Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Gerçek Nakşibendi(adıyaman Tarikatı)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z Çevrimdışı

zeynepdilşad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler bir kaç saat kadar önce bu sitede açılmış bir konu ve altındaki yorumları okudum ve nasıl üzüldüm anlatamam..bir kardeşimiz adıyaman tarikatı diye nitelendirdiği nakşibendi yolunu o kadar yanlış anlamış ve anlatmış ki..okurken sinir falan değil sadece o kardeşler için üzüntü hissettim bu yazıyı yazıp yazmamakta da emin olamadım insanları daha fazla günaha sevketmek ya da böyle bir yoldan soğutmak istemedim o yüzden ters gelecek bir tabirim olursa bunu o kutlu yola değil benim sadece bir insan olmama bağlayın lütfen..arkadaşlar ben çok uzun yıllardır Allah(c.c.)izniyle bu yoldayım..mübareği ilk defa 7 yaşındayken görmüştüm(bunu söylememin tek nedeni bu yolu Allah(cc)'ın izniyle iyi tanıyorum ve söylediklerim tamamen samimidir.) kardeşler nakşibendi yolundan kimleri tanıdınız kimleri gördünüz ki böyle düşünüyorsunuz bilemedim ama öncelikle şunu söyleyim bir tarikat veya cemaatle ilgili karar veririken o yola girmiş insanlara değil o yolun büyüklerine bakın lütfen..öncelikle bu yolu yanlış tanıyan arkadaşların Allah(cc) izniyle o büyükleri ziyaret edip ondan sonra ne hissettiklerini güzelce bir düşünmelerini isterim..ben yıllardır bu yolda asla Kur'an'a Allah(cc)'ın emir ve yasaklarına ve Habibullah(sav) efendimizin sünnetlerine aykrıı hiçbir şey görmedim..yapılan her iş bu kurallara uygun yapılmaktadır..ben yıllardır bu yoldayım diyorum ve velilerin hiç biri biz bayanların yüzüne bile bakmadılar..hiç bir durumda kadın ve erkeğin bir arada bulunduğunu göremezsiniz..bir kere bile cebimden para çıkarıp vermem istenmedi ne benden ne kimseden.aksine orada size yiyecek kalacak yer verilir.
bu yoldaki velilere yaklaştıkça farkedeceksiniz ki aslında içinizde büyüyen sevgi ve bağlılık o zatlara karşı olmaktan çok Allah(cc) ve Fahr-i Kainat (sav) efendimize karşıdır.. o büyüklerden en sık gelen uyarı bu yöndedir..Allah (cc) ve Habibullah(sav) sevgisi..asla bizi onlarla karıştırıp girdiğiniz bu güzel yolu mahvetmeyin..bu yola girerken bazı kardeşlerimiz elbette tereddüt yaşıyorlar bu kardeşlerden bir tanesi Gavs-ı Sani hzlerine soruyorlar:
"hayatım boyunca hep Allah(cc) ile kul arasına kimse giremez diye duydum ve inandım.şimdi bu hal bana ters geliyor."
Gavs-ı Sani Hzleri:
"kul?kul Hz. Muhammed(sav)" diye cevap veriyorlar.
yani bizlerib kulluğumuzun peygamber efendimiz(sav) in kulluğu yanında ne gibi bir değeri olabilir.. ben öyle bir kulum aracıya ihtiyacım yok diyebilenlere ne mutlu..ama ben bunu diyemem ben aracısız Rabbime yaklaşamıyorum..ben acizim..ben kul olmaya talibim inşAllah..
silsileden bahsedecek olursak arkadaşlar o silsileyi okursanız o isimlerin çoğunu daha önce duymadığınızı en azından jetski haberleri ve türevleriyle asla duymadığınızı farkedeceksiniz..adıyamam nakşibendi tarikatının halidiye koludur ve Peygamber Efendimiz (sav) ve ondan sonra Hz Ebu Bekir(r.a.)'den gelmektedir..Bu yolun tüm inceliklerini hz. Ebu Bekir e Efendimiz(sav) öğretmiş ve ondan da silsile yoluyla bizlere kadar ulaşmıştır Elhamdülillah..
Kardeşler bu yoldayken göreceksiniz ki diğer hiç bir yol kötülenmez..Allah (cc) bir koyunun tüyleri adedince tarikat gönderdiğini ve bunların hepsinin de hak yollar olduklarını buyurmuşlardır..Bu kadar çok farklı kol olmasının nedeni her insanın tabiatının farklı oluşu ve herkesin nefsine bir başkasının hoş gelemesidir. ama hepsi Allah(cc)'a ve Resulune(sav) ulaşıtırır inşAllah..
Bu konuyla ilgili yorum yapmak isterseniz sizden tek bir ricam var lütfen kesin tavırlarla reddetmeyin ve o insanlara saygısızlık boyutunda cümleler kurmadan sadece aklınıza takılanlardan bahsedin Allah rızası için
Rabb'im bizi kendi yolundan ayırmasın inşAllah..
Ham yalnız alemlerin Rabb'i olan Allah'a dır..
Dua ile..

Z Çevrimdışı

zeynepdilşad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
gidip gördün mü orayı kardeşim neye dayanarak sapıklık diyorsun ne sapıklık gördün anlat biz de aydınlanalım

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
sitede bu konuda bi çok yazı mevcut. tekrar niteliği olması sebebi ile kitliyorum. konu sahibi herhangi bi şikayet yapacaksa bana özelden bildirebilir. aynı konularda tekrar atışmalar görmek istemiyoruz.
konu kilitli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...