana basiret vermedikten sonra geçen aylarda bir tatsız olay yaşanmıştı.cundu enserullah adlı bir grup gazzenin tek giriş kapısı olan refah bölgesinde gazzede islami bir yönetim varken onları kabul etmeyip kendi ni yönetici ve tek hakim olarak görmeye çalıştı özücü olan ise bir vahdet varken bunu basiretsizlikten dolayımı her nedense görmemekte ve gazzenin tek giriş(tüneller)bölgesinde kendi emirliğini kurduğunu ilan etti her nekedar orda hata yaptılarsada vahabi kardeşlerimiz haması suçlamaya başladılar biraz basiret batı şeriada bu yapılan ma yok sadece refah ta bi olay patlak verdi
vesselam

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.islam-tr.org/islamda-cihad/16223-hamas-icinizde-akli-basinda-olan-biri-yok-mu.html

S.A Oku bakalım fitneci olan kim ahilerin katilleri kimler ?
Filistin başkadır Hamas başkadır

filistin neyse hamas ta odur sen gel de olan iktidara kafa tut fitne çıkar sonra gel de ben olan islamı kabul etmeyecem de ben kendi islamımı burda kuracam bi daha söylüyorum basiretli olun neden batı şeria dedğl neden gazze han yunus deil de gazze refah gazze nin tek giriş kapı sı orası ve orda kendi hilafetini kuracagını söylüyo hamas polislri ve bir üst düzey olmak üzere 5 kişi konuşmaya gidiyor ilk ataeşte bu 5 kişi şehid ediliyor ondan sonra hamas saldırı yor ilk önce haberleri düzgün kaynaklardan alın

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A Şimdi haberi eğer hamasın etkisinde olan velfecr kudüsyolu ahmet varol doğru yazıyor geri kalan haber kaynakları yalan yanlış. :) Neyse bu tartışmaya girmenin lüzumu yoktur. Müslümanların nerede nasıl şehit edildiğini bilen biliyor geri kalanların iddaları çok önemli değil. Bakarsak haberde ve verilen linklerde haberin içeriği mevcuttur. Geri kalan haber kaynağı olmayan delilsiz suçlamalara bakacak zaman yok :)
Konu ben açısından net ev açıktır.. Filistin başkadır Hamas başka. Fazla ben adına söz söylemeye gerek yok..
kusura bakma ama ben böyle bişey söylemedim o haklı bu haklı açık olan bu başka yere cekip müslümanlara yanlış bilgi veremessizniz ALLAH razı olsun

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi sen konuya genel yazdın bende sen bunu dedin demedim sen yukarda görüşünü yazdın bende bu verdiğim isimlerin taraftarları bu tarz söylemlerde bulunurlar ve çokda gördük biz bunları bundan dolayı yazdım.. Haklı haksız kavgası yok görüş net ve açıktır .. Orada Müslümanlar şehit edilmiştir resimleri her dilde yada haberleri dillerde mevcuttur. Ahiler istediği şekilde olayları düşünür ve yorumlar..Benim bu konuda durduğum yer bellidir. Sende başka yerde olabilirsin ahi.. Allah sendende razı olsun ikimizede rahmet etsin..
Allah Var Sorun Yok..
axi kardeşim şehid olanlara bizde şehid idyoruz başka bişeyde deiller ben sadece buna kızıyorum biraz basiretli olsalardı hamas ı da suçlayamazsın gazzede bugün şerat kanunları geçiyor bunu da bil axi burda keşke deyipte kavga edemeyiz ALLAH bizi affetsin

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Keşkesi falan yok hala katilleri savunuyorsun bana neyse konu gereksiz tartışma hali alacak.. Hamas benim selefi kardeşlerimi şehit etmiştir mesele bu kadar açık ve nettir. Şeriat kanunlarını hamasmı uyguluyor ? Çeçenistanda ahileri şehit eden Ruslarla danışıklı dövüş içinde olan aynı hamas bakın devlet başkanı oldu ilk onları ziyaret ettiler konu uzar gider ve ben için gereksiz hal alır..
Görüşüm yukarıda net ve açıktır .. Herkesin görüşü kendine ben için bu konuya yazmak artık zühuldur :)
Allah herkese istediği dostu versin benim dostum şehit edilenlerdir...
Konu ben için bitmiştir..
benim dostum her zaman hak için de hareket edendir hudeybiye ant laşmasında ne olmuştu resul (s.a.v) kardeşlerine ashablarına işkence yaparken onlarla anlaşma yapmıştı ve islam aleminin o zamaki yapmış olduğu en agır antlaşma idi sonu ne oldu müslümanlar için bir zafer ALLAH a emanet konu şimdi bitti benim içimde

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Kısa açıklama yapayım konu dallanıp budanmasın dosttan kastım şehit edilen ve onları şehit edilenlerdir. Yani orada iki taraf vardır benim tarafım bellidir demek istedim yani..Kastım konuyu yazan ahiler değildir..

axi ben zaten üzerime alınmadım ben de dedimki benim tarafım hakı bilip basiretlice savunandır konuda bitti dedim başka bişey yok

İ Çevrimdışı

İbn_Talha

Üye
İslam-TR Üyesi
axi kardeşim şehid olanlara bizde şehid idyoruz başka bişeyde deiller ben sadece buna kızıyorum biraz basiretli olsalardı hamas ı da suçlayamazsın gazzede bugün şerat kanunları geçiyor bunu da bil axi burda keşke deyipte kavga edemeyiz ALLAH bizi affetsin

lütfen hamas adına konuşurken en azından onların kendi kavillerini yazın hamas nerede hangi şeriatı uyguluyor yazarmısın.

Filistin parlamentosunun Hamas milletveli Hamid Beytavi “El-Gadil Urdunuyye” isimli gazetede 20.2.2006 yılında yaptığı bir röportajında şöyle demiştir:

“Kimileri bizim hükümette oluşumuzdan dolayı, irticayı getireceğimizden, kadınları örtünmeye zorlayacağımızdan, kişisel özgürlükleri kısıtlayacağımızdan yana –ki kadın hakları da buna dahildir- endişe duymaktadır. Ancak bu endişelerin hiç birisi haklı değildir. Zira Hamas hareketi yeni bir oluşum değildir ki… Aynı zamanda biz yaygaracı bir cemaatte değiliz. Hamas kökleri “İhvanu Müslimiyn” cemaatine dayanan bir harekettir. Biz onun uzantısıyız. Biz asla İslam şeriatini uygulamayacağız. Buna mukabil bizler mümkün mertebe gücümüz nispetince İslami ilkelere uymaya, güzel öğütle ve hikmetle İslamî şiarlara bağlı kalmaya davet edeceğiz. Hamas’ın hiçbir zaman İslam devleti kurmak ve İslam şeriatini tatbik etmek gibi bir düşüncesi olmamıştır.”

İsmail Heniyye’nin naibi Dr. Nasruddin Şair şöyle der: “Bizim çıkardığımız kanunlar herkese tatbik edilmek üzere konulmuştur. Kim bu kanunları istemiyorsa cehennemin dibine gitsin.”

Derim ki: Şuna bir bakın. Nasıl hakkı batıla çevirmekte. Hâlbuki doğru olan onların çıkardığı kanunlara itaat edenlerin cehennemin dibine gireceği değil midir?

Hamas hükümetinin meclis başkanı Aziz Duveyk 23.2.2006 yılında yaptığı bir konuşmada şöyle demiştir:

“Hamas’ın idaresi altındaki yeni hükümet hiçbir zaman Filistinlileri, günlük hayatlarında İslam şeriatinin kurallarını benimsemeye zorlamayacaktır. Yine aynı şekilde hiçbir zaman sinemaları, alkollü içeçek satan lokantaları kapatmayacaktır. Hamas hükümeti içinde hiçbir ferdin İslam şeriatini zorla tatbik etmek gibi bir niyeti yoktur. Tüm bunlar bizim proğramımızda olmayan şeylerdir ve bunları yapmaya da asla kalkışmayacağız.”

ALLAH şahid ki amacım fitne çıkarmak değil sadece tek yolun nebevi metod olduğudur bizim inancımızda demokrasi küfürdür.ALLAH davasında sadık olan şeriatın gelmesi için mücadele eden kardeşlerimden razı olsun

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
lütfen hamas adına konuşurken en azından onların kendi kavillerini yazın hamas nerede hangi şeriatı uyguluyor yazarmısın.

Filistin parlamentosunun Hamas milletveli Hamid Beytavi “El-Gadil Urdunuyye” isimli gazetede 20.2.2006 yılında yaptığı bir röportajında şöyle demiştir:

“Kimileri bizim hükümette oluşumuzdan dolayı, irticayı getireceğimizden, kadınları örtünmeye zorlayacağımızdan, kişisel özgürlükleri kısıtlayacağımızdan yana –ki kadın hakları da buna dahildir- endişe duymaktadır. Ancak bu endişelerin hiç birisi haklı değildir. Zira Hamas hareketi yeni bir oluşum değildir ki… Aynı zamanda biz yaygaracı bir cemaatte değiliz. Hamas kökleri “İhvanu Müslimiyn” cemaatine dayanan bir harekettir. Biz onun uzantısıyız. Biz asla İslam şeriatini uygulamayacağız. Buna mukabil bizler mümkün mertebe gücümüz nispetince İslami ilkelere uymaya, güzel öğütle ve hikmetle İslamî şiarlara bağlı kalmaya davet edeceğiz. Hamas’ın hiçbir zaman İslam devleti kurmak ve İslam şeriatini tatbik etmek gibi bir düşüncesi olmamıştır.”

İsmail Heniyye’nin naibi Dr. Nasruddin Şair şöyle der: “Bizim çıkardığımız kanunlar herkese tatbik edilmek üzere konulmuştur. Kim bu kanunları istemiyorsa cehennemin dibine gitsin.”

Derim ki: Şuna bir bakın. Nasıl hakkı batıla çevirmekte. Hâlbuki doğru olan onların çıkardığı kanunlara itaat edenlerin cehennemin dibine gireceği değil midir?

Hamas hükümetinin meclis başkanı Aziz Duveyk 23.2.2006 yılında yaptığı bir konuşmada şöyle demiştir:

“Hamas’ın idaresi altındaki yeni hükümet hiçbir zaman Filistinlileri, günlük hayatlarında İslam şeriatinin kurallarını benimsemeye zorlamayacaktır. Yine aynı şekilde hiçbir zaman sinemaları, alkollü içeçek satan lokantaları kapatmayacaktır. Hamas hükümeti içinde hiçbir ferdin İslam şeriatini zorla tatbik etmek gibi bir niyeti yoktur. Tüm bunlar bizim proğramımızda olmayan şeylerdir ve bunları yapmaya da asla kalkışmayacağız.”

ALLAH şahid ki amacım fitne çıkarmak değil sadece tek yolun nebevi metod olduğudur bizim inancımızda demokrasi küfürdür.ALLAH davasında sadık olan şeriatın gelmesi için mücadele eden kardeşlerimden razı olsun

As Salamu 'Alaykum

hamasin söylediklerine bir bakiyorumda, sanki ortadogunun "hosgörü-dinler-arasi-diyalog-soft-light-demokratik-(islam)-... hareketi ..." ?!

Aklini, Kur'an ve Sünnetin önüne geciren SAPIKTIR, zira Hakikatten öte sapikliktan baska birsey yoktur !

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Hamas Usulü Şeriat
Filistin'in Gazze Şeridi'ni Ele Geçiren Hamas'ın Kurucularından Mahmud El-zahar, Alman Der Spiegel Dergisi'nin Online Versiyonunda Yayınlanan Röportajında Şu Mesajları Verdi.
01 Ocak 1970 Perşembe Saat 02:33
Reklam

Filistin?in Gazze Şeridi?ni ele geçiren Hamas?ın kurucularından Mahmud el-Zahar, Alman Der Spiegel Dergisi?nin online versiyonunda yayınlanan röportajında şu mesajları verdi.

Bir devletimiz olmadığından şeriat ilan edemiyoruz. Ama İslami bir toplum kurabiliriz.

Şeriat devletinin bugünkünden farkı olmayacak. Gazze?de İslamiyet?e uygun yaşıyoruz. Hırıstiyanlar, Hırıstiyan olmaya devam edecek. Laik ve komünist partiler de olacak..Mahmud el-Zahar, bütün Arap ülkelerinde özgür ve adil seçimlerin gerçekleştirilmesi durumunda İslamcı partilerin iktidara geleceğini savunuyor. Söyleşi özetle şöyle:

Geçen cumartesi Gazze Şeridi?nde kontrolü ele geçirdiniz. Hamas?ın Gazze?de şeriat devleti kurmak istediği söyleniyor. Bu doğru mu?

Tabi ki. Halihazırda İslami devlet kuramayız, çünkü Filistinliler olarak bir devletimiz yok. Devletimiz olana kadar, İslami bir toplum oluşturmak istiyoruz.

Hamas?ın yönettiği İslami devlet nasıl olacak?

Bugünkünden farkı olmayacak, çünkü Gazze?de yaşam tarzı ve gelenekler, İslama uygun. Ticaret, düğünler, boşanmalar hepsi İslami. Devlet olduğumuzda, herkes için özgürlük söz konusu olacak. Hıristiyanlar Hıristiyan kalacak, laik ve komünist partiler de olabilir.

İslam devleti ideal bir yapıysa, niye bundan daha fazla yok?

Tüm Arap dünyasında özgür ve adil seçimler yapılsa, İslami yaşam tarzı, her yerde kazanırdı. Çünkü İslam, Avrupa ve Amerika?ya zarar veren yozlaşmaya, yumuşamaya ve materyalizme karşıdır. Oralarda aile düzeni bozuldu, AİDS ve uyuşturucu var. Burada öyle şeyler yok.

Gelecekte Hamas ile İsrail?in ilişkileri nasıl olacak?

Biz İsraille çeşitli konularda fiilen temas halindeyiz. Siyasete gelince Condoleezza Rice ile Ehud Olmert?in Filistin Devlet Abbas ile gündemleri, iki haftada bir boş ellerle bir araya gelip öpüşmeye dayanıyor. Biz ancak, meselenin özüyle ilgili görüşmelerde konuşuruz.

Batı?da Gazze?nin uluslararası teröristlerin yuvası olacağına dair endişe var. Böyle bir tehlike sözkonusu mu?

Direnişçiler ile teröristleri ayırt edemezsiniz. Ülkemizi işgalden kurtarmak için savaşıyoruz. Avrupalılar, Nazi?ye karşı mücalede ettikten sonra özgürlük savaşçıları diye onurlandırıldılar. Kimse Charles de Gaulle?e terörist demedi.

İsrail?de Gazze?nin elektriğini, suyunu, doğalgazını kesmek gözden geçiriliyor. Gazze açlığa mahkum edilebilir mi?

İsrail sınırı açmak zorunda kalır. Halkı sınıra hücum ettirecek kadar aç bırakamazlar. Ayrıca sınır kapalı kaldığında İsrail, ticarette iki milyon dolar kaybediyor.

Canlı bomba kontrolü

Hamas?ın kontrolü ele geçirdiği Gazze?de artık sadece tesettür görüntüleri hakim. Plajda erkekler denize girerken, kadınlar şemsiye altında. Hamas?tan kaçmaya çalışanlar ise Erez kapısından İsrail?e geçiyor. Kontrol noktasındaki askerler, canlı bomba olmaları ihtimaline karşı gençlerden karın bölgelerini açmasını istiyor.

Kimdir

İsrail, 2003 yılında Hamas?ın kurucu şahinlerinden olan Mahmud el-Zahar?ı evinde roket saldırısıyla öldürmek istedi. Saldırıda oğlu öldü. Gazze?deki Hamas şefinin öldürülmesi üzerine onun yerini aldı. 2006 genel seçimlerinde sık sık Hamas?ın "İsrail?i asla tanımayacağını" söyledi. Cerrah olan El-Zahar, seçimlerden sonra Dışişleri Bakanı oldu. ABD?nin baskısı yüzünden Filistin lideri Mahmut Abbas, Zahar?ı görevden aldı.

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
Hamas, İslam Şeriatı'na Aykırı Mı Hareket Ediyor?

Bir hafta önce Rafah'ta yaşanan çatışmalarda 24 kişi ölmüş, 120 kişi de yaralanmıştı. Çatışmalar sonrasında Hamas'a "İslam Şeriatı'na aykırı hareket ettiği, Ensarullah'ın taleplerinin İsmail Heniyye hükümetine sunduğu taleplerinde haklı olduğu ve Filistin polisinin Ensarullah'a müdahalasinin sorunu büyüttüğü" suçlamaları yöneltildi.

Biz de bu suçlamaları Hamas liderlerinden ve aynı zamanda İslam Üniversitesi'nde Hadis bilim dalında öğretim görevlisi olan Dr. İsmail Rıdvan'a sorduk.

İşte Filistin muhabirimiz Ahmed Yusuf'un soruları ve Dr. İsmail'in yanıtları:

Ensarullah adlı cemaat, Hamas’ın İslam Şeriatı’nı uygulamadığı iddia etti. Bunun için de İslam Emirliği’ni ilan kararı aldı. Siz, İslam Şeriatı’nı uygulamıyor musunuz?

Dr. İsmail Rıdvan: Değerli kardeşim, hükümet toplumda İslam’a aykırı olan uygulamaları kaldırmak için önemli adımlar attı. Filistin Meclisi de toplumu ifsada yol açan, içkiyi helal kılan, faiz vb uygulamalara ilişkin İslam Şeriatı’na aykırı olan kanunları değiştirdi.

Hanif olan dinimize aykırı olan kanunları değiştirmek için bir çok girişimde bulundu. Filistin yargısı da toplumda İslam’a aykırı olan uygulamaları değiştirmek ve ahlaksızlıklara son vermek için çalışmalar yaptı.

Filistin Meclisi, İslam’a ve Filistin toplumuna aykırı olan yaklaşık 44 kanunda değişikliğine gitti. Ve daha onlarca kanun, oluşturulan komisyonlar tarafından düzenlenmeyi beklemektedir.

Filistin hükümeti, Meclis ve Yargı, Filistin toplumunu tedrici bir yöntemle değiştirmek için çalıştı ve çalışmaya da devam etmektedir. Değişim sürecinin tedrici olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Öncelikle insanlarımızı bu değişime hazırlamakla yükümlüyüz. İslami hükümlerin uygulanmasında tedricilik, İslami bir metottur.

Diğer yandan Hamas ve Filistin hükümetindeki liderler, müslümandırlar, mücahiddirler. İslami ilkelerinden hiçbirisinde pazarlığı kesinlikle kabul etmediler. Toplumun ahlaki seviyesini yükseltmek ve İslami hükümleri tedrici bir yöntemle uygulamak için çalışmaktadırlar.

Değişikliklerle ilgili bir örnek verebilir misiniz?

Dr. İsmail Rıdvan: Bununla ilgili bir çok örnek var. Mesela Filistin Yönetimi, memurlarının maaşlarını, elde ettiği faizlerle öderken Filistin Hükümeti, faize bulaşan bir tek doları dahi memuruna maaş olarak vermemiştir. Daha detaylı bilgiye Filistin Meclisi Hukuk komisyonu başkanı Muhammed Farac el Ğul ve milletvekilimiz Muşir el Mısri'den alabilirsiniz.

Allah, içkiyi haram kılmış ama bunu tedrici olarak yapmıştır. Bir anda haram olduğunu bildirmemiştir. Bu esasın her zaman için dikkate alınması gerekmektedir.

O halde Hamas’ın nihai hedefinin İslam Şeriatı’nın uygulanması olduğunu söyleyebilir miyiz?

Dr. İsmail Rıdvan: Evet. Hatta sadece Hamas değil. Tüm İslami hareketlerin nihai hedefi İslam Şeriatı’nın tam olarak uygulanmasıdır. Fakat bunun tedrici olarak yapılması gerektiğinin altını çizmekteyiz.

Demokrasi yöntemini nenen kabuk ettiniz?

Dr. İsmail Rıdvan: Biz, hareketimizde ve kurumlarımız da Şura esasına dayanıyoruz. Demokrasiyi “Şura” olarak görmekteyiz. Filistin’deki cahili esasları değiştirmek için seçimlere girmeye karar verdik. Hamas hareketi, seçimlerde elde ettiği başarıdan sonra cahili bir çok esası değiştirmeyi, ıslah etmeyi başardı. Çünkü seçimlere de bu dine hizmet etmek, toplumu ıslah etmek amacıyla girdik.

Tabi seçimlere girmekle batı demokrasisinin, “hüküm, çoğunluğun görüşüne göre belirlenir esasını” asla kabul etmedik. Bu, bizim düşüncemize ve metodumuza uygun değildir.

Biz, şuan üzerinde bulunduğumuz yöntemle İslam Şeriatı’nın Filistin’de uygulayacağımızı ümid etmekteyiz.

Çıkan çatışmalarda 24 kişi öldü. 120 kişi yaralandı. Kan dökmeden de soruna çözüm bulmak mümkün değil miydi?

Dr. İsmail Rıdvan: Hamas ve Filistin hükümeti hatta alimler, soruna diyalogla, barışçıl yolla çözüm bulmak için büyük çaba sarfetti. Sonuçta istediğimiz yönde soruna çözüm bulamadık. Çünkü hiçbir arabulucuyu kabul etmediler. Filistin polisinin güce başvurması nihai ve zorunluydu. Bununla ilgili olarak da daha doyurucu bilgilere Filistin hükümetinin sözcüleri olan Tahir Nono ve İhab Gasssin'den ulaşabilirsiniz.

Ölenler ve yaralananlar oldu. Bu durum gerçekten de çok üzücüdür. Böyle bir olayın bir kez daha başımıza gelmemesini temenni ediyoruz. Çünkü biz, Allah’ın düşmanlarına karşı bir mücadelede kan dökülmesine karşı çıkmaktayız.

Gazze’de meydana gelen olaylar bizlerin istememesine rağmen gerçekleşti. Bundan ötürü dünya Müslümanlarının bizleri anlayışla karşılamalarını bekliyoruz.

Sayın Dr. İsmail, değerli çalışma mesainizden bize vakit ayırdığınız için teşekkür ediyoruz.

Dr. İsmail Rıdvan: Biz de Filistin davasına olan duyarlılığınızdan ötürü sizlere teşkkür ediyorum.

isra haber

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
axi ben deil siz açıyorsunuz bi önce yazı yı oku sonra konuş ve 2 ropotajı oku ve bu yazıyıda
benim dostum her zaman hak için de hareket edendir hudeybiye ant laşmasında ne olmuştu resul (s.a.v) kardeşlerine ashablarına işkence yaparken onlarla anlaşma yapmıştı ve islam aleminin o zamaki yapmış olduğu en agır antlaşma idi sonu ne oldu müslümanlar için bir zafer ALLAH a emanet konu şimdi bitti benim içimde

İ Çevrimdışı

İbn_Talha

Üye
İslam-TR Üyesi
O halde Hamas’ın nihai hedefinin İslam Şeriatı’nın uygulanması olduğunu söyleyebilir miyiz?

Dr. İsmail Rıdvan: Evet. Hatta sadece Hamas değil. Tüm İslami hareketlerin nihai hedefi İslam Şeriatı’nın tam olarak uygulanmasıdır. Fakat bunun tedrici olarak yapılması gerektiğinin altını çizmekteyiz.
Biz, şuan üzerinde bulunduğumuz yöntemle İslam Şeriatı’nın Filistin’de uygulayacağımızı ümid etmekteyiz.

kimi kandırıyorsunuz yukarıdada paylaştık hamasın kesinlikle şeriatı kabul etmediğini ve hiç bir zaman uygulamayacağını söylüyor ben yukarıda isimleri sana yazdım.

yine yukarıda demokrasiyi şura olarak görmeteymiş acaba demokrasi nedir ,kimler getirmiştir, demokrasinin temel ilkesi olan egemenlik (hüküm verme,emretme yasama,tasarruf vs) halkındır bunları bilmiyorlarmı evet biliyorlar fakat bunuda batıla hakkı giydirerek insanları kandırıyorlar.

yine diyorki şeriatı uyguluyormusunuz sorusuna verdiğ cevap çok gülünç diyorki içkiyi helal kılan kanun değştirildi :) subhanallah içkiyi helal kabul eden zaten kafirdir. siz içkiyi kaldırın içki satan lokantaları kapatın,neden kapatmıyorsunuz çünkü demokrasiye ters.

kısacası islam şeriatını uyguluyor sözü baştan sona yalan ben sizin bu hususta şeyh maktisinin şu yazısını okumanızı isterim lütfen nefis yapmadan karar verin.

https://www.islam-tr.org/serbest-kursu/22220-hamasin-sirki-ve-kufru.html

kargı1 Çevrimdışı

kargı1

Üye
İslam-TR Üyesi
yine diyorki şeriatı uyguluyormusunuz sorusuna verdiğ cevap çok gülünç diyorki içkiyi helal kılan kanun değştirildi :) subhanallah içkiyi helal kabul eden zaten kafirdir. siz içkiyi kaldırın içki satan lokantaları kapatın,neden kapatmıyorsunuz çünkü demokrasiye ters.
axi diyor ki filistin diye bir devlet yok fakat islami cercevede dönen birmecra var şunun üstüne bir daha basayım peygam berimizin hayatını çeşitli kaynaklardan okuyun şöyleki medine islam devleti hicretin 2.yılında kuruluyor yani hicretin ilk yılında islam devleti yoktu fakat islamı yaşayan bir topluluk vardı bir yıl sonraislam devleti kuruluyor di ye bilirmisinki islam ilk yıl yaşan madı
2 demokrasi derken biz demokrasi ile hareket edecez demiyor kendi şuramızı seçime sokmak anlamında kullanıyor içki ve kumarı da mahmut abbas kanunları dır el fetihe hiç bişey dediğini görmedim senin ha

İ Çevrimdışı

İbn_Talha

Üye
İslam-TR Üyesi
senin verdiğin cevaplardan ben şunu anlarım hamas halkın oyunu kaybetmemek için dininden çeşitli tavizler veriyor , mademki bu kuralı mahmud abbas denen adi herif koydu hamas şuanda gazzenin başında olmasına ragmen neden kaldırmıyor bu kuralları neden tayyib erdoğan gibi bir hükümet kurmak istediğini söylüyor ve kesinlikle şeriat uygulamayacaklarını ve böyle bir devlet kurmak dahi istemediklerini söylüyor , ve neden hala demokrasinin en selim yol olduklarını iddia ediyorlar,yoksa hamasta takiyyemi yapıyor. ve son olarakta el fetihin ne mal olduğu ortadadır ittifakla bellidirki el fetih mücrimlerin yolundadır burda beni ilgilendiren kısım hamastır ve onunda yaptığı akidevi yanlışlıklar ortadıdır.Biz alimleri,mücahidleri severiz hatta anamızdan ve babamızdan daha çok severiz ama ortada bir doğru ve hak olan bişey varsa o hakkı alimlerden ve mücahidlerden daha fazla severiz.Ensarullah(ALLAH hepsine rahmet etsin) daki kardeşlerimin amacları belliydi hamasın tavizlerinden sıkılmışlardı artık hakkı konuşturması gerekiyorlardı fakat hamas hükümeti koltuklarının sarsılmasından korktu ve inşaALLAH onları şehid etti.Her müslüman(muvahhid) şeriatın gelmesi için canları ortaya koyar ve bu amac ugruna savaşır neden hayla iddia ettiğiniz gibi hamas şeriata karşı ve şeriatın gelmesi iç.in mücadele edenleri susturmak peşinde.

Halid Meşal bir konuşmasında Çeçenistan meselesi hakkında şöyle demişti:

“Çeçenistan meselesi Rusya’nın iç meselesidir. Biz diğer devletlerin iç meselelerine müdahil olmayız.”
Buna karşılık Hamas’ın başıboş adamları yiğit Çeçen kardeşlerimizin sözlerini bir düşünsünler… Kafkas Emirliğinin lideri Dokko Omarow şöyle demektedir:

“Kardeşlerimiz Afganistan’da, Irak’ta, Somali’de, Filistin’de savaşmaktadır. Nerede olursa olsun Müslümanlara karşı savaşan herkes bizim ortak düşmanımızdır. Bizim düşmanımız sadece Rusya değildir. Bilakis İslam ve Müslümanlarla harbe girişen gerek Amerika, gerek İsrail gerekse diğer tüm devletler bizim ortak düşmanımızdır.”
Hay ağzına sağlık. Ağzın dert görmesin ne de güzel söyledin. Hamas’ın başıboşlarına gelince… Onların çenesi çekilsin…

Üst Ana Sayfa Alt